XC vložku som si dal pred štartom ako rozjazdenie, tak som si to naplno užil :)
12.08.2019 - 10:23:41
01
Par fotiek z Chaty pod KH:

https://www.facebook.com/dominka.voletzova/posts/2480891965283842
12.08.2019 - 10:36:21
05
Nejaké fotky:
https://photos.app.goo.gl/WkEcbuM5Pdkje5qT8
https://photos.app.goo.gl/H7rFtHi2b5Yd1pkX6
https://photos.app.goo.gl/roKy7dve3r4urSATA
12.08.2019 - 13:00:58
015
Kristina napísal:
S pridaním občerstvovačky v takomto teple súhlasím. Problém je hlavne keď ideš bez ďalšej podpory.
Veľa bajkerov malo po pri trati ešte vlastnú podporu a tak mali viac občerstvovačiek. Taktiež je problém keď ja musím zastavovať na občerstvovačkách a bajkerka, s ktorou idem nemusí a neskôr vidím ako jej tím podáva a nosí vodu aj jedlo, udáva tempo...


Tá vlastná podpora na trati mi tiež nepríde úplne fér voči tým, ktorí ju nemajú a asi by som sa cítil dosť zle, ak by som niekoho takto porazil. Z tohto pohľadu je potom ale rovnako nefér napr. aj to, že jeden ide preteky na deorečkovom HTčku a druhý má pod sebou XTRkový full.

Ja to beriem ako výzvu a o to viac si cením, keď sa mi podarí solídne zajazdiť aj "bez podpory." Ak by som ale chcel "využiť plný potenciál," musel by som si holt nájsť človeka, ktorý by mi tú podporu robil.

Pamätám si však ešte aj dobu, keď bola na XC pretekoch zakázaná akákoľvek cudzia pomoc a jazdci si museli všetky problémy riešiť svojpomocne. A dosť sa mi to páčilo. Vtedy to bol skutočne individuálny šport a každý išiel naozaj len sám za seba.
12.08.2019 - 13:46:50
05
Tomas11 napísal:
Tá vlastná podpora na trati mi tiež nepríde úplne fér voči tým, ktorí ju nemajú a asi by som sa cítil dosť zle, ak by som niekoho takto porazil. Z tohto pohľadu je potom ale rovnako nefér napr. aj to, že jeden ide preteky na deorečkovom HTčku a druhý má pod sebou XTRkový full.

Ja to beriem ako výzvu a o to viac si cením, keď sa mi podarí solídne zajazdiť aj "bez podpory." Ak by som ale chcel "využiť plný potenciál," musel by som si holt nájsť človeka, ktorý by mi tú podporu robil.

Pamätám si však ešte aj dobu, keď bola na XC pretekoch zakázaná akákoľvek cudzia pomoc a jazdci si museli všetky problémy riešiť svojpomocne. A dosť sa mi to páčilo. Vtedy to bol skutočne individuálny šport a každý išiel naozaj len sám za seba.


tak mne sa páčilo pravidlo na Salzke, kedy bolo napísané, že prijať externú pomoc môžeš len v istých úsekoch. Neviem ako to je na Slovensku.

K udávaniu tempa, je podľa mňa dosť nefér ak je "vodič" alebo podpora na trati (nemyslím podávanie vody niekde v stúpaní od stojacej osoby) opačného pohlavia. Nechcem podceňovať ženy, ale tie väčšinou mužovi podporurobiť nebudú, ale ak pomáha akýkoľvek kamarát alebo partner žene a tá nakoniec vyhrá o práve túto pomoc, tak to nie je úplne správne, aj keď si platí a musí absolvovať pretek (takúto podporu na čisto ženských pretekoch predsa nedostanú). Nie som si istý ako to je na bežeckých maratónoch, kde existujú "vodiči", a či je pre ženy povolený mužský "vodič" alebo to musia byť vždy pretekári z rovnakého pohlavia.

Na druhej strane, ak by sa dohodli dvaja kamaráti v podobnej výkonnosti, aby každý týždeň jeden z nich šiel naplno s pokusom o víťazstvo a druhý robil podporu, tak v tom nevidím podporu. Môžu si z toho predsa spraviť tímový šport, veď to je rovnaké ako na ceste, tiež si podávajú navzájom vodu, jedlo, vymieňajú bicykel.
12.08.2019 - 15:03:14
00
Tu vodu by som azda vzhľadom na to teplo asi prehliadol. Ale to vážne sa stalo že niekto ťahal vodiča niekomu?
12.08.2019 - 15:17:55
00
Myslim, ze podanie obcerstvenia mimo zony na to urcenej je podla pravidiel SZC zakazane.
Tu je kratky zhrnutie zo stranky slov. raja:
"Občerstvenie a technická pomoc na trati inými osobami voči pretekárom mimo technicko – servisných / občerstvovacích zón je zakázaná v zmysle pravidiel SZC / UCI. Porušenie sa trestá diskvalifikáciou."
Trosku obsirnejsi popis najdete v pravidlach:
http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Uploads/MTB-cross-country/pravidla/04_pravidla_szc_mtb_190101.pdf

Ale evidentne sa to prehliada a toleruje, kedze aj tu v reportaziach z maratonov sa casto spomina technicka podpora a nie prave na obcerstvovackach.
12.08.2019 - 20:51:24
03
Vodiči na maratónoch v ženských kategóriách sú "bežným" javom takmer na všetkých väčších maratónoch, na ktorých som súťažila. Nie len tu v SR ale aj v ČR ale aj na Salzke.
13.08.2019 - 08:46:35
00
Mne to príde akosi nefér, keďže ju môže potiahnuť v haku a druhá súperka sa povedzme trápi sama. Vodic ma zo sebou tum padom aj tech.podporu aj pitie.cize nestojí.
13.08.2019 - 08:59:09
00
Na Salzke pred pár rokmi keď sa išla ako ME XCM Masters som si všimla jednej talianky ako jazdí s partnerom. Ten mal na chrtbe batôžtek a vozil jej pitie a gely. Ona vôbec nemusela zastavovať. V poslednom stúpaní prišla ku mne a spýtala sa ma na vekovú kategóriu. Keď zistila, že som rovnaká ako ona tak povedala, že pred nami jazdí ešte jedna bajkerka v našej kategórii a tú už nechytíme. Ale že ona bude teda druhá a ja tretia. A odišla do závesu svojho vodiča. Celkom ma tým nasr...dila. Posledný zjazd som napálila a odišla jej. Akurát záver je celkom dosť dlhý na ťahanie a za sebou som videla ako ona visí za svojim vodičom a on jej ťahá špicu, aby ma došli :/ Táto istá dvojica potom štartovala aj na ME Horal. Takýchto partnerských dvojíc poznám iba ja niekoľko.
13.08.2019 - 10:02:20
00
ak chcu takto jazdit, treba sa prihlasit na Cape Epic a podobne etapaky v kategorii Mix. Ak su preteky vypisane v kategoriach kde nie je mix tim, tak by som to netoleroval a skusil by som to nejako rozumne napisat do pravidiel ze v pripade takejto pomoci by bolo DSQ a hotovo.
13.08.2019 - 11:25:23
05
stačí jednoducho napísať akákolvek pomoc mimo občerstvovacích staníc je považovaná za porušenie pravidiel a DSQ
13.08.2019 - 11:30:15
00
To by potom hodne ľudí skončilo s diskvalifikáciou :-)
13.08.2019 - 11:49:30
00
neskončilo. Rovnako ako neskončí skoro nikto za vyhadzovanie obalov z gélov..
13.08.2019 - 11:55:42
00
zihadlo 5 napísal:
stačí jednoducho napísať akákolvek pomoc mimo občerstvovacích staníc je považovaná za porušenie pravidiel a DSQ

Toto napísané všade je.
Aj na Salzke - https://www.salzkammergut-trophy.at/pravidla-pid636
13.08.2019 - 14:19:11
00
keyboard_arrow_up