Máš wattmeter ? Používaš ho v cestných pretekoch a tréningoch ? Práve tie zmeny tempa ti ukáže normalizovaný výkon.
06.08.2019 - 15:22:39
00
Podľa toho normalizovaného výkonu vidím teda zlepšenie o 4 W, nie o 0,2 W/kg, či sa nejako mýlim? :)
06.08.2019 - 15:32:10
00
Mýliš sa. Ako si došiel k 4 W ?
06.08.2019 - 15:33:57
00
Príloha:
20190806_151714.jpg
20190806_151714.jpg 65.88 KiB thumb_up0thumb_down

prikladam pre zaujimavost moje cisla z pretekov SP masters v Papradi poslednu sobotu, z ktorych je myslim zrejme, ze sa jazdi na clenitom terene - velky rozdiel medzi priemernym a normalizovanym vykonom... keby som nemal az take zalaktatovane stehna tak myslim ze tento vykon by stacil na zotrvanie v baliku, ale nohy mi v priebehu 9 z 11 kol neumoznili sa udrzat ?

Prílohy:

20190806_151750.jpg
20190806_151750.jpg 50.26 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2019 - 15:40:29
08
Zhodou okolnosti mam. Ale na to, aby som vedel, ze pises hluposti ho ani nepotrebujem. Internet ma jednu obrovsku negativnu stranku. Dal moznost verejne sa vyjadrovat ludom, ktori by normalne mohli prezentovat svoje "mudra" maximalne tak v krcme a aj tam by obcas za to dostali po ustnej dutine. Preto su dnes ludia, co veria, ze Zem je plocha, ze lietadla nas praskuju chemikaliami a ze normovany vykon pri hromadnom preteku a solo jazde je porovnatelny. A to je problem. Preto je potrebne na taketo veci reagovat a vysvetlovat ich. Argumentami. Nie pre teba, lebo ty si budes dookola omielat to svoje, ale pre pripadnych mladych alebo nezorientovanych ludi, ktori zabludia na toto forum a cakaju, ze sa tu dozvedia nejake zmysluplne informacie. Taki tu musia dostat od ostatnych diskutujucich jasny odkaz, ze nie vsetko co sa pise na nejakom fore je aj skutocne pravda a ze clovek, ktory toto forum spamuje svojimi 50% pravdami urcite nie je odbornik, od ktoreho by nedajboze mali cerpat nejaku inspiraciu.
06.08.2019 - 15:42:35
011
Prestaň tu hrať odbornícke divadlo. Porovnávaš môj tréningový výkon s pretekovým. Ja porovnávam rozdiel dvoch mojich najlepších kontrolných tréningových výkonov s najlepším pretekovým. To je rozdiel. Podobne ako mylne porovnáva MichalJ zlepšenie vo W/kg so zlepšením vo wattoch.

Zopakujem ešte raz. Porovnávam dva najlepšie kontrolné tréningové výkony na rovnakej trati, s totožným profilom. Z prvého výkonu P 208 W a NP 223 W som dal vlani najlepší pretekový výkon NP 243 W /3.miesto v cestnom preteku - žiadna krčma/. Snád z najlepšieho kontrolného výkonu P 237 W a NP 247 - na rovnakej trati tento rok, s totožným profilom nepôjdem na preteku opäť s totožným profilom horší výkon. O čom je potom tréning s použitím wattmetra ? Snád o porovnávaní zmien. Ak ideš jeden rok najlepší kontrolný tréning výkonom 220 W pri bpm 160 a v dvojhodinovom preteku z neho dáš najlepší výkon NP 243 W tak snád o rok z najlepšieho kontrolného tréningu 247 W pri bpm 160 nepôjdeš v preteku s rovnakým profilom pri rovnakom bpm 160 rovnaký výkon ako vlani. O čom sa tu vlastne bavíme ? Ved tréning, zlepšovanie je o porovnávaní tréningových a pretekových výkonov.
A že internet je plný mameluchov je pravda. Určite majú mladí ľudia, ... viac z mojich predchádzajúcich riadkov ako z tvojho ,,zhodou okolností mám wattmeter,, a dalších bla bla bla bez vecných argumentov. mameluchom stačí k šťastiu 15, 30 palcov nahor. Z 5 000 ?
06.08.2019 - 16:21:01
00
bikerhikermirec napísal:
Príloha:
20190806_151714.jpg
prikladam pre zaujimavost moje cisla z pretekov SP masters v Papradi poslednu sobotu, z ktorych je myslim zrejme, ze sa jazdi na clenitom terene - velky rozdiel medzi priemernym a normalizovanym vykonom... keby som nemal az take zalaktatovane stehna tak myslim ze tento vykon by stacil na zotrvanie v baliku, ale nohy mi v priebehu 9 z 11 kol neumoznili sa udrzat ?


Tiež dobré. Bez irónie. Bolo by zaujímavé porovnať rozdiel tvojho NP a P v preteku a niektorého iného pretekára v tom istom preteku ktorý dosiahol rovnaký prípadne lepší výsledok. Rozdiel v NP a P v preteku nemusí hovoriť len o členitosti profilu ale aj o spôsobe jazdenia. Napríklad porovnanie Pinota a Bernala v jednom preteku. Bernal ide rovnomerne kým Pinot každú chvíľu nastúpi a spomalí. Do cieľa prídu v takmer rovnakom čase ale Pinot s väčším normalizovaným výkonom. Potom má Pinot v cieli také zalaktátované stehná až mu jedno odíde. Rozdielny spôsob jazdenia. Bernal ide rovnoverne, nezaujímavo - ,,časovku,, kým Pinot v tom istom preteku jazdí ,,pekne,, - nastupuje baví divákov. Výsledný efekt poznáme. Vidíš mamaluch. Výhoda internetu. Mladí ľudia, ... si toto prečítajú a nebudú robiť blbosi. Ako Pinot. Čo ho na každej druhej grand tour ešte pred jej dokončením musia naložiť do auta.
06.08.2019 - 17:16:31
00
ivan napísal:
Mýliš sa. Ako si došiel k 4 W ?


ivan napísal:
Blbost jak mraky. Normalizovaný výkon je porovnateľný. Včera 247 W a napríklad najlepší výkon vlani v dvojhodinovom cestnom preteku tiež vo zvlnenom profile 243 W. Na to slúži wattmeter. Na objektívne porovnanie výkonu.


247 minus 243 sa rovna 4 pokial viem.
06.08.2019 - 19:24:25
00
Uviedol som zlepšenie výkonu vo W/kg pri porovnaní dvoch najlepších dvojhodinových kontrolných tréningov. Vlani a tohto roku. Zlepšenie z 223 na 247 W prepočítaných na váhu. To je o 0,2 W/kg. Ak by som toto zlepšenie v kontrolnom tréningu dal do skutočného preteku kde som šiel vlani NP 243 W malo by to byť tohto roku zlepšenie na NP 258 W. To je o tých 0,2 W/kg. Po zohľadnení rozdielnej váhy vlani a teraz.

Dve hodiny Z 2 po včerajšom kontrolnom preteku, tréningu.

Prílohy:

Z 2 - po včerajšom kontrolnom preteku, tréningu.PNG
Z 2 - po včerajšom kontrolnom preteku, tréningu.PNG 180.41 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2019 - 21:45:26
00
Mameluch napísal:
Zhodou okolnosti mam. Ale na to, aby som vedel, ze pises hluposti ho ani nepotrebujem. Internet ma jednu obrovsku negativnu stranku. Dal moznost verejne sa vyjadrovat ludom, ktori by normalne mohli prezentovat svoje "mudra" maximalne tak v krcme a aj tam by obcas za to dostali po ustnej dutine. Preto su dnes ludia, co veria, ze Zem je plocha, ze lietadla nas praskuju chemikaliami a ze normovany vykon pri hromadnom preteku a solo jazde je porovnatelny. A to je problem. Preto je potrebne na taketo veci reagovat a vysvetlovat ich. Argumentami. Nie pre teba, lebo ty si budes dookola omielat to svoje, ale pre pripadnych mladych alebo nezorientovanych ludi, ktori zabludia na toto forum a cakaju, ze sa tu dozvedia nejake zmysluplne informacie. Taki tu musia dostat od ostatnych diskutujucich jasny odkaz, ze nie vsetko co sa pise na nejakom fore je aj skutocne pravda a ze clovek, ktory toto forum spamuje svojimi 50% pravdami urcite nie je odbornik, od ktoreho by nedajboze mali cerpat nejaku inspiraciu.


Ty píšeš hlúposti. Neodpovedal si. Či a ako využívaš - nie používaš - wattmeter na zlepšenie výkonu v pretekoch, tréningoch. Daj napríklad nejaké výsledky z pretekov alebo aspoň zlepšenia v tréningoch.Tie populistické nepravdivé bla bla blaboly ti pár ľudí zblajzne. Napíš aj niečo konkrétne k veci. K tréningu, pretekaniu. Aby z toho mladí ľudia, ... niečo aj mali. Nejaké zmysluplné informácie.Ako napríklad iní čo sa zlepšili. Stuler, ... Zatiaľ si len básnik. V téme ,,dnešný tréning,,.
07.08.2019 - 18:01:51
00
matej.gubis daj aj ty niečo. Nejaké skúsenosti zo svojho tréningu. Palec nadol dokáže dať každý mamaluch. To je veľmi nenáročná činnosť.
07.08.2019 - 18:22:00
00
Oddychujem po víkende v Alpách, preto sa venujem len takýmto nenáročným činnostiam.
07.08.2019 - 18:35:36
01
Vyhováraš sa. Nemáš čo napísať. K téme. Pozerám že v profile máš preferovaný štýl ,,cesta,, a pretekáš MTB. Zaujímavé. Sa bojíš pretekať aj na ceste ?
07.08.2019 - 18:42:26
00
ivan vieme, ze mas najvacsi penis :-)
07.08.2019 - 19:12:05
01
Dnes som mal trening aj s odmenou :)

Prílohy:

20190807_131030.jpg
20190807_131030.jpg 820.59 KiB thumb_up1thumb_down

07.08.2019 - 19:52:51
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up