Útok medveďa.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/521805-na-turistu-pri-kyslinkach-zautocil-medved-zachranila-ho-blizkost-lesnej-spravy/?utm_source=pravda&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
07.08.2019 - 16:48:06
00
Fotograf. Podobne ako poľovníci sa v snahe o zábery zveri zakrádajú potichu, čo je najrizikovejšie správanie. Som zvedavý na detaily. Maco ho zjavne len spacifikoval, keby ho chcel zabiť, už by bol po smrti.
07.08.2019 - 17:24:36
02
Presne tak. Na margo tohoto .... v minulej práci som mal kolegu....cca 50 ročný pán. Jeho syna počas jedného weekendu napadol medveď. V lese. ( reportáž bola aj v TV v správach cca 7 rokov dozadu ). Reportáž bola samozrejme namierená na premnoženie medveďov na slovensku ( :D :D :D ). Ten môj kolega prišiel po weekende do práce, tak sme ho hneď spovedali. Bez hanby a na rovinu nám povedal, že jeho syn je hlupák, že chodí do lesa robiť fotky divej zveri a že aj teraz to maximálne prehnal...vedel totiž kde sa medveď zdržuje a s foťákom mu vošiel takmer do brloha :facepalm: . Odvtedy som ku všetkým správam o premnožených medveďoch maximálne skeptický a jednoducho im neverím.
07.08.2019 - 17:51:55
01
aj s fotkami

https://plus7dni.pluska.sk/domov/utok-medveda-polane-nasa-najvacsia-selma-napadla-fotografa?itm_site=plus7&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=1&itm_position=1
07.08.2019 - 18:15:43
00
Nešťastie???

Pozrite si tituly 30-tich jeho kníh, ktoré ponúka Martinus
https://www.martinus.sk/authors/ivan-knaze?nw=1

Teraz môže vydať voľné pokračovanie tejto knihy https://www.martinus.sk/?uItem=104074

Úsudok o jeho správaní nech si každý urobí sám.
07.08.2019 - 20:00:24
02
Skúste trošku menej polarizovať názory. "Divý" znamená voľne žijúci, nie na prvý pohľad útočiaci (ako tu niektorí správne podotýkate, tie "útoky" sú zväčša obrany). Nebyť týchto fotografov, tak tu možno ešte stále väčšina žereme pilkinsko-flintinské rozprávky starej matere (ako ešte stále voľaktorí). Fotograf, rovnako ako biker, žije vo svete určitého kalkulovaného rizika a je na ňom, pokiaľ ho ešte akceptuje. A to platí či robíte street fotografiu, kde vás zmáruje nejaký agresívny okoloidúci, či fotíte zvieratká, alebo robíte frontového reportéra. Rovnako ako u cyklistu ide aj u fotografa o jeho rozhodnutie a on si nesie následky. Akurát teda by sa pýtalo, aby rozbitý biker nepožadoval vyasfaltovanie hrebeňa Karpát a rafnutý fotograf mrdvedíkov nepožadoval flintinský zákrok. Neodhad sa môže vždy vlúdiť. Nie vždy poznáte všetky okolnosti.
A rovnako je trochu scestné, ak do bikerov a ich rozhodnutí alebo fotografov a ich rozhodnutí pindali ľudia, čo o tom nemajú ani duncta. Sami ste možno "hlupáci" pre polku príbuzenstva, lebo si dovoľujete namiesto chliapania piva a čumenia do bedne kupovať bicykle v cene áut a na nich sa "neužitočne" naháňať po akýchsi kopcoch. Prípadne počúvate to isté aj kvôli hrabaniu sa v dierach, lezeniu na akési zamrznuté kopy kamenia, no a ja som dostal kopačky č. 1 možno kvôli paraglidingu :D (ku kopačkovému monológu došlo totiž zanedlho po tom, čo som ex č. 1 navrhol, že by sme mohli absolvovať tento kurz).
08.08.2019 - 00:13:23
010
winter78 napísal:
Presne tak. Na margo tohoto .... v minulej práci som mal kolegu....cca 50 ročný pán. Jeho syna počas jedného weekendu napadol medveď. V lese. ( reportáž bola aj v TV v správach cca 7 rokov dozadu ). Reportáž bola samozrejme namierená na premnoženie medveďov na slovensku ( :D :D :D ). Ten môj kolega prišiel po weekende do práce, tak sme ho hneď spovedali. Bez hanby a na rovinu nám povedal, že jeho syn je hlupák, že chodí do lesa robiť fotky divej zveri a že aj teraz to maximálne prehnal...vedel totiž kde sa medveď zdržuje a s foťákom mu vošiel takmer do brloha :facepalm: . Odvtedy som ku všetkým správam o premnožených medveďoch maximálne skeptický a jednoducho im neverím.


to ze je zviera premnozene nie je len o tom, ze pocet medveda stupol z X na Y, ale je to vypocet z nejakeho pozorovania a studii, kedy sa berie do uvahy, ze medved potrebuje nejaky urcity (idealny) pocet km2 ako svoje teritorium v nasej oblasti a vzhladom na znizujuci sa pocet km2 lesov a vzhladom na to, ze za posledne roky pocty medveda na sk uzemi skutocne rapidne stupol, sa da povedat, ze medved JE premnozeny, pretoze sa jeho prirodzene teritorium zmensilo, vyhladava ho inde - dediny, mesta.... uz je len na nas (resp. na vlade) ako sa k tomu postavime, - napr. v inych krajinach tieto selmy ako aj vlk vyvazaju do RO karpat, kde ich vypustaju - ludia postavili mesta na ukor zvery, ludia vyklcuju lesy na ukor zvery, teraz je otazne, ci sa stiahnu ludia, alebo sa bude zver regulovat (akymkolvek sposobom).

my vlastne odjakziva zijeme v teritorii zvierat, takze teraz sa pohorsovat nad tym, ako ludia chodia do lesa a narusaju ich teritorium je trochu zcestne...
08.08.2019 - 13:16:22
03
V tomto článku sa mi najviac páči veta:

Až budete najbližšie počúvať poľovníkov hovoriť o tom, ako sú medvede premnožené, spýtajte sa ich, koľko vnadísk majú v revíri a koľko a akej potravy tam diviakom nosia.
08.08.2019 - 14:16:20
01
tvojamatka napísal:
my vlastne odjakziva zijeme v teritorii zvierat, takze teraz sa pohorsovat nad tym, ako ludia chodia do lesa a narusaju ich teritorium je trochu zcestne...

jj,toto rad pouzivam pri dialogu s clovekom co pouziva argument,ze zvierata su tam doma.. je dobre si uvedomit,ze tam kde teraz byvame boli kedysi tiez lesy a zver tam bola doma..je to dzungla,sme tu najsilnejsi,tak si to berieme..
nehovorim ze to je spravne,ci nespravne..je to proste tak
08.08.2019 - 17:47:22
01
Tento pašík si na mňa normálne vypochodoval spod múrika domu..čo to za potvoru? Veľký asi ako moja nemalá dlaň.

Prílohy:

Snímka3485_1.jpg
Snímka3485_1.jpg 399.51 KiB thumb_up2thumb_down

Snímka3488_1.jpg
Snímka3488_1.jpg 620.66 KiB thumb_up3thumb_down

08.08.2019 - 18:23:40
02
Kútnik tmavý alebo domový.
08.08.2019 - 19:10:03
03
Predpokladám že pohoďák? Nechcel som mu ublížiť tak som ho urýchlene preniesol k lesu, aj keď dámske osadenstvo bolo mierne rozrušené a trvalo na rozsudku smrti.. :D
A ja som tiež takého goliáša ešte doma nevidel..
08.08.2019 - 19:17:19
00
Pavúky mám rád, ale chlapi, včul pred spánkom ste ma donútili skontrolovať všetky kúty po dome...
08.08.2019 - 21:09:54
03
https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/ako-to-naozaj-bolo-pise-ivan-knaze-utoku-medvedice?fbclid=IwAR16yVIOpTvhnQc-3sZ3teqcmh1T4QGTov3SKqytgWpSHa_fokNRPk9phPo
09.08.2019 - 08:23:58
02
Pavúk ako dlaň? Nikdy som nič také obrovské nevidel,ani nevedel,že také u nás žijú.
09.08.2019 - 09:11:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up