milsu napísal:
Ak si určím dopredu výsledok, tak urobím akúkoľvek štúdiu :P


čo tak si ju najprv nájsť prečítať a potom súdiť
26.07.2019 - 11:00:14
00
Zrušiť povinnosť nosiť helmu je úplne nepodstatný zákon a rozoberá sa to tu na tri strany ako keby išli rúbať prales
26.07.2019 - 21:19:24
04
Podla mna zrusenie povinnosti je hlupost.
Vcera som stretol postupne asi 30 cyklistov a prilbu mali iba dvaja z nich. A teraz nemavaju prilbu ani ti na drahsich bicykloch v dresoch co jazdia nad 25km/h.
Predtym to bolo opacne prilbu nemal jeden "dedo iduci z krcmy"
Ani cyklisti iduci do prace ju uz nemaju.
Teraz bude o to viac tazsich zraneni.
Ono malokto spadne na hlavu alebo vobec. Ale ked spadne je velmi velky problem.
Ti co ju nemali, nikdy este nespadli, ci mali len nepohodlnu tazku stavbarsku na stavbe a ked mali cyklisticku z povinnosti, tak im asi poriadne nesadla, ci bola tazka a malo vetrala, preto sa nevedia chudaci spravne rozhodnut.
Ja som kedysi videl niekoho v obchode vyberat prilbu podla vzhladu. Ze tato je krajsia, ale iba na pol sekundy si ju dal na hlavu a ani nezapinal a nemykal hlavou. ?
27.07.2019 - 08:14:22
01
Netrep tu kraviny. Prilbu nenosím napriek tomu že ich mám doma päť a všetky mi sedia. A raz som mrdol tak že mi prilba praskla - čo sa stalo nik nevie, ja si nič nepamätám. Išiel som z pretekov (nacenganý) tak preto som ju mal na hlave. A ponaučenie žiadne - nenosím lebo ju neznášam. Kto chce nech nosí a hlavne nech prestane moralizovať.
27.07.2019 - 19:39:15
01
Z toho vyplyva ze rozum mas len ked si nacengany :-D :-P
27.07.2019 - 20:21:01
013
marano fajn, tak ked najblizsie mrdnes, tak poriadne, nech nemusim hlupakom platit liecbu ...
27.07.2019 - 20:24:45
05
Myslim si to iste ako corsair, nevidim zmysel toho zakona. Osobne nosim prilbu uplne vsade. Nikdy sa mi vsak nepodarilo spadnut tam, kde je povinna. Vzdy som sa natiahol bud v lese alebo v meste, kde to zakon neprikazuje mat.
27.07.2019 - 20:58:26
01
S tým nenosením je tak ako s fajčením a pitím. Veď aj chorým fajčiarom a alkoholikom sa tiež skladáme na liečbu...
Treba zrušiť štátne nemocenské poistenie a mať ho len také súkromné a superdrahé ako v USA pred obamacare-om...
A moralisti budú happy.
29.07.2019 - 15:23:08
02
Fajciari a alkoholici si platia dan. Vyroba alkoholu a cigariet je lacna. Kolky su drahe.
29.07.2019 - 18:12:29
00
Sasulnik napísal:
S tým nenosením je tak ako s fajčením a pitím. Veď aj chorým fajčiarom a alkoholikom sa tiež skladáme na liečbu...


Sasulnik, nemáš pravdu. Pitie a fajčenie škodí zdraviu, zatiaľ čo bicyklovanie naopak zdraviu prospieva. A nemáme žaiadne, ale naozaj žiadne dáta o tom, koľko úrazov hlavy sa na bicykli za rok udeje, koľko by sa udialo, keby sme nosili menej prilby a či náklady na tieto ojedenelé úrazy sú vyššie ako benefity z toho, že ľudia bicyklujú (prevencia kardiovaskulárnych chorôb, obezity, zvyšovanie imunity, aktívne starnutie, správne trávenie voľného času a pod.).
Problémom našej spoločnosti je, že rozhoduje na základe dojmov a nie dát.
29.07.2019 - 18:23:20
03
Osobne som 40€ prilbu vymenil za 200€. Nie preto, že by bolo treba, iba kvôli dizajnu. Idem proti zákonu, hlavu mám len jednu.
Nevadí mi, že niekto iný prilbu nosiť nebude. Veľa ich nenosí ani teraz. Max. tak na riadítkach. Pokojne nech to robia aj naďalej, vyčístí sa priestor. Stúpne úmrtnosť, policajtom štatistiky vybehnú nad únosnú úroveň a potom sa budú zamýšľať, kde je chyba. Čo mi však vadí, že sa neviem "vyzuť" z povinnosti poskytnúť prvú pomoc takýmto ľudom v prípade nehody. Prečo im pomáhať, keď oni kašlú na svoju bezpečnosť a zdravie? Prečo by som mal byť ja za to sankcionovaný, že jednoduco takýmto ľudom odmietnem pomôcť? Rovnako ako motorkárom, ktorí jazdia ako pretekári.
29.07.2019 - 18:34:35
02
Hosť napísal:
Idem proti zákonu,.

ako konkretne?
29.07.2019 - 18:41:39
00
vymenil 40E prilbu za 200E...bezdôvodne sa obohatil
29.07.2019 - 18:53:23
03
andrej25 no však tak, že sa nebude musieť nosiť prilba a ja somár som si kúpil ešte drahšiu ako som mal. Alebo sa dá použiť vysvetlenie od dotma :rofl:
29.07.2019 - 19:14:09
00
Nežiadal by som zákonom nariadenie nosiť prilbu, ale na druhej strane by som bol za to, aby bol vážny úraz hlavy bez helmy sankcionovaný. Napr. preniesol by som v prípade nepoužitia helmy na zraneného náklady na liečbu, umožnil by som poisťovniam krátiť náhrady škôd, výrazne by sa sa v týchto prípadoch znížila zodpovednosť vinníkov nehôd, atď. Podobne to funguje už teraz napr. pri pracovných úrazoch, ak sa dokáže, že niekto porušil bezpečnostné predpisy. Sloboda je úžasná vec, ale bez zodpovednosti nefunguje.
29.07.2019 - 19:24:30
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up