Ja som dva krat po sebe uspesne reklamoval rozsypany orech na crossride kolesach, ale potom som pochopil ze problem je v konstrukcii a ak ich budem pouzivat dalej rovnakou intenzitou tak budem reklamovat stale az do konca zarucnej doby ktora je mimochodom po registracii 5 rokov ...
02.08.2019 - 19:03:35
01
Lubik napísal:
To že je alu som si všimol.
To odľahčovanie v niektorých prípadoch nemá zmysel.
Ušetrili pár gramov a výdrž klesla abnormálne.
No a o tom, že je to určite drahšie radšej pomlčím.
Lenže teraz pozerám, že tie kolesá nemajú ani rok a pol. Takže by som to relatívne vedel vyriešiť reklamovaním.
Nemáte niekto skúsenosť?
Aj keď by mi pravdepodobne šuchli opäť hliníkový orech ale mal by som zasa vyše roka pokoj :D
Kenai je to ten istý model len o dve generácie novší.
* Ráfiky sú širšie.
* Obe kolesá majú pevnú os (redukcie R.U.)
* Nový "krajší" polep :lol:

to je planované zastarávanie.. napikaču orech mali maviky vždy...
len ty si im dal viac km ,ako planovali inžinieri :D
mn sa tie kolesa pačia, ale odradila ma vždy ich servisovatelnosť a životnosť orecha...koho poznam a jazdil ich tak s tým mal problem...
ano do orecha trošku mineralneho oleja. riedky, pravidelne mazať a čistiť 2x ročne...
ak po servise nezabera dali moc hustý olej a vela.... ak ide orech potichu tiež je ho tam moc
to platí aj pre DT či AC orechy
02.08.2019 - 20:06:07
00
Je pravda, že dostávajú objemy kilometrov.
No ja nemám problém ani s tou životnosťou "mechaniky/čriev" ale s tým, že ten hliník je mäkký :( a kazeta sa do toho zakusáva a potom vydáva pazvuky.
Orech vždy čistím a mažem pravidelne.
Celkovo sú to moje už tretie CrossRide kolesá a prvé (ešte v-brake) jazdí Evka doteraz - nájazd dokopy cca 70-75 000 km najskôr ja potom Luki a teraz Evka. Bez problému orecha, ložísk a iba s jedným centrovaním. No podotýkam že je to ešte Made in France.
V podstate ich mám všetky troje stále doma :lol:
Jedine na tých prostredných mi praskol ráfik a servisoval som orech detailnejšie a musel som meniť aj kompletný výplet ( no nie ja )
Potom som kúpil tieto.
Oboje posledné sú už Romania
02.08.2019 - 21:02:47
00
Ten stary orech je ocelovy ... na tom novom jedine kazeta s pavukom. Co je asi len XT. Ak vrzga, pukoce, tak skus ju prestriekat wd-ckom .. mne to robi po dlsom jazdeni v prachu. Inak neviem .. mozno vacsie vole, tak skus dat vazelinu na orech ?
02.08.2019 - 21:05:52
00
ja som dýval aj na XD orech vazeliny.... :D na starom SH tiež...
02.08.2019 - 21:08:51
00
Vazelínu dávam.
Všetko čisté ako psove gule.
Aj XT kazeta už puká.
Skúšal som aj XT aj SLX obe sú na pavúkoch len inak rozložené kolečká tuším.
Doteraz tam aj boli.
Len poslednú som kúpil Deore ale už je na Lukinovom biku.
Nič. Budem reklamovať a uvidím.
02.08.2019 - 21:51:48
00
V tom orechu mas podla mna vydretu silonovu vlozku co sposobuje volu na unasaci a dalej tiez zvuky ktore riesis ... reklamuj ...
03.08.2019 - 11:57:30
00
Nieje tam žiadna vôľa.
Jediným problémom je, že sa kazeta zahryzla do orecha a tam to puká/vŕzga.
Budem reklamovať.
03.08.2019 - 12:19:12
00
rozobral si tie orechy ??? na lepsie naboje a premazal alebo len na povrch orecha davas vazelinu ci co ??
03.08.2019 - 19:58:50
00
Aj do vnútra.
03.08.2019 - 20:11:34
00
No nechce sa mi verit, ze by pukalo/vzrgalo ked je zahryznute .. mal som o dost horsie na orechu tie drazky vyhryzene a nikdy nic nebolo, ale teda nebol to Mavic :D .. no, ale tak nemam tuto skusenost, neviem povedat.
03.08.2019 - 20:21:35
00
lebo vrzganie ide bud od kladivok na orechu ze je tam spina alebo hrdza no ked to nieje ten problem . tak by som mozno pozrel loziska idem kuknut na zlozenie toho naboja . napises mi ake su to modeli
03.08.2019 - 20:22:37
00
Momentálne som na chate.
Takže model ti môžem len tipnúť.
Nové sú MAVIC CrossRide 2018
Staršie MAVIC CrossRide 2013
V podstate mi to už je jedno.
Majú rok a pol - budem reklamovať.
Najskôr som si myslel, že už sú po záruke.
Ako som písal, uvidím čo na to súdruhovia od MAVICu.
03.08.2019 - 21:06:08
00
Mam dvoje mavic, cestne aj mtb a uz nikdy Mavic. Ani keby boli super lacne. Na cestnych sa vydrala asi prave ta silonova vlozka cize ma volu/vakel.
04.08.2019 - 07:55:43
00
nemoze to byt preto ze ti nezabera ze si na zapady dal vazelinu?.... pokial viem, Mavic orechy su na toto haklive a treba tam pouzivat ten ich specialny olej na zapadky, nie vazelinu
04.08.2019 - 09:39:03
00
keyboard_arrow_up