veď samozrejme, akurát tá výhradná zmluva o skládke má pôvod niekde v 90tych rokoch... a áno ten čo výhradne môže zvážať smeti na danú skládku, s prevádzkovateľom skládky naozaj nič spoločného nemá... ;-)

OK mea maxima culpa... svet je opäť ružový...
16.08.2019 - 12:18:16
01
Utekajú pred otázkami
16.08.2019 - 12:24:18
00
madbugie napísal:
veď samozrejme, akurát tá výhradná zmluva o skládke má pôvod niekde v 90tych rokoch... a áno ten čo výhradne môže zvážať smeti na danú skládku, s prevádzkovateľom skládky naozaj nič spoločného nemá... ;-)

OK mea maxima culpa... svet je opäť ružový...


a tu "vyhradnu zmluvu" o ktorej si sa dozvedel od hlavnychsprav a fejsbukovych trollov si videl aj v reale ?
16.08.2019 - 12:36:30
03
A ty si v reále videl, ako sa Fico stretol s Kočnerom s vlastnou hlavou...

Ale Ok ak ideme argumentovať PR článkami v novom čase, tak to už môžeme už aj vytiahnuť zem a vek či parlamentné listy

V každom väčšom či menšom meste má mesto, skládka uzavretú zmluvu s nejakym hlavným "smetiarom"... Smetí boli, sú aj budú dobrý biznis... Ktorý si príslušníci predsa nenechajú ujsť...

Pekný víkend prajem (teraz vážne bez irónie)
16.08.2019 - 14:05:27
01
Neodbocuj od temy, rec je o Caputovej, nie o Ficovi.
V tom rozhovore bolo len jej stanovisko, a nespochybnoval si datumy ktore tam ona uviedla - nakoniec, urcite sa daju dohladat aj na internete.

Namiesto toho si prisiel s nejakou "vyhradnou zmluvou" o ktorej nikto okrem konspiratorov nic nepocul.

Ako tu uz odznelo, z hovna pleties bic.
16.08.2019 - 14:43:56
01
Aby som bol úprimný, celkom mi to nevychádza. Jej otec bol +- 2 roky členom dozornej rady firmy, čo má dodnes (údajne) výhradnú zmluvu na vývoz odpadu v Pezinku. S tým, že to je odvetvie s fajn budúcnosťou súhlasím, len ten boj jeho dcéry pár rokov po odvolaní (príp. zrušení členstva v DR) nie proti firme v mene konkurencie, ale proti skládke ako takej mi teda ako extra prezieravé „obchodné“ rozhodnutie pri popisovanom pláne nenechať si ujsť zisky z odpadového biznisu rozhodne nepripadá ...
16.08.2019 - 14:57:25
00
no dobre teda, tak keď to inak nejde, skúsime to polopate... požičiam si chronologický graf priamo z via juris, aby ste nepovedali...

https://viaiuris.sk/obcan/nova-skladka-odpadov-pezinok/

kde sa síce píše o rokoch 1999 - 2013, ale tomu ešte predchádzala zmena územného plánu mesta Pezinok v roku 1996, ktorý počíta s lokalitou nová baňa - ako umiestnenie pre novú skládku

tutoka niečo drobné k históri tých Pezinských tehelní a mesta Pezinok, píše sa rok 1996 - to bude opäť náhoda...

https://style.hnonline.sk/civilizacia/291375-pezinske-skladky

v 90. rokoch, bola uzatvorená zmluva medzi spoločnosťami TEHELNE Pezinok a PETMAS-GERBER, na základe ktorej malo prísť v budúcnosti k uzatvoreniu zmluvy, na základe ktorej sa spoločnosť TEHELNE PEZINOK zaviazala, že so spoločnosťou PETMAS-GERBER uzavrie zmluvu o spoločnom využívaní a správe skládok a to existujúcich, aj budúcich možných, teda aj plánovanej veľkokapacitnej skládky.

mimochodom takéto "nadštandardné" vzťahy medzi likvidátorom odpadu a prevádzkovateľom skládky, či mestom sú v každom väčšom meste (napr. neďaleko v Trnave tiež mesto spravilo krásny "prechmat", keď rakúska firma ASA preberala biznis so smeťami... po dlhých rokoch právnych ťahaníc, aj tak vyplatili ušlý zisk pôvodnej prevádzkovateľke rádovo v miliónoch, a to ešte bola veľkorysá a odpustila tuším penále)

a teda chronologicky:

1999 - začalo sa konanie v úmysle postaviť novú skládku - Posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), to je niečo ako štúdia "uskutočniteľnosti" daného projektu... zhodou okolností v tomto čase prichádza Strapák do predstavenstva danej firmy, zatiaľ nikto proti ničomu výraznejšie neprotestuje, nakoľko stará skládka už je plná a treba novú...

2002 - v máji bola vypracovaný návrh zmien a doplnkov územného plánu.... v septembri nasleduje žiadosť o vydanie územného povolenia, ktoré však bolo mestom zamietnuté... tak nejak sa to zhoduje s pravdepodobne núteným odchodom p. Strapáka z predstavenstva danej firmy...

a následne sa už roztáča kolečko "boja" proti novej pezinskej skládke, tak ako ho poznáme... toľko zhôd okolností a časových udalostí je najskôr čistá náhoda... asi taká, ako sa Bugár stretol Kočnerom v tom istom hoteli, na tom istom ostrove, v tom istom bare, v ten istý turnus... ale možno som naozaj len paranoidný a budem musieť začať viac pozerať markízu, čítať nový čas a sledovať denník N...

týmto v predmetnej veci končím, idem si užívať víkend ;-) a ešte raz pripomeniem neberte všetko tak vážne... pravda je aj tak niekde vo hviezdach... mne o nejakú Čapútovú vôbec nejde... tu ide skôr o to že nám tu zasa niekto ťahá medové motúzy popod nos... ale ako píšem, pravdepodobnejšie bude, že sa mýlim a je to naozaj iba zhoda náhod a okolností... ;-)

pekný víkend prajem a asi už do politiky písať nebudem, my proruský konzervatívny šaľený trollovia, by sme to mali mať zakázané...
16.08.2019 - 19:57:12
03
ale aby sme boli v téme aj trošku aktuálny a nevyťahovali len kostlivcov zo skrine... v svetle súčasných tlačovkových dní rozmýšľam, a dávam do pľacu "anketu" čo ma desí viac:

- či obrázok "svätej trojice" na čele s ficogrínim, némtudomom a keptnom mórgenom

- alebo "vo štvorici po opici" na čele s tatkom žaľuďom a tromi zhavranelými bratmi

pomaličky to začína byť lepšie, ako satirické relácie z tých rokov 90-tych a to som si myslel, že to už nič neprekoná ;-)
16.08.2019 - 20:53:10
04
Zabudol si zapriať tretí krát pekný víkend a držať sa posledného odstavca Tvojho predošlého príspevku.
A s čím chceš porovnávať mafiu, ktorá nám tu vládne a doteraz sa samovyšetruje, pri ktorej aj talianska mafia pôsobí amatérsky ?
Fakt sa už blížime k Rusku.
16.08.2019 - 21:35:27
02
To vieš, však píšem že "asi by som mal" prestať... To bolo ešte predtým, ako som si pozrel dnešné tlačovky... Fakt mi to nedalo... 🤣🤣🤣

Heslo dňa: za všetko môže ESET... 🙈🙉🙊

Keby radšej všetci držali hubu a aspoň niečo robili popri tom, že kradnú, lenže oni kradnú popri tom, že kradnú...

Tak do tretice všetkého dobrého: pekný víkend si poprajme... A asi aj dobrú noc ⭐

Slnko svieti,
voda láka,
postavme si
snehuláka... ⛄
16.08.2019 - 22:02:19
00
Naozaj vsetci? Zazil som na ministerstvach rozne garnitury a boli to obrovske rozdiely v pomere odmakanej prace (nie, praca na ministerstvach nie je vobec lahka, ak sa ma robit poriadne) a vyvaru pre oligo sponzorov, kesbekistov ci nejakych chytrolinov snaziacich sa zneuzit kazdu prilozitost na obohatenie.
17.08.2019 - 02:07:24
00
každá dôležitá technologická firma spolupracuje s tajnými službami vlastnej krajiny,vždy to tak bolo je a bude,vychádza to predsa z náplne ich práce.Nieje na tom nič divné.
17.08.2019 - 03:33:38
00
Presne tááák, všetky hight tech firmy spolupracujú... možno aj tá Mistríkova super-high-tech-nano-chemo-firma spolupracovala, konkrétne za 7 amerických mega...

ale to bude uričte zasa len ďalšia náhoda...
17.08.2019 - 06:31:20
01
som nevedel ze CIA skuma rakovinu prsnika...a co ak Soros plati Fica a Kotlebu aby rozvratil Slovensko a vyhubil krestanskych staroslovakov a nasledne sem nastahoval zidov zo Somalska? to by vsetko vysvetlovalo...hmm

ten narativ ze su vsetci rovnaki a kazdemu ide len o peniaze, je uplny nezmysel, rovnako ako tie blaboly ze sa nic neda zmenit v suacsnom volebnom systeme a podobne - niekedy staci doslova par ludi vymenit a cely rezort sa zacne hybat a pracovat...len tvojim cielom je ocividne len sirit tupe konspiracie, provokovat a znechucovat, nie nieco menit k lepsiemu v tejto krajine - ako keby ti sucasna situacia perfektne vyhovovala.
17.08.2019 - 09:12:24
07
Zo sociologického hľadiska je toto vlákno úžasný matroš. Vždy, keď sa človek neveriacky zamyslí nad tým, kto vlastne môže dávať hlas všelijakým kreatúram, a ani by si nevedel predstaviť ich duševné rozpoloženie, zrazu bingo, vlákno Politika na MTBiker ti dá nazrieť do zákutí duše týchto, ehm, whatever...
17.08.2019 - 10:01:38
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up