Nazdar, kupil som si zhruba pred 10 mesiacmi gripy SPECIALIZED CONTOUR XC GRIPS. Naivne som si myslel, ze kedze sa jedna o lepsiu znacku a drahsie gripy, tak aj nieco vydrzia. Po necelom roku je vrchna (modra) cast zodrata az do jadra (nejaky tvrdy biely plast). A kazdym dnom sa viac a viac odhaluje ten biely plast. Jazdim sice denno-denne ale tak max 20 km, takze nie nejako intezivne. Samozrejme pouzivam rukavice. V popise produktu sa pise, ze su velmi odolne. ja si odolny produkt inak predstavujem. Manzelka podobne vyuziva bicykel a ma obycajne cinske gripy, ma ich uz 10 rokov a su ako nove.

Tak sa chcem opytat, ci je to dovod podla vas na reklamaciu. Ako poznam ten shop, kde som to kupoval, tak povedia, ze sa jedna o spotrebny material a mam si kupit nove. S takym vyjadrenim sa v poslednej dobe casto stretavam pri reklamaicach - spotrebny tovar. Osobne si nemyslim, ze gripy su spotrbny material ci sa mylim? Aj tak by ten grip podla mna tie dva roky co je zaruka mal vydrzat. Isli by ste to reklamovat? Ich cena bola 22 Eur, co nie je zase tak malo.

Prílohy:

600_15169646743.jpg
600_15169646743.jpg 24.39 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2019 - 12:24:35
00
Skus sa na to pozriet z inej strany - reklamoval by si aj pneu, ze sa deru?
02.08.2019 - 12:26:20
08
Dal som do googlu názov tých gripov a hneď prvé hodnotenie:
"Die Optik der Griffe ist schon geil aber sie nutzen sich schnell ab und der Flügel für den Handballen ist extrem zu weich und somit fast garnichts. Schade." https://www.bike24.com/p263484.html

Ak chce človek veci čo vydržia, tak treba čítať recenzie a skúsenosti :)

Ďalej teda mäkká zmes = lepšie sa drží, vyššie pohodlie, ale zvyčajne výrazne menšia výdrž. Čínske gripy, ktoré vydržali xx rokov budú asi aj menej používané, menej pohodlné a pravdepodobne bude úchop menej istý.

Reklamáciu by som riešil, keby sa stane niečo neštandardné, napr. že by praskla nejaká časť.

Vo všeobecnosti napr. často drahšie plášte nevydržia viac ako lacné, lebo teda ide o to, či chceš mať horší zážitok z jazdy dlhú dobu (lacné plášte), alebo lepší zážitok kratšiu dobu (drahé plášte).

Tieto gripy vydržali dosť málo a treba sa pozrieť inde, netreba strácať čas riešením na internete, u predajcu atď. A hlavne keď je stav každým dňom horší, tak treba nájsť / kúpiť nové čím skôr.

Ešte by som doplnil, že človek môže aj výrobcovi napísať svoje skúsenosti, ja niekedy píšem aj dobré, aj zlé. Niekedy im to pomôže/poteší ich to. U takto veľkej firmy neviem, či by sa niekto vôbec ozval :)
02.08.2019 - 12:45:02
03
Jezus napísal:
Skus sa na to pozriet z inej strany - reklamoval by si aj pneu, ze sa deru?


Pozrime sa na to z inej strany. Reklamoval by si, keby sa ti zodral material na volante na aute? Myslim, ze je to porovnatelne, ci? Myslim, ze jednoducho vyrobca zvolil nevhodny material. Gumu povazujem samozrejme za spotrebny material, lebo pri nej je predpoklad, ze cim viac jazdis, tak tym ju viac zoderies. Pri gripoch taky predpoklad asi nie je. Aspon mne by to v zivote nenapadlo, ze k tomu moze dojst. Có keby to vydrzalo mesiac, ani v tom pripade by si to nereklamoval?
02.08.2019 - 14:12:31
00
Gripy sa pouzivanim deru. Je to bezne opotrebenie. Tak ako aj volant. Asi nikomu z ludi co jazdia a uvedomuju si, ze spotrebak nie je vecny, by toto reklamovat ani nenapadlo, ale samozrejme v zmysle platnych zakonov mozes reklamaciu podat ked chces. A neriesme hypotezy typu mesiac ked taky stav nenastal.
02.08.2019 - 15:07:01
01
grip za 22eur je priemer, moje ergony gp1 stoja 44 a to sú pomaly najlacnejšie gripy od ergonu
je to spotrebný materiál, kúp si nové gripy
02.08.2019 - 16:16:50
01
norulakp napísal:
Naivne som si myslel, ze kedze sa jedna o lepsiu znacku a drahsie gripy, tak aj nieco vydrzia.

tu by som korelaciu nehladal
podobne mi tvrdil kamos,ze tie najdrahsie plaste musia mat najvacsiu odpolnost proti defektom..prd
04.08.2019 - 00:31:01
00
keyboard_arrow_up