trionq napísal:
neviem či sa to tu spomínalo ale videl som aj takú štúdiu že ľudia s prilbou sú "odvážnejší" viac riskujú ako bikeri bez prilby :)

Ak si určím dopredu výsledok, tak urobím akúkoľvek štúdiu :P
26.07.2019 - 07:34:07
04
Za mladi som jazdieval aj na motorke bez prilby. A nie len na Babette ci Simsone, na 50ccm vtedy neboli prilby povinne ani u nas, ale v USA neboli povinne ani na velke motorky. Sinut si to dialnicou s vetrom vo vlasoch ma sice nieco do seba, ale dnes som rad, ze o tom mozem este rozpravat. Uz som starsi a snad aj o cosi mudrejsi a bez prilby nesadnem ani na bicykel. Ale ved, nech sa kazdy riadi podla vlastneho rozumu, Darwin tomu hovoril prirodzena selekcia.
26.07.2019 - 08:20:25
03
Zase uhorkova sezona tak riesite dokola to iste? A koho chcete znovu presvedcit o svojej pravde? :)

https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/zrusenie-povinnosti-nosit-prilbu-t36770.html
https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/cyklisticka-prilba-zmena-z-povinneho-na-dobrovolne-nosenie-t39996.html

A este k tomu Zigovmu prispevku doplnim:

http://road.cc/content/news/111258-chris-boardman-helmets-not-even-top-10-things-keep-cycling-safe

"In the Netherlands, just 0.8 percent of cyclists wear helmets yet the Dutch have the lowest rate of cycling head injury, thanks to segregated cycling infrastructure. Thirty percent of journeys in the Netherlands are made by bike, he said, and 50 percent of children’s journey to school. ”The best way to deal with [the head injury issue] is what the Dutch have done,” he said. “Where you have the Highest rate of helmet use, you also have the highest rate of head injury: UK and the US.”
26.07.2019 - 08:41:34
01
Ale to je presne ono, v Holandsku su uplne ine podmienky pre cyklistov, segregovane cyklotrasy a v neposlednom rade aj elementarna slusnost a empatia medzi ludmi je na neporovnatelnej urovni, teda aj riziko koliznych situacii v premavke a naslednych urazov je nizsie. Ale tu sme na Slovensku a netreba snad pochybovat o tom, ze u nas je situacia v doprave a v medziludskych vztahoch diametralne odlisna a rizika vacsie.
26.07.2019 - 09:31:46
06
A preto je v poriadku, ze Ti nikto nezakazuje nosit prilbu. ;)
26.07.2019 - 09:40:47
04
Mne prilba zachránila život keď som padla hlavou na hranu pätníka...takú preliačinu som na prilbe nevidela. Nechápem cesťákov, ktorí idú šialenou rýchlosťou a nemajú prilbu...spoliehať sa sám na seba sa veľa krát neoplatí. Mám kolegu, ktorí bikoval zásadne bez, až kým bol rád, že pri páde prežil...odvtedy nosí prilbu snáď aj do záhrady :D To. že prilbu nenosia v meste hipsteríci, neriešim...to je iná kasta magorov.
26.07.2019 - 09:46:11
01
Prečo "magorov"? Nikto z tých, ktorí prilbu nenosia, si naivne nemyslia, že "však mne sa nič nemôže stať". Každý vie, že prilba je dobrou ochranou, ale skrátka jednoduchosť používania bicykla bez prilby posúdi ako dôležitejšiu, než určité zníženie rizika prilbou. Nevolajme ich hneď "magori".
26.07.2019 - 10:04:26
04
Jaroh...ja ich nevolám magori kvôli prilbe :)
26.07.2019 - 10:06:55
00
Pravda, magori je take nepekne. Volajme ich radsej adepti na Darwinovu cenu :rofl:.
26.07.2019 - 10:08:13
02
dxdexter napísal:
... v Holandsku su uplne ine podmienky pre cyklistov, segregovane cyklotrasy a v neposlednom rade aj elementarna slusnost a empatia medzi ludmi je na neporovnatelnej urovni, teda aj riziko koliznych situacii v premavke a naslednych urazov je nizsie.


Obávam sa, že je to mylný predpoklad. Je to práve naopak - vďaka veľmi hustej cyklistickej premávke je samozrejme riziko kolíznych situácií a následných úrazov vyššie. Ak sa nemýlim, v tomto roku som bicykloval v Holandsku zatiaľ spolu 13 dní a išiel som okolo 4 nehôdy cyklistov (3 cyklista+cyklista, 1 skútrista+cyklista), tesné vyhnutia sú tu na dennom poriadku.
Pritom význam či účinnosť prilby je oveľa vyšší práve pri týchto nízkych rýchlostiach, než ako keď ťa zrazí auto v päťdesiatke.
26.07.2019 - 10:10:40
00
Zahir ale na rozdiel od teba oni su tak f*** cool & in & unique & shit ;-)
26.07.2019 - 10:11:59
00
cokupit tak to je pravda :D
26.07.2019 - 10:13:40
01
user_id napísal:
Pravda, magori je take nepekne. Volajme ich radsej adepti na Darwinovu cenu :rofl:.


Iste. To je ako s tým Záhorákom: "Co jeden, šetci!"

Skrátka všetci Holanďania či Dáni sú kandidáti na Darwinovu cenu, len Slováci sú zodpovední a múdri.
26.07.2019 - 10:13:44
04
Aj mňa helma zachránila pred horším zranením ako bol otras mozgu s krátkodobým výpadkom krátkodobej pamäte (žena mala celkom nervy, keď som sa jej po dvadsiaty raz pýtal, čo sa mi vlastne stalo - auto mi nedalo prednosť), ale nemyslím si, že musíme mať tu zákon o povinnom nosení helmy.
Ja ju nosím bez ohľadu, či mi to zákon prikazuje alebo zakazuje.
26.07.2019 - 10:23:00
02
vlastne je to dobre ze to nie je prikazane, aspon sa casom ludstvo ocisti od niektorych "nesmrtelnych" :)
26.07.2019 - 10:48:31
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up