Zdravicko,
chcel by som poprosit o radu, ci tip od niekoho, kto sa lepsie orientuje v aktualnom sortimente tohoto typu bicykla.
Ci by sa vedela najst alternativa ku Canyon Pathlite 4.0 resp. 5.0 s podobnym komponentovym vybavenim za cenu do 800-850Eur.
https://www.canyon.com/cs-sk/fitness-bikes/allroad-bikes/pathlite/pathlite-5.0/1982.html?dwvar_1982_pv_rahmenfarbe=BU&quantity=1

Ma byt pre starsieho 66r, nizsieho pana 166cm vysokeho, nohy - 76cm s hmotnostou 71kg.
Podla Canyon tabuliek a toho ich systemu jasne XS - cize najmensi ram.

Nechce horsky bicykel, ani hrube kolesa (ani nie galusky), aby bol k dispozicii i tazsi prevod s co najnizsim odporom pri slapani. Na sucasne radenie si bude este len zvykat.
Pri cene za Canyon Pathlite 5.0 (799E), kde sa cena s postovnym a obalom vysplhala na 849Eur zacal poskulovat po najnizsom modeli 4.0, ktory je o 100ku lacnejsi.
Avsak uz bez vzduchovej vidly SR Suntour NRX-D Air a prehadzovacky Shimano Deore XT M8000 GS a presmykaca s packami v SLX a zrejme lepsich kluk, ktore by som mu uz radsej doprial.
Hoci mozno pre jeho frekvenciu bicyklovania mozno nie az tak podstatna, ale myslim, ze trochu tlmenia od vidly by starsi clovek uvital. Neviem, ci priplatok 100Eur za to stoji, moj nazor je, ze ano.

Je mi uplne jasne, ze pomer vybavenie/cena ako u tohoto Canyonu sa nepodari dosiahnut, ale ak by sa dal nejaky zahnat v kamenaku, zrejme bude kludnejsi, ze pripadnu reklamaciu by vyriesil aj sam.

Idealne by bolo zrejme vytlacit si to ohodenie bajku a prejst si vsetky obchody v Ziline a spytat sa, ci maju nieco podobne v XS velkosti, ale uz som pozeral nejake ich weby, ci sa nepredavaju nejake outletove modely, ale problem bola hlavne ta velkost a typ bicykla vobec.
Nebranim sa vsak objednavke, ak by prisiel nejaky iny typ.
Ked som mu tento bicykel ukazoval, pacil sa mu, i ta modra farba v ponuke ;), akurat pila sa mu zdala "nejaka mala" a i vyssie cena nebola po voli.

Este neviem presne, ako funguje uhrada na Canyon e-shope, ci je to dopredu prevodom na ucet a potom len dufat, ze ked je uvedene na strankach "skladom", ze mi ho naozaj i v rozumnej dobe dodaju. Co som si prechadzal canyon vlakno, niektori sa stazovali i na niekolkomesacne zdrzania.

Dakujem, ze kazdu radu, ci usmernenie.
Silne nohy a mnoho stastnych kilometrov.
13.08.2019 - 14:33:02
00
Zaplatiť môžeš kartou, prevodom, alebo paypalom. Pokiaľ ho majú skladom, tak do týždňa ho máš doma. Mávajú aj akcie na poštovné zdarma, ale neviem či sa ti chce čakať.
13.08.2019 - 17:24:05
00
Dik za info. O tej akcii za postovne zdarma viem, bola vsak zial uz 2 a 4.6.2019 napriec krajinami.
Inak bol som i v par kamenakoch a nasiel som akusi alternativu, zial problem je s dostupnostou nizsieho modelu.

Vo velkosti XS resp. 46, je momentalne vraj len Cube Cross Pro 2019
https://www.cube.eu/2019/bikes/trekking/tour/cross/cube-cross-pro-iridiumngreen-2019/

ktory by mi vedeli ponuknut ale uz za 899Eur, co je este o 50Eur viacej ako je strop. :(
Podla parametrov (neviem ake velkosti ramu) vsak uz vazi len 12,4kg oproti 12,9kg u Canyon-u Pathlite 5.0 a uz ma vzduchovu RockShox Paragon Gold Taper, 65mm, Lockout a v XT nielen prehadzovacku, ale i presmykac a hlavne kluky s prevodnikmi
Shimano XT FC-T8000, Hollowtech II, 48x36x26T

Co sa tyka prevodov.
Canyon - 36x26T s kazetou Shimano SLX M7000 11-42 11s 11-13-15-17-19-21-24-28-32-37-42
Cube - 48x36x26T s kazetou Shimano CS-HG500, 11-34T 10s 11-13-15-17-19-21-23-26-30-34

Uz podla urcenia a tychto prevodov je ten Canyon "viacej do" terenu a i narocnejsich vyslapov, ako na cestu.

Pan, pre koho bude bicykel urcite bude jazdit 80% asfalt a tazsi prevod vraj tiez preferuje.
Bude najtazsi prevod 36 - 11 podla vas pre neho dostatocny?
V zmysle "neuslape" sa dole kopcom alebo na rovine s "vetrem v zadech"? Moja skusenost je len 44-11 a dolu z Polom-u nad Zilinou som schopny si tocit do nejakych 60km/h.

U Cube je to v pohode ten ma najvacsi prevodnik este vacsi. Avsak 36, mi teraz subjektivne pride i na rovine pri najtazsom prevode dost malo....sakris, toto som akosi "opomenul"....

Vie niekto prosim opisat vlastnu skusenost s 36-11/13 na rovinke, asfalt, mierny-strmsi "dolukopec" 40-55km/h?

Vdaka, az teraz si uvedomujem, ze okrem ceny asi i toto bude pre pana urcujuci faktor.
15.08.2019 - 09:57:29
00
keyboard_arrow_up