Pozri link
09.08.2019 - 16:02:29
00
no pozeram ale neviem co konkretne myslis
toto? DŮLEŽITÉ: Při montáži korekčních čoček do hledí musíte navštívit svého optika a vybrat si s ním barvu svých skel (modrá barva, červená barva, zrcadlová barva kategorie 3 nebo fotochromní proměnná barva).

ty to mas ako fotochromy?
09.08.2019 - 16:05:11
00
Áno. Na MTB sú fajn
09.08.2019 - 17:18:04
00
scarinko napísal:
no a daju sa tam dat aj nejake tmave dioptricke skla?
inac toto mi nepride velmi ako okuliare na bicykel, su pomerne malo zahnute
to mam rovnake ako tie co nosim normalne nie?


Práve preto, že sú menej zahnuté, sú vhodné na osadenie dioptrických zorníkov... Ja som si kúpil okuliare na bajk BBB s dioptrickým klipom čo sa vkladá zvlášť za zorníky, ale kvôli zahnutiu mi to v žiadnej optike nechceli zobrať na osadenie skiel, vraj pri takom zahnutí môže nastať problém... a to mám zatiaľ slabú korekciu 1 a 1,5 dio.
09.08.2019 - 19:43:40
00
No to chapem a preto je problem so sportovymi okuliarmi s dioptriami. Lebo to sa vylucuje. Bud zakrivene alebo dioptrie. Klip som skusal. Ak si to dam tak aby som o to mihalnicami nemlatil tak potom na biku pozeram ponad okuliare lebo musia ist dalej od oci. Ak si ich dam blizsie tak nemozem mrkat a to sa neda cize cele zle. Zatial som neprisiel na ziadne dobre riesenie.
09.08.2019 - 20:45:44
00
Riešenie existuje, ale je drahé jak riť.
09.08.2019 - 21:03:43
00
Nie to nechcem, zatial som sa nestotoznil s tym ze si v lepsom pripade budem kvapkat niekolko krat denne do oka alebo v horsom mi to podrbu ako otcovi ked operovali zakal a z 5 mal zrazu 8 dioptrie a vraj no co uz, nepodarilo sa.
09.08.2019 - 21:11:34
00
To som zrovna nemal na mysli. Napríklad Oakley ti vie dodať dioptrické zorníky. Len tá cena bude niekde ku 4 kilám.
09.08.2019 - 21:21:26
00
No ale tiez to bude zakrivene a teda to bude skreslovat ale to je fyzika.
09.08.2019 - 21:32:33
00
Tento rok to už riešiť nebudem, no na budúci už budem musieť. Som sa informoval v nejakých optikách. Teda chcel by som okuliare na bike bez klipu, teda osadiť do športového rámu neajké fotochromatické sklá. V jedenej optike mi povedali že sa to nedá do každých okuliarov, čomu verím trochu viac a v inej optike, že vraj to ie je problé spraviť do hociakého rámu :) Čo teda neviem koľko je na tom pravdy, no do moc zahnutého rámu to asi trochu problém bude, teda to zakrivenie a skreslenie ako spomínate aj vy. Už aj samotné fotochromatické sklá nie sú najlacnejšie, tak ak by som to riešil, tak nech je to tip top. Máte s tým niekto skúsenosti, prípadne viete poradiť nejaké značku, prípadne konkrétny model rámu vhodný predovšetkým na mtb? Zas aby to bolo cenovo dostupné. Rád by som sa zmestil s rámom aj zo sklami do 200 € By som si rád spravil prieskum keďže sa s tým moc neponáhľam, aby som vybral potom čo možno najlepšie :)
10.08.2019 - 17:24:41
00
Ja uz mam rok tie Oakley, a ano boli to skoro 4 kila ale je to asi najlepsia investicia do biku aku som kedy spravil. Skreslenie nevnimam pri nich ziadne, v pohode sa v tom da aj soferovat, su to normalne plnohodnotne bryle. Chodim s nimi k moru, lyzujem v nich takze za tie peniaze ich aj vyuzijem.
10.08.2019 - 17:59:05
00
Scary, pri clip in máš skreslenie preto, lebo sa nekryje optická os šošovky s optickou osou oka. Tu sa kryje, je to presne vypočítaný zábrus, takže skreslenie je prakticky 0.
Clip sa ti totiž oproti optometrii nepredvídateľne zohne, čím sa osi priblížia a zrôznobežnejú. Kým sú to malé čísla, mozog sa s tým vie vyrovnať, u mňa sa mi to podarilo pohraním sa s polohou klipu dostať do medzí použiteľnosti.
10.08.2019 - 18:42:48
00
Problem klipov nie je v skresleni ale v tom ze klipy su blizsie k ociam ako tmave skla co sposobuje bud to je zavadzaju mihalniciam alebo ak ich das dalej pozeras ponad slnecne skla ked mas hlavu dole na biku. Aspon u mna.
10.08.2019 - 19:11:01
00
scarinko napísal:
No ale tiez to bude zakrivene a teda to bude skreslovat ale to je fyzika.

V autorizovanej Oakley optike ti presne ukážu do ktorych rámov je to možné urobiť. Napr do Jawbreaker a jemu podobnych modelov to nejde, prave kvoli tomu zakriveniu.
Len teda stoji to pekný peníz ako píše Tuleň.
Riesil som to minuly mesiac, akurat ze zistujem ze ma za chvilu čaká bifokál alebo multifokál :/
11.08.2019 - 08:40:01
00
Ja mam okuliare 3F s clipom, skla polarized photochromatic. Nedotykaju sa mi mihalnic ani nad nimi nepresvita slnko. Asi zalezi od vyrobcu, tvaru ramceka a hlavy. A v optike som si daval urobit dioptricke skla tak aby neboli vycentrovane priamo na stred oci ked priamo pozeram, ale ked sedim na bicykli, teda ked mam hlavu sklonenu a tak pozeram trochu vyssie. Pytali sa totiz na co to chcem pouzivat, na aky sport, mozno podla toho to doladia. Sedia, nezavadzaju, vidim cez ne, nepadaju mi, spokojny.
11.08.2019 - 08:42:52
00
keyboard_arrow_up