Polo, ako by tak dokazali, ze nespravili oni? :) Pokial teda nema dany servisak kameru za uchom ako robocop Dano...
12.08.2019 - 15:24:09
00
ja sa len čudujem, ako môže niekto takto upnúť do stojanu karbónový rám..veď toto nemôže napadnúť posledného garážového kutila a nie to autorizovaný servis..
na druhej strane, ak vyjadrenie majiteľa je také, že odstrojenie biku je celodenná robota, tak mi to dáva zmysel..mám dve endurá a kompletná rozborka s premazaním ložisiek, výmenou bovdenov, výmenou kvapaliny v brzdách a malým servisom vidlice mi zaberie necelý deň pri dvoch bikoch..
Podľa tých fotiek nepochybujem že prasklina je spôsobená upnutím do servisného stojanu..
12.08.2019 - 15:34:00
00
normalne upinam karbonovy ram za hornu ramovu trubku (tu predtym obalim do takej penovej izolacie), samozrejme to nemozes uplnut na krv.
12.08.2019 - 15:50:43
00
ale je to zaujímavé aká je tá slovenská nátura predposratá, slovák rozmýšľa že si to nechá opraviť za svoje nech to má hotové hneď a nech má kľud a svätý pokoj

nemec by mu tam odniesol naspäť bicykel a otrieskal mu ho o hlavu že ho chce naspäť v stave v akom mu ho do servisu dával + navyše úkon za ktorý si zaplatil
12.08.2019 - 15:52:51
07
Pique93 napísal:
Si si isty že by si toho bol schopny ? :) pozri ako to Pan Dzurak opisal. Samozrejme som sa natom naramne pobavil.

Max. 2 hodky aj s pivom, zhodenie aj nahodenie ak ide všetko hladko. Ak ten jeho mechanik čo skladá celý deň bicykel robil aj na tom tvojom, tak sa nedivím tej praskline :D
12.08.2019 - 17:15:51
04
Dobre ked ai nebudem dat vedieť rady dojdem aj s pivom na vylet 😂👍
12.08.2019 - 17:18:21
02
ked tak este sa da obratit aj na SOI ,mozno poradia...
12.08.2019 - 17:45:27
00
Hlavne sa neboj a nedaj odbiť, seriózna firma by si mala ceniť svoje meno viac ako pár stoviek za rám čo im dodáva Číňan.
Okrem toho rám praskol svojou blbosťou mechanik tak nech to dá preplatiť jemu. Na fotkách tiež nevidím najmenšiu stopu nejakého nárazu tak nemám dôvod neveriť tvojej verzii. Skôr oni by mali problém dokázať že si ho praskol ty keďže nenesie stopy úderu ani nárazu.
Začal by som každopádne pridaním fotiek na ich FB ak s nimi nie je rozumná reč. Stratiť môžu v tomto prípade hlavne oni.
12.08.2019 - 17:51:03
02
A normalne firmy byvaju poistene proti sposobeniu skody inak ;)
12.08.2019 - 18:21:50
04
Lenže tu nejde o normálnu firmu ale garážnikov :)
12.08.2019 - 18:59:13
06
crymo99 napísal:
normalne upinam karbonovy ram za hornu ramovu trubku

pozor na to...opravoval som Pinarello ram a vsetky ramove "trubky" mali v mieste kde na seba navazuju cca 2 a viac mm hrubku a v strede medzi konstrukcnymi uzlami cca 0,8 mm (lebo viac netreba).
Karbonovy ram upevnovat VYLUCNE za sedlovu trubku, ktora je dostatocne hruba a na to dimenzovana
Ono prasklina nemusi vzniknut pri upinani.. staci vsak takto upnuty ram servisovat a zabrat na nejakej matici na kolese a cez pomerne dlhu paku a hranu stojana sa dokaze vyvinut znacny tlak na krehky karbon..
K uvedenej veci..ak je na rame este stopa po upevneni stojanom, jednoznacne naspat do firmy kde to servisovali a trvat si na svojom. Razantne a jednoznacne... Pohrozit vypracovanim sudnoznaleckeho posudku o poskodeni ramu servisnym stojanom a potom sudom.
12.08.2019 - 19:26:47
09
ddemo napísal:
pozor na to...opravoval som Pinarello ram a vsetky ramove "trubky" mali v mieste kde na seba navazuju cca 2 a viac mm hrubku a v strede medzi konstrukcnymi uzlami cca 0,8 mm (lebo viac netreba).
Karbonovy ram upevnovat VYLUCNE za sedlovu trubku, ktora je dostatocne hruba a na to dimenzovana
Ono prasklina nemusi vzniknut pri upinani.. staci vsak takto upnuty ram servisovat a zabrat na nejakej matici na kolese a cez pomerne dlhu paku a hranu stojana sa dokaze vyvinut znacny tlak na krehky karbon..
K uvedenej veci..ak je na rame este stopa po upevneni stojanom, jednoznacne naspat do firmy kde to servisovali a trvat si na svojom. Razantne a jednoznacne... Pohrozit vypracovanim sudnoznaleckeho posudku o poskodeni ramu servisnym stojanom a potom sudom.


presne to ma napadlo ked som cital hned prvy prispevok k tomuto ... kde pise ze problem bol v pedali ... ze proste upli bajk na ramovu trubku, potom sa klucom poriadne zaprel do kluky aby odkrutil pedal a ... prask
12.08.2019 - 19:39:32
06
..a rýchlo vrátiť zákazníkovi a dúfať že si to pri preberaní nevšimne(čo sa aj stalo)..teda počul som o Strade z dobrého zdroja, že len montujú v garáži čínske rámy lakované do svojich farieb, ale takýto prístup som nečakal :n:
12.08.2019 - 19:45:27
02
No pánovi Dzurakovi som v dobrom opat napisal dalsi mail ako reklamaciu servisného zákroku. Opätovne som mu zaslal vsetky fotky a cakam na jeho vyjadrenie k tejto mojej vzniknutej situacii. Ak pride opäť s tym istym riesenim tak zacinam zhanat ludi na posudok poskodenia. A zacnem to riesit aj s inymi ludmi ako len medzi nami dvomi.
12.08.2019 - 20:27:35
012
Presne tak nedaj sa len tak odbit.Taketo jednanie a riesenie je uplne chrapunske zo strany Strady.Po takejto skusenosti by som si tam veru bajk nekupil.
12.08.2019 - 22:42:51
00
keyboard_arrow_up