janik3 napísal:
Keby tam bol motor M500 s 95Nm, to by uz bola ale ina pesnicka

Úplne zbytočne.Načo? nevyužijem ani tých 70Nm. (shimano e8000)
08.08.2019 - 13:02:59
02
Taketo reci som pocuval, ked prisli do beznych aut motory co mali 100+ kW a mali maximalku 200.
Ze naco, ked Felda mala 55kW a bolo to zihadlo a maximalna povolena je len 130...
08.08.2019 - 14:41:46
01
Chlapci (a chlapi)... Ak používate ebajk na to, na čo je - to znamená, že jazdíte ako predtým, len Vám ten bajk dovolí sa dostať aj tam (a v inom rozpoložení), kde ste sa predtým nedostali, tak o nejakých pol, alebo kilowatových motoroch a extrémnych kruťákoch nepotrebujete rozmýšľať... Na Slovensku (a som presvedčený, že aj inde) neexistuje kopec, ktorý by ste s 250W a 70Nm nevyšli... Zmysel má riešiť Power management a kapacitu batérie... Pokiaľ tu niekto špekuluje o motoroch 500W + a vysokých kruťákoch, tak si zmýlil ebajk s mopedom, a potom sa tu prezentujú výroky typu: Výkon ničím nenahradíš... Tak to sorry, to už nie je o cyklistike, dajte sa na motocross...
08.08.2019 - 17:11:19
09
Ja si naopak myslím, že ebajk nemá slúžiť iba na to, aby som jazdil ako predtým, teda rovnako rýchlo, len s menšou námahou.

Pre mňa má ebajk aj nejaký ten FUN FACTOR. Trasy, kde mám na klasickom bájku priemernú rýchlosť 11 km/h, dávam na ebájku s priemerkou 19 km/h. ... a priemernú tepovku môžem mať kľudne aj vyššiu, ako pri tom istom na klasike.
08.08.2019 - 17:31:36
02
laco súhlas, ale na to predsa nepotrebuješ motor 500W a viac a stabilných 90 Nm
08.08.2019 - 18:32:10
00
Súhlasím.

Ja som reagoval na toto: "Ak používate ebajk na to, na čo je - to znamená, že jazdíte ako predtým, len Vám ten bajk dovolí sa dostať aj tam (a v inom rozpoložení), kde ste sa predtým nedostali, ...".

... pretože s tým nesúhlasím. Ja nejazdím, ako predtým. Ja ho používam na to, aby som mohol jazdiť po terénoch takou priemernou rýchlosťou, ako chlapíci, čo vyhrávajú maratóny na normálnych bájkoch. To je ten fun factor.
08.08.2019 - 19:00:53
00
Ja si predstavujem pouzivanie ebajku takto: chcem si zamakat? Tak makam, nedavam velku podporu a napriek tomu prejdem (a teda uzijem si les) viac ako na klasickom. Nemam cas po robote alebo sa chcem iba zabavit zjazdom? Zapnem plny kotol, vyletim hore kopcom a uz sa len spustam a uzivam. V tomto druhom pripade vykon motora opodstatnenie ma. Pri skusani viacerych ebajkov, kde bol aj 1000W bafang, som zazil tzv. zjazd hore kopcom :-) a to je riadny fun faktor. Stale je to bajk, stale musis pri tom slapat, takze s motokrosom by som neporovnaval.
08.08.2019 - 19:09:26
00
Zamakať sa dá aj s väčšou podporou. Skrátka ideš oveľa rýchlejšie a tepy máš ako keby si išiel s menšou podporou a pomalšie. Ja sa vyžívam v tom, že 900 výškových metrov zdolám za hodinu. To je ten pravý fun factor. Vždy hovorím o legálnych 250 W motoroch.
08.08.2019 - 21:45:21
03
Jak to čtu ,tak jsem jasně na straně Nazgul.Elektro bike je kolo ,které je obohaceno o malý elektrický motor..Je jedno, zda jde o horské kolo,trekové,nebo silníční.. Motor má jen dopomáhat k výkonu pokud síly nestačí..Dorovnat například rozdíly ve výkonosti..Pro Laca se vyrábí jiné mašiny.. taky jsou to ebiky. mají motory s 5000W ,veliké baterie a jezdí až 70km. Stojí skoro stejně jako ty co máte.. např NOVAKOLO,Mrázek a pod.Ale na cyklostezky nepatří. Jinak rozhodně nechci potkávat na stezkách lidi, kteří jezdí jako profíci co vyhrávají maratony. Ti mají možnost zajet si závod na uzavřené trati..Potkávám tyhle střelce ,není to pěkný pohled, když vletí takovýhle jeden do tlupy hobíků.. Chápu že je třeba vyplavovat více adrenalinu a s jídlem roste chuť..A snad proto přiblblá EU udělala omezení rychlosti ,které beztak téměř všichni obchází...Omezení bych dal na 30km . A 250W je naprosto dostatečný výkon..Stejně tak těch běžných 70-90Nm..Možná větší kapacita baterie by bodla..ale mě stačí ...
09.08.2019 - 00:38:55
02
ideme trochu mimo témy, ale doplním svoj pohľad - nesúhlasím s názorom, že "motor má jen dopomáhat k výkonu pokud síly nestačí". ako som už vyššie spomínal, je to aj o zábave, napr. ak je časová tieseň. hlavné však je postaviť sa k jazde tak trošku rozumom, no to je už na každom z nás. je jasné, teda aspoň pre mňa, že nepoletím dvadsiatkou tam, kde ostatní šplhajú ledva polovicou a ešte na trase, ktorá je úzka a obojsmerná. "strelcov" cyklistov však nájdeš bežne aj s klasickými bajkami a je ich oveľa viac ako ebajkerov. kedykoľvek idem napr. z Košíc na Jahodnú po červenej, čo je najfrekventovanejšia turistická cesta, vždy, vždy letí niekto z hora štýlom ako keby bol na pretekoch, že sa ledva uhnem. a vieš čo? 98% z nich ebajk nemá. a keďže nie som pretekár, často sa mi stane, že ma zozadu v dvakrát väčšej rýchlosti obehne nejaký makáč. a vieš čo? 98% z nich nemá ebajk. tiež sú potom všetci "strelci"? to že ich nechceš na trasách stretávať je pekné, ale to je to isté, ako keby moja manželka povedala, že nechce v lese stretávať mňa, lebo výkonnostne sme pre ňu ja a mne podobní "pretekári", ergo strelci. a to na klasických bajkoch...
09.08.2019 - 07:43:14
00
laco napísal:
Ja si naopak myslím, že ebajk nemá slúžiť iba na to, aby som jazdil ako predtým, teda rovnako rýchlo, len s menšou námahou.

Pre mňa má ebajk aj nejaký ten FUN FACTOR. Trasy, kde mám na klasickom bájku priemernú rýchlosť 11 km/h, dávam na ebájku s priemerkou 19 km/h. ... a priemernú tepovku môžem mať kľudne aj vyššiu, ako pri tom istom na klasike.


Laci, keď vytrhneš pár slov z kontextu, potom to všetko vyznie inak... Pochopiteľne, že fun factor pri ebajku je jednoznačný... Ale na to (väčšine normálnych :-) ) stačí 250W a 75Nm úplne v pohode... Môj príspevok nebol o spôsobe využitia a možnostiach ebajkov (to by ten príspevok mal asi 10 násobný počet riadkov), ale o tom, že u niektorých jedincov sa to celé zvrháva na honbu za čo najsilnejším (niekedy až nezmyselne) motorom, a baterkami, čo by utiahli pomaly Prius (samozrejme, je to nadsázka, neprepočítavať...)... A to už (ako som aj predtým napísal), nemá s cyklistikou pomaly nič... Peace...
09.08.2019 - 08:36:18
03
Takéto čudo som dnes videl v kempe
Príloha:
20190809_075827.jpg
20190809_075827.jpg 520.42 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2019 - 09:39:13
00
To co tam ma ,bandasku ? :lol:
09.08.2019 - 09:45:20
01
stivko76 napísal:
To co tam ma ,bandasku ? :lol:

Hej, na elektriku, pýtal som sa ho má to 2000 w baterku, ide to aj bez šlapania, má to aj ručný plyn ako motorka, 3 režimy podpory, na eko režime dokaže prejsť aj 100km, ale male prevýšenie a musí aj šlapať. Že vraj sa dá na tom brutálne vyšantiť. Ak som dobre porozumel, iba baterka ma 30kg
09.08.2019 - 10:27:12
00
A ešte na zaver v plnej podpore to dáva 1800w......
09.08.2019 - 10:31:54
00
keyboard_arrow_up