lto dobre, keď sa ideme chytať za slovíčka, áno, určite svetová scéna DH si dáva pozor aj na váhu. Vezmi si slovenskú DH scénu, pochybujem, že väčšina jazdcov rieši váhu pri Saintoch, ZEEčkach, Avid Code-och a kadečom, čo majú na bajkoch..

Trionq, chápem a súhlasím, ak by si mal na výber a v ROVNAKEJ váhe volíš asi silu. Ale keď EURá nie sú problém, tak zas si nevzmem SAINTy :D.
Čo sa týka toho kopca, tak napr. vezmi si DH trať na Malinom Brde, ktorú s XC bajkom by si mal problém zísť a je to dolekopec a DHčkara sa nie že neudržíš, ale ani ho neuvidíš, ako ti zdrhne po 100m. Tie bajky a technika jazdov dole kopcom je v inej rýchlosti v tom teréne ako na XC. Preto som napísal, že keby si mohol DHčkar vybrať dolekopec, ten jeho štýl, tak XCčkar nemá šancu, lebo ten XC bajk na to nie je stavaný.
16.08.2019 - 19:55:31
03
tam kde bude rychlejsi xc ckar tak nebude treba skoro vobec brzdit ,ked bude technicky zjazd tak bude musiet viac aby stihali mensie zdvihy ,samozrejme najviac zalezi od jazdca co a ko dokaze pobrat a kolko bajku pomoct ale primarne v rozbitom zjazde ak to vedia pustit obaja bude mat navrch DH
16.08.2019 - 19:57:01
00
trionq napísal:
Nič také ako "DH brzdy" neexistuje. Váha všetkých bŕzd je +- rovnaká jediná premenná je cena a brzdný účinok. Na trail či XC biku môžeš letieť z kopca rovnako rýchlo ako na DHčku, úplne rovnako ich môžeš zavariť možno ešte aj rýchlejšie kedže jazdíš "rovnejší" terén. Tie Mt7 jazdia aj na dirtoch.

Dublinboy ti to vysvetlil, samozrejme že existujú, rovnako ako aj xc brzdy a rôzne modifikácie. Prečo by sa potom aj tak označovali? A rozdiely sú značné, o tom snáď netreba písať. V XC a DH brzde budú veľké rozdiely. Mňa dosť oslovili teda najmä po dizajnovej stránke nové Shimano XT. Vyzerajú prakticky rovnako ako XTR, samozrejme na farbu a teda sú tam zanedbateľné rozdiely. Tieto by som sa teda na trail bike nebal dať. Skúsenosti s nimi asi moc ešte nebude, teda iba ak nejaké krátkodobé, snáď s nimi nebudú nejaké problémy, lebo vyzerajú fakt dobre. Modulácia určite nebude na takej úrovni ako pri Magurách, alebo Hope, ale tak aj teraz jazdím Shimano a zas nejak extra mi to nevadí a veľká výhoda aspoň pre mňa, že v prípadne nejakých problémov náhradné diely na Shimano zoženieš všade, čo pri vyššie uvedených značkách nemusí byť samozrejmosťou :)
ravenbb aké terény vlastné jazdíš? Ak teda môžeš uviesť nejaké traily, len tak zo zvedavosti.
16.08.2019 - 20:06:19
00
A nakoniec si nechá tie guide rka 😂 podľa mňa už bolo dosť odporúčaní a chalan je už veľký tak nech sa rozhodne sám 🙂

PS: Mne sa tiež páčia nové xt.. A nebál by som sa ani skúsiť formuly cura
16.08.2019 - 21:13:43
02
Dublinboy ja som vôbec nechcel porovnávať XC a DH na DH trati :D išlo mi len o to že XCčkar tiež dokáže v plnej miere využiť ten brzdný účinok "DH brzd"
Glance to nie je len o jednom chalanovy, kopa ludí má rovnakú dilemu lebo v poslednom čase dost vela značiek osadzovalo t/r/rs guidy, ja ich planujem tiež menit na novú sezónu mám vyhladnuté XT8020 a MT7 hc ale skôr som zatiaľ priklonený tým magurám
16.08.2019 - 21:49:03
01
trionq napísal:
Glance to nie je len o jednom chalanovy, kopa ludí má rovnakú dilemu lebo v poslednom čase dost vela značiek osadzovalo t/r/rs guidy, ja ich planujem tiež menit na novú sezónu mám vyhladnuté XT8020 a MT7 hc ale skôr som zatiaľ priklonený tým magurám


Tak držím palce aby si bol s výberom spokojný 🙂
16.08.2019 - 22:06:03
00
Su nejake vyrazne zmeny na novom XT oproti M8000? Vratil som sa teraz na nejaky cas, po tom co mi odisla XTR paka, k XT brzdam, ale bral som starsie M8000 kvoli I-spec II. Trochu ale vaham ci nehodit radenie na objimku a neskusit nove 8100. Len ci to ma vobec zmysel. Strmen zda sa byt ten isty, akurat ta paka vyzera trocha inak.
16.08.2019 - 22:17:35
00
jazdím singletracky, väčšinou v karpatoch a sem tam niekedy v n. tatrách, záleží kam sa dostanem a na ako dlho. a kedže nie som profesionál ale iba amatér, tak pri zjazdoch dosť často používam brzdy. najskôr som aj ja chcel schimaná, lebo sa mi páčili ako sa hneď zahriznú, ale pri tých zjazdoch som si uvedomil, že keby som v tej rýchlosti pribrzdil prednou brzdou schimanom, tak by som letel ako z kanóna :) . zatiaľ chcem riešiť len predné brzdy a chcem aby sa dalo na nich dávkovať br. sila, preto zisťujem ktoré budú lepšie?
18.08.2019 - 09:31:01
00
Na krtince v okoli karpat musia stacit aj v-cka.
18.08.2019 - 09:40:23
00
Shimaná teda asi nepatria k najlepšie dávkovateľným brzdám, no nemyslím, že by boli na tom až tak zle, že keď trochu stlačíš páku že ťa prehodia cez rajdy :) Keď brzdíš s citom a nestlačíš naraz páku na doraz, tak sa dá v pohode jazdiť aj s nimi.
18.08.2019 - 09:55:44
00
každý má iný štýl jazdenia a aj brzdenia, a ja mám rád istotu, radšej si priplatím a kúpim kvalitnejšie aj keď možno predimenzujem, ale nebudem ich musieť dlhšiu dobu vymieňať. zdravie a život mám len jeden, tak nebudem na tom šetriť.... :)
18.08.2019 - 10:45:05
02
Nejaku dobu uz mam na biku BR-M615 (Deore) a brzdia OK. Som ale na nervy z nesymetrickeho drania platniciek a nerovnomerneho odtahovania platniciek od kotuca. Proste ak nechcem aby to skrabotalo tak to musim prestelovat kazdych 100km. Trpia touto pataliou aj novsie modely deore alebo XT ? Za co to mam vymenit aby som mal pokoj. Vdaka.
18.08.2019 - 14:29:01
00
Ja mam par mesiacov BR-M6000 a nic take mi nerobia.Mozno by ti stacilo len ocistit piesty
18.08.2019 - 15:14:14
00
Ocistit piesty ? To prosim znamena presne co? Inak robili mi to od novoty, len som menej jazdil kopce tak sa tento problem objavoval ovela neskor raz za 500km. Teraz zoderiem platnicky za 300 km a preto to stelujem kazdych 100km. Ak mam vybrane platnicy a pri stlaceni packy sledujem piestiky vzdy ide ten pravy viac. Aj v predu aj v zadu a prava platnicka zacne aj prva suchotat o kotuc.
18.08.2019 - 16:40:27
00
zoderieš platničky za 300km? :^)
18.08.2019 - 16:52:21
00
keyboard_arrow_up