Vo Veletage robi fitting american :)
03.04.2019 - 11:50:59
00
Co tu neodznelo a malo by. Fitting nieje ukon to je proces. Tak ako sa meni kondicia a schonosti jazdca, tak sa ma menit aj nastavenie jeho biku. Cize velmi odporucam sa na to divat ako na dlhodoby proces. Ak nemate po ruke odbornika ku ktoremu nemate proiblem skocit aspon 1x za rok, tak si radsej najdite niekoho co jazdi a nastudoval si problematiku, alebo si ju nastudujte sami. Po precitani 2-3 knih budete viac kvalifikovany ako vsetky shopove sw. Dolezita je obsluha nie soft.

Este doplnam, ze nie exprofika pretekara. Tomu robil fitting a servis niekto iny cely zivot, treba si najst jeho mechanika.
02.08.2019 - 13:47:17
02
Kenai ktorých kníh?
03.08.2019 - 16:22:42
00
Bike Fit - Hoy, Chris, Boardman, ...
Bini 2014 Springer book Biomechanics of cycling
Myths and Science of Cycling
A velke mnozstvo clankov a diskusii online. Vo svete je fitting povolanie u nas predajny nastroj. Ale nie je sa comu divit, ked som nikomu ponukal bikefit za 50e tak som sa dozvedel, ze som nenazrany. To sa tym potom, da len tazko zivit.
03.08.2019 - 16:30:05
00
Ahojte. Potrebujem pomoc. Sedlo mám na full dopredu, ale ešte chýbá mi tam kúsok. Mám kúpiť sedlovku s offsetom a otočit si to?
Dakujem.

Prílohy:

Screenshot_20190815_215429_com.android.gallery3d.jpg
Screenshot_20190815_215429_com.android.gallery3d.jpg 931.95 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2019 - 21:57:36
00
Chýba k čomu? Veď sedlo má byť nastavené tak, že keď máš pedále vodorovne, prednú časť kolena máš mať nad stredom pedálu. To ani s takto sedlom vpredu toto nespĺňaš?
15.08.2019 - 22:20:23
00
Nie, ani takto to nesplňám.

Edit: rám 56cm na výsku 175-185cm
Kluky 170mm
Ja mám 183cm
15.08.2019 - 22:39:30
00
Máš extrémne krátku stehennú kosť?
16.08.2019 - 01:20:26
00
Alebo mohol mať ten rám o niečo strmší uhol na sedlovej trubke.
16.08.2019 - 06:41:18
00
tulenik Podla mna nemám krátké stehná.

dodiken podla geo sedlová trúbka má 73,2°.. cca ako iné rámy.

Ešte jedna več čo mi napadne, že potrebujem širšie sedlo, lebo na tomto sedím úplne zadu aby ma to netlačilo až tak.
16.08.2019 - 11:21:18
00
MichalJ napísal:
Chýba k čomu? Veď sedlo má byť nastavené tak, že keď máš pedále vodorovne, prednú časť kolena máš mať nad stredom pedálu. To ani s takto sedlom vpredu toto nespĺňaš?


Nie, nie a este raz NIE!
Nevinim ta, ze si to myslis, pisu to vselikde, ale je to absolutny prezitok. Kazdy casovkar by mal potom zle nastaveny bike. To je tak na hrube urcenie velkosti ramu a ak to niekomu sedi je to skor nahoda ako ciel. Predozadna poloha sa ovela viac odvija od pohodlia na sedle. Tiez sa nou da riesit rozsah pohybu kotnikov v ramci sliapania (spustanie paty) a ovplyvnit zatazenie svlaovych skupin. Napr.: posun v pred zatazujes viac gluteus maximus, rectus femoris,..., posun v zad biceps femoris, gastrocnemius lateralis,...
17.08.2019 - 00:54:19
01
kotník ... to je tehotný kocúr? :D
17.08.2019 - 02:31:34
03
Kenai napísal:
Nie, nie a este raz NIE!
Nevinim ta, ze si to myslis, pisu to vselikde, ale je to absolutny prezitok. Kazdy casovkar by mal potom zle nastaveny bike. To je tak na hrube urcenie velkosti ramu a ak to niekomu sedi je to skor nahoda ako ciel. Predozadna poloha sa ovela viac odvija od pohodlia na sedle. Tiez sa nou da riesit rozsah pohybu kotnikov v ramci sliapania (spustanie paty) a ovplyvnit zatazenie svlaovych skupin. Napr.: posun v pred zatazujes viac gluteus maximus, rectus femoris,..., posun v zad biceps femoris, gastrocnemius lateralis,...


Uznávam, príliš som to zjednodušil. Samozrejme viem, že na časovke máš sedlo posunuté vpred kvôli polohe na bicykli a trochu inému cieľu čo na ňom chceš, rovnako aj cyklisti čo majú moc aerodynamickú polohu na normálnom (taký Adam Hansen toto čo som písal tiež len ťažko spĺňa). Rovnako ako ďalšie úpravy sedenia a pedálovania sú nápríklad u triatlonistov, ktorí si často posunú nohu na pedáli viac dopredu a tlačia skoro stredom chodidla a tak ďalej... Skôr to beriem tak, že toto nastavenie by malo byť ideálne z pohľadu človeka, čo nemá problém, v tom sa možno mýlim (a rád sa nechám poučiť).

Najmä som to ale myslel v zmysle, či nastavuje sedlo naozaj len v rámci sedla a pedálovania a nepotrebuje zmenu spraviť inde. Koľko ľudí si kúpi zlú veľkosť bicykla a namiesto toho aby riešili dlhší či kratší predstavec, si radšej posunú sedlo a na pedálovanie ani nemyslia ... Ale áno, ten pôvodný post nebol napísaný šťastne ani úplne dobre.
17.08.2019 - 09:57:55
01
Ja len podotknem že na časovkarskom bicykli je podľa pravidiel UCI potrebné mať sedlo (jeho špičku) 5 cm od stredového zloženie - takže zas až tak úplne vpredu to nieje.
Takisto aj nadstavce atď viď: PRAVIDLA UCI TU:https://www.uci.org/docs/default-source/equipment/equipment-bicyclemeasuringjig-eng_english.pdf?sfvrsn=b1a38b36_8
18.08.2019 - 20:14:56
00
Hosť napísal:
Ja len podotknem že na časovkarskom bicykli je podľa pravidiel UCI potrebné mať sedlo (jeho špičku) 5 cm od stredového zloženie - takže zas až tak úplne vpredu to nieje

len ešte treba doplniť, že napr. triatlonisti nefungujú podľa predpisov UCI, takže je aj veľa setupov mimo UCI limiitov a sú legal
19.08.2019 - 02:23:58
02
keyboard_arrow_up