Treba rozbaliť a prepísať ten xml súbor čo v telefóne už je.

Resitential cesty miznú skôr ako track zámerne. Obce mestá majú zvyčajne nejaký polygón, čo farebne zvýrazní že tam niečo je a lesné/poľné cesty som predpokladal že bude zaujímavejšie nechať aby nejakú čiaru v "pustatine" bolo vidieť.
26.07.2019 - 13:40:12
00
Teraz si tie názvy ok. Dobrá praca
26.07.2019 - 14:42:47
00
Tá nová v5 je fajn, menšie názvy sa hodia.
Vadia mi tie červené texty, zistil som že ich nezobrazí ak vypnem v mapových motívoch OSM mapper.
Čo ešte vypnem/nezobrazím ak to nechám vypnuté?
Príloha:
Screenshot_2019-07-26-14-59-39-748_menion.android.locus.pro.png
Screenshot_2019-07-26-14-59-39-748_menion.android.locus.pro.png 598.07 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2019 - 15:04:56
00
"OSM mapper" je čisto vrstva pre ľudí čo robia úpravy OpenStreetMap dát. Táto vrstva obsahuje rôzne poznámky na chýbajúce/nekompletné dáta. Takže ak neplánujete vylepšovať dáta, vypnúť a nepoužívať. O nič neprídete.
(no možno sem tam je zaujímavá poznámka "continue" na konci cesty, ktorá značí že by mala cesta pokračovať, len nie je nezmapovaná.)

Ak Vám vyhovujú menšie písmenká OK, len mne začínajú byť nejaké drobné. :s Asi najvyšší čas navštíviť očného :)

Mimochodom ak by ste nevedeli, tak v:
Menu > Nastavenia > Mapy > Offline mapy > Veľkosť textu
Sa tam dá mierne zmenšiť, alebo zväčšiť veľkosť písmen na vektor mapách (rovnako pre všetky popisky v %).
26.07.2019 - 15:22:03
01
Dobrý tip. Na 50% je mi to akurát.
26.07.2019 - 15:28:30
00
tak som prepísal to XML, ale až keď som dal veľkosť textu na 75% tak je to OK.

miznúce cesty, aha zistil som že residental sú celkom OK, ale nechal by som ich zmiznúť o jeden zoom out neskôr.
cesty ktoré sú service alebo unclassified by som vypínal s tracks.

path by sok vypínal s tracks o možno 3 zoom out neskôr

tertiary cesty tiež neskôr, keď spravím zoom out aby som videl celý 13km úsek ktorý spája 4/5 dedín tak sa cesta medzi nimi stratí
26.07.2019 - 20:30:46
00
Ohľadom prístreškov. Teraz miznú,objavujú sa kadejako. Myslím teda rovnaký symbol strieška/dážď. Jeden sa ukáže pri mierke 100m,na inom mieste zas pri 1Km,inde pri 600m.
28.07.2019 - 10:04:48
00
Šli by ešte krčmy vyzoomovat na úroveň potravín? Dik
02.08.2019 - 22:35:12
00
Tie ikonky (prístreškov, chatiek, ...) náhodou nemiznú na mieste kde je niečo iné? Lebo sú nastavené tak, že ak nie je dosť miesta, nekreslí ich.
Posunul som aj tie ďalšie ikonky.
Je k dispozícií vzhľad (téma) v1.1.1
05.08.2019 - 10:34:43
01
Dik za to ;)
Ohladom pristreskov,pozri si napriklad pristresok pri "Stara kopa" pri BB. Tam ten pristresok zmizne uz pri malom zoome. Je ale mozne,ze je tam ikona vrchu,tak sa to preto nezobrazuje..

Inak este by som mal jeden dotaz,prosbu. Tn file co si nam sem dal,aby nemizli nazvy je fajn.Ale zda sa,ze len pri zoome(nastavenie velkosti pisma v offline mapach) 50% 100% 150% atd..ked dam zoom 75% tak sa nazvy zobrazia neuplne.
05.08.2019 - 11:05:29
00
tak ešte je tu v1.1.2 :)
@sparky trocha som pomenil zoom pre cesty, takže ich vidiel o niečo skôr (pár drobností bude až v novej mape, lebo sa generovali neskôr, ako je teraz nastavené)

@Per ten prístrešok pri Stará kopa sa zobrazuje dosť blízko kopcu, takže bude problém s prekrývaním. Pár vecí je nastavený aby sa kreslili vždy (napr. smerovníky, sedlo, ...) ostatné len ak je miesto. (+ niektoré majú vyššiu/nižšiu prioritu)
Ak ikonku nevidieť je to problém, ale zas na druhej strane sa mi tiež nepáči ak je desať ikoniek na jednom mieste. Ale nebránim sa prípadnej zmene.

A prečo robí problém len pri 75% netuším.
05.08.2019 - 13:32:42
01
georgo21 napísal:

Pokiaľ chcete prispievať nepriamo, môžete zaslať gps logy s krátkym popisom trasy a my ju pridáme do mapy.
Môžete tak vylepšovať pokrytie lesných ciest, turistických a cyklistických trás, POI, ...

Toto by som vedel pomoct,aj vcera som siel po cesticke,ktora nie je na mape. Akurat by som potreboval vediet,ako dany segment vystrihnem z gpx ..
05.08.2019 - 15:21:32
00
Treba nejaký editor na GPXka, napr. GpsPrune - https://activityworkshop.net/software/gpsprune/
Je tam možnosť mazať úseky/časti, ktoré netreba. Je tam aj filter, ktorý automaticky vyhodí blízke body (ako napr. prestávky a pod.)
Je k tomu potrebná JAVA. Oracle pred nedávnom zas robil zmeny v licencií, tak asi je lepšie použiť OpenJDK zo stránky https://adoptopenjdk.net/

Našiel som tiež pre Windows (žiadny z nich som nepoužíval)
* http://www.gpstrackeditor.com/ (je to stará aplikácia, ale fungovať by mohla)
* https://sourceforge.net/projects/gpxeditor/

Online sa to dá napr na stránke http://cmaps.gpsteam.eu/
06.08.2019 - 07:14:39
01
Občas sa pramene v Locuse stratia pri väčšom zoome. Mrkni napr na tri pramene pod Liptovskou Osadou. Jeden tam dokonca pri priblizovani je,potom zmizne a zas sa objavi
06.08.2019 - 23:35:17
00
Per Pri to prameni je len šípka pre smer toku rieky a to by snáď mal zakresliť nad to, ale očividne nie.
V prílohe je verzia, ktorá vždy zobrazí pramene, ale takéto riešenie sa mi to nepáči. takto bude chýbať raz to, potom iné. A keď sa zapne na všetky POI zobrazuj vždy, mapa bude pri menšom zoom-e iba jedna kopa ikoniek. :(
Asi budem musieť pridať ďalšie skupiny POI na vypínanie.

Prílohu treba rozbaliť do \Locus\mapsVector\_themes\freemapV5 a prepísať existujúci xml.

Prílohy:

Komentár súboru: test štýl
freemapV5.zip [14.66 KiB]

08.08.2019 - 11:19:06
01
keyboard_arrow_up