Tak Canyon Grand po prvých cca 34km.z toho polovica výšľap. Všetko asfalt
Moje dojmy:
- teleskopická sedlovka...genialita a najväčší pokrok oproti starému bicyklu.
- SPD super.
-najľahšie prevody som nepoužil a čudujem sa,že s mojou kondičkou som to dal.
- 13.5kg je ok a menej ako som mal pred tým. Je to plus.
- na kotúčovky sa musí s citom
-78cm riadidlá sa mi zdajú široké, ale je to asi vec zvyku.... Chce to rohy -dokupujem ďalší držiak na fľašu
Takže za mňa super voľba.
Aj keď je to 29" L... Na pohľad vidno, že je väčší.

Ešte som dokupil Garmin 520+ so snímačom otáčok... Sa mi nechce furt vyberať telefón kvôli mape.

No a ešte popozerať články a videa tu na mtbiker...
12.08.2019 - 17:13:46
01
Viem, ze je to individualne ale neda mi, meriam 195cm a myslim, ze pre mna bude XL, mylim sa dorwin ?
12.08.2019 - 17:23:27
00
Borso Canyon ma na webe kalkulačku a podla výšky Ti doporučí veľkosť
12.08.2019 - 17:35:04
01
Možeš hodiť foto bajku, aj seba aký máš posed. Bál som sa, aby ti Lko nebolo malé...
12.08.2019 - 19:29:20
00
Borso napísal:
Viem, ze je to individualne ale neda mi, meriam 195cm a myslim, ze pre mna bude XL, mylim sa dorwin ?


Ak Canyon, tak pre teba určite XL...
12.08.2019 - 19:38:02
01
Jop, dakujem
12.08.2019 - 19:39:46
00
SanSebi napísal:
prepáč, zabudol som :) tak som len rekreačný jazdec, začal som viac jazdiť len minulý rok ked som si kupil ten force. bývam v Bratislave a momentálne sa snažím čo najviac šlapať do kopca a zlepšovať kondičku. chcem s ním hlavne jazdiť v lese, nejaky trail, rozbité cesty. Hlavne chcem bike ktorý mi vydrží dobrých pár rokov a nebudem musieť rozmýšlať nad výmenou. Samozrejme aj so žena nejaké výjazdy ale to je minimum a ona nejazdí rýchlo. Prepáčte, že to neviem zadefinovať, ale až teraz objavujem svet cyklistiky :)


Podla toho co pises hladas XC (Cross country) bike. Tazko ti napisat ktory konkretne bike je ten pre teba kedze znaciek a modelov je tak strasne vela. Byt tebou postupujem nasledovne - pozriem si eshopy co sa ponuka v ramci rozpoctu ktory si si urcil, vybral bicykle ktore sa ti vizualne najviac pacia a potom sem hodil linky a my ti povieme ktory z nich je najlepsia volba. Ono tento Canyon co sa tu riesi v tomto vlakne si myslim, ze nie je vobec zla kupa pre teba. Je to kvalitny XC bike s kvalitnymi komponentami a vhodnou geometriou na to co chces jazdit od renomovanej znacky za nieco vyse 1000 eur (ak som spravne postrehol).

Grand Canyon AL SL 8
13.08.2019 - 10:38:44
00
Vyssie som spomenul cube reaction race 2019 a grand canyon al sl 7 alebo 9 ale uprimne sa mi najviac pozdava ten cube. Ma to prespripravu na teleskopicku sedlovku a ma to uz slusnejsie brzdy. Ta vidlica je asi jedine trocha horsia, ale si myslim ze viac nez postacujuca na moje jazdenie
13.08.2019 - 11:38:04
00
Celkom dobre si to zhrnul. Mne osobne na vidlici dost zalezi, pre mna je to zaklad kedze ide asi o najhodnotnejsi komponent bicykla a najviac prispieva k celkovemu pohodliu a charakteru spravania sa v terene. RS Judy Silver ma len 30mm ocelove vnutorne nohy co pri mojej vahe (cca 100kg) vnimam ako malo a celkovo je ta vidla tazka co bude mat za nasledok tazkopadnejsie ovladanie. Brzdy su asi fajn, moc neviem posudit. Geometria je fajn, taka klasika XC s kratkou zadnou stavbou. 1 x 12 GX Eagle vnimam ako plus. Sam som si objednal akurat bike s 1 x 12 pohonom (SX Eagle). Chcel som sa zbavit presmykacu a mat o bowden/packu menej na riaditkach.

Neviem no, musis si zadefinovat co je u teba priorita a podla toho sa rozhodnut. Pripade sa obzriet este po inych bikoch a skusit najst nieco co ti bude vyhovovat po vsetkych strankach. Ja som si svoj "dream" bike hladal asi 2 mesiace a 2 tyzdne dozadu konecne objednal. Akurat ze si nan pockam lebo je to 2020 model. :)
13.08.2019 - 13:19:31
00
Tak ja hladam uz tiez asi dva mesiace, a pokukujem sa. Nehovorim ze to ma byt bike mojich snov, ale mal by zvladnut co to. Myslim si, ze po tomto len pride ten ozajstny.
Inak velmi sa mi paci ten co si si objednal, ten Kona Honzo ale nikde som ho nevidel kde by sa dal objednat. Aj sa mi páči ako je ram postavený, podobne vyzeraju tie rock machine ale zasa neviem posúdiť, možno slúži na ine jazdenie :)
13.08.2019 - 13:47:55
00
U nas ho nikto skoro nepredava, mam ho objednany z CZ. Tam ho ponuka vela eshopov. Ten bike je uz skor do AM (All mountain) kategorie. Ma 120mm zdvih, agresivnu geometriu, teleskopku, kratku zadnu stavbu. Velmi sa mi pacil model 2019 ale uz som ho nezohnal a ani uz nebudu (potrebujem XL). Aj 2020 verzia je pekna, paci sa mi.

Kona uvadza max nosnost svojich bikov az 136kg + dava dozivotnu zaruku na ram a to som presne hladal kedze mam cez 100kg a drviva vacsina vyrobcov dava max nosnosti tak okolo 115kg (jazdec + bike). Ma pevne osky vpredu aj vzadu, vidlicu solidnu (RS Recon s 32mm nohami), 1 x 12 Eagle pohon, teleskopku. Jedine co mi malinko nesadlo je externe vedenie kablov ale co citam fora tak to moze nakoniec byt aj plus kedze tie bowdeny vedia v rame vydavat zvuky co by mi vadilo. Plus lahsia udrzba.

Proste hladal som ozaj pevny bike na drsnejsie zaobchadzanie pre tazsieho jazdca od 1000 - 1500 eur. Trochu ma zacalo bavit na biku si aj co to skocit, naucil som sa bunny hop. Proste chcem bike na zabavu o ktory sa nemusim obavat ze mi rupne. Ak bude taky ako na obrazku tak som max happy :)
13.08.2019 - 13:59:37
00
2019 model vo velkosti L sa da zohnat este v CZ. Jediny rozdiel je ze 2019 je 1 x 11 a 2020 uz 1 x 12. Inak je to to iste. Idealne by bolo na biku sa aj previezt ale tu moznost ja moc nemam pri mojej vyske a nedostupnosti XL velkosti.

https://www.konaworld.com/2019/honzo.cfm
13.08.2019 - 14:05:55
00
Je veľmi pekný. Závidím :) ale ja som este rozmyslal nad tym canyonom al sl9, tem ma tu vidlu 34 rhytm fox, a teleskopku. A je aj v zlave za 1500. Ale to som si uz povedal ze je dost, to by som si radsej kupil ten rock machine blizz crb 30 ale nemaju moju velkost na tento rok. Tak pojdem do toho cube, ten viem zohnat okolo 1000 zo zahranicia cize ma vyjde este celkom ok. A ak nahodou nebude sediet tak nestratim na nom az tak vela a predam. Nenajazdim rocne tisicky km na mtb. Jazdim aj cestu sice ma o az tak nebavi ale vsetci kamosi jazdia to tak som si zaobstaral cestak a makam natom :)
13.08.2019 - 14:11:06
00
Grand Canyon AL SL 8 pozeram ze v CZ kupis za 33 699 CZK co je ak ratam dobre cca 1300 eur? Na tie Fox 34 Rhytm vidlice som cital same chvalospevy. A ma uz aj teleskopku ten bike. Neviem ako je to s dostupnostou a cakacou dobou ale ten bike vyzera dost solidne.
13.08.2019 - 14:17:53
00
Ale ta 8 ma dvojorevodnik, to mi vadi natom. 7 a 9 maju 1x12 gx eagle
13.08.2019 - 14:19:51
00
keyboard_arrow_up