Lukas takze jaraba od vysielaca dole je ?, na TF je stale info ze je neprejazdna
28.07.2019 - 09:52:11
00
zo začiatku možno dva/tri spadnuté stromy krížom, ale tuším sa dajú obísť na biku bez zosadnutia, vrch je slabšie vyjazdený, pár krát som stratil stopu, tiež značky na stromoch sú už slabšie vidieť. niekde v polke zo tri krát trail križuje traktorová stopa, ako ťahali drevo, jeden úsek (do 100m) je úplne zničený, ale nič hrozné, v pohode zjazdné (prakticky rovnako ako na jeseň)

imro1 trail Vrvrava je akože singel mimo tej cesty čo ide cez lúky? mňa ani nenapadlo, že by som nemal ísť po ceste, trasu som stiahnutú nemal, ani moc času kukať do aplikácie, len som si dal pozor na začiatok Hasičáku, lebo ten som minule prešvihol a zošiel po ceste :headbang:
28.07.2019 - 10:03:14
00
lukas6s8p áno presne ten trail čo ide od tej chaty cuz lúku až po tú žvažnicu ktorou sa ide k Hasičáku. Inak škoda, že si sa neozval skôr,alebo teda že som to nezbadal ja skôr :) by som sa na ten výjazd na Vtáčnik aj priadal. No možno niekedy inokedy. Alebo ak budeš chcieť tak ak sa podarí niekedy v auguste chceme ísť, Vtáčnik, Jarabú a niečo na Sekaninách :)
28.07.2019 - 17:55:46
00
no ja som o ňom ani netušil a druhý krát išiel po ceste a čudoval sa, prečo je to cesta a nie trail :tmi:
dnes som dal nakoniec Košúta, ale neskoro vyrazil, nestihol ani na Rokoš, lebo ma zahnal dážď
28.07.2019 - 18:18:56
00
lukas6s8p napísal:
no ja som o ňom ani netušil a druhý krát išiel po ceste a čudoval sa, prečo je to cesta a nie trail :tmi:
dnes som dal nakoniec Košúta, ale neskoro vyrazil, nestihol ani na Rokoš, lebo ma zahnal dážď


Oplatí sa ten kosutov Trail?
28.07.2019 - 18:30:36
00
Ten Košútov nepoznám, no je tam doať dlhý výšlap, takže by to musel byť fakt dobrý trail aby sa oplatil. Asi by to bolo najlepšie skombinovať aj s Rokošom. Rád by som tento rok skúsil aj hrebeň od sedla pod Čihocom na Jankov vršok, no neviem či sa potom oplatí aj nejaký trail povedzme tá zelená do Miezgoviec, alebo je tam ešte nejaký zaujímavý trail čo by stál za to? Teda skôr na tú južnú stranu, teda smer na Hradište a okolie. Neviem či sa teda oplatí ísť aj tá modrá z Holého vrchu do Dolných Vesteníc? mirecpd Gusto0 prípadne niekto iný, viete poradiť? kadiaľ by bol najlepší výšlap? Z Horných, Dolných vesteníc, prípadne z Nitrianských Sučian?
28.07.2019 - 19:25:29
00
Výšlap kde?
28.07.2019 - 20:34:05
00
Na to sedlo pod Čihocom som myslel :) Z Dolných Vesteníc ide žltá na Surdov a potom po zelenej, prípadne rovno z Horných po zelenej až pod Čihoc. Nikdy som však tadiaľ nešiel. Podľa vrstevníc na mape to však vyzerajú byť dosť kruté stúpania, takže nejakému tlačeniu, alebo noseniu sa tam asi biker nevyhne. Zo Sučian je tam značených viacero ciest, teda nejakých zvažníc. Bude to asi jazdivejšie, aj keď teda trochu dlhšie, no zas keď to tam človek nepozná...
29.07.2019 - 08:43:23
00
Dolinou Hradistnica.
Zaciatok tu:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.38303y48.71022z14m5v36
Az po znacku je to asfalt (bohuzial)
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x18.39848y48.71934z14m5v36

Btw. Nitricke maju svoju temu:
https://www.mtbiker.sk/forum/mtb-akcie-vyjazdy/1-11-2010-banovce-rokos-banovce-t24790.html
29.07.2019 - 08:47:02
01
ten asfalt je v poho :-), aj tak je to vyzivne stupanie...
29.07.2019 - 08:49:56
00
Tak da sa, ale pamatam si aj lepsie casy, ked bol len dole v doline.
29.07.2019 - 08:51:21
00
stale by zaujimalo ci sa oplati ist na Surdov a zlta do vestenic, naposledy uz som casovo nestihal a z pod Pinkovych som zjazdoval dole N. Sucan...
29.07.2019 - 08:55:41
00
Súhlas
29.07.2019 - 08:56:40
00
Palo TT vďaka :) no na tú tému som trochu pozabudol, no chcel som trochu nadviazať na tú Košútku čo spomínal Lukáš a je to teiž v okolí Rokoša. Tou Hradištnicou by to mohlo byť fajn, aj keď teda som chcel ísť skôr od toho Čihoca na Jankov a toto je skôr na opačný smer. Prípadne to dať aj takto a spraviť taký okruh a dole cez ten Surdov a potom buď žltú-tam ak si to s niečim nemýlim niekto písal, že je pekný singláč. Tak ak to poznáte, tak môžte o tom napísať, prípadne tú zelenú. Alebo ak by sa niekto pridal, tak by sa mohol dať výjazd na Rokoš a po červenej na Jankov vršok :) Viem, že je tam úsek pod vrcholom, ktorý by trebalo zniesť, to by dal asi málokto :) no nebol som tam z tejto strany už dosť dávno, tak by som si skúsil aj niečo trochu náročnejšie :) Pridal by sa niekto? A dávať to už do tej témy o Nitrických nechcem, aby to teda na seba nadvezovalo, iba ak by sa chcelo to nejakému moderátorovi, alebo adminovi presunúť do témy Nitrcké vrchy :)
29.07.2019 - 09:23:24
00
imro1 na Knazinove Luky chodim hore tadialto - vid vyklikane gpx. ale ako pisal PaloTT - takmer polovica je asfalt a je to nekonecne dlhe - co zasa ale mne XC-karovi nevadi a par krat za rok si to tam s radostou vydupem hore.
co sa tyka zelenej do Miezgoviec - najprv pojdes 2km zjazd po asfalte z Jankovho - to sa bohuzial nijak rozumne obist neda. dalej mas obycajnu siroku zvaznicu ktoru prejdes aj na trekovom biku, no ostal tam kusok strmeho zjazdu peknym chodnikom - ale fakt kusok a to sa ti myslim trepat koli tomu az do Miezgoviec neoplati. co sa tyka zjazdu na tu vasu stranu z Jankovho a okolia - fakt netusim kadial. nepoznam ani modru z Holeho vrchu (na nasu stranu smerom na Uhrovsky hrad by ta ten kusok ale bavil - teda mna bavil) ani zelenu ani zltu do hornych/dolnych vestenic - nikdy som to nesiel ani peso.
keby si bol na Kanzinovych poslal by som ta na Holy, po modrej na hrad, po zelenej podhradie - to myslim ze by ta bavilo, no potom zasa dlhe stupanie najprv po starom asfalte modra TZ na zengovu chatu a odtial makadam a strk naspat na knazinove. a zasa je problem kadial z krnazinovych - celkovo mi to pride ze sa dost dlho naslapes koli par kratkym aj ked peknym (mozno aj pre teba) zjazdom. pre XC-kara pekny okruh s dlhymi stupaniami a technickymi zjazdami no na enduro asi nie moc vhodna trasa.

Prílohy:

Hiking_mapy - user_data_export.gpx [3.66 KiB] Zobraziť na mape

29.07.2019 - 21:05:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Rukavice)
keyboard_arrow_up