za čo to budeš meniť?
18.08.2019 - 00:45:01
00
No čo sa týka tých 2 komorákov, tak neviem teda či majú niektoré aj lock. Môj RS má 3 polohy bez locku a myslím, že takto sa robí väčšina takýchto tlmičov, ale zas nejak moc to naštudované nemám, takže sa môžem mýliť. Ja som menil kvôli tomu, že na tom základnom tlmiči bolo len nastavenie odskoku, nič viac a našiel som tlmič zhodený z nového bajku čo mi tam pasoval za dobrú cenu. misung aké terény jazdíš keď chceš 2 komorák? Teda či jazdíš aj Alpy, parky a nejaké dlhé zjazdy. Teda či tú zmenu aj nejak pocítiš :)
18.08.2019 - 09:50:19
00
Pravdepodobne rs super deluxe rc3
18.08.2019 - 12:02:11
00
nad DVO topaz si neuvažoval?´
https://www.bike-components.de/en/DVO-Suspension/Topaz-T3Air-Rear-Shock-p71445/ v rozmere 230x65 ako to má pro race
18.08.2019 - 12:17:25
00
Viem o ňom, ale vidíš, nenapadlo mi ho pozrieť. Niekto nejaké skúsenosti s dvo? :)

Imro jazdím klasiku - slovenské traily, ale keď idem celý trail naraz tak ku koncu horúci a toto by som chcel trosku eliminovať...
Do alp sa snáď čoskoro dostanem 🙂
18.08.2019 - 12:21:49
02
ja som tiez menil tlmak na jeffsy carbon 27.5 2019, kedze ram je pekne progresivny je to idealne na linearnu pruzinu

Nakoniec som sa rozhodol pre Marzocchi bomber CR ( stary fox VAN) kopletne natuneny na ram a moj styl jazdy a hmotnost. Pruzinu som dal SLS od foxu hmotnost komba je cca 650g.

http://www.avalanchedownhillracing.com/Fox%20DHX/Fox%20Vanrc%20SSD%20Mods.htm
takze ak mas chut pozri sa aj na tuto variantu a je to neporovnatelne lepsie.

Prílohy:

jeffsy.png
jeffsy.png 501 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2019 - 13:09:19
01
misung ja som menil z rs monarch na dvo topaz a obrovský rozdiel. Citlivosťou sa to blíži strune a vieš si ho sám krásne vyladiť. Určite vezmi do úvahy.
18.08.2019 - 18:43:15
00
Aj Rock Machine bajky 2020 majú mať DVO pruženie, som na to zvedavý. Čítal som na to pruženie dosť chvály a aj značka a ich bajky sú mi celkom sympatické, no uvidíme top favorita mám iného, no určite nebude jediný :) A k tým tlmičom, teda nevedel som, že je až taký obrovský rozdiel, na bežných trailoch, teda predtým čo som mal GF som na 1 komorovom tlmiči žiadné prehrievanie nezaznamenal, ale tam bol tiež špeciálny tlmič. No je fakt, že som zas až také extrémy nejazdil. Na Jeffsym som už bol 2x v Davose a tam je to isto lepšie mať poriadný tlmič, tie zjazdy sú tam fakt technické a navyše riadne dlhé. Len málokto to dá celé na 1 krát bez zastavenia. A tam tú techniku, či už brzdy aj tlmenie otestuješ dokonale :)
18.08.2019 - 20:06:15
00
Ja mam topaz na stumpym a velmi velka spokojnosť. (kamos ho ma na endure a ma s nim problém ale riesi sa to a je to chyba uchytenia na starsich spesloch. Sily sa prenasaju rovno na
18.08.2019 - 20:37:37
00
imro1 na starom jeffsym kde som mal monarch R som prehrievanie nezaznamenal. skor ako sa tlmic zohrial tak som stal a cakal kym brzdy vychladnu :D (slx a 95kg nic moc kombinacia). S tym DVO ste mi dali riadneho chrobaka do hlavy, vdaka za tip :)
18.08.2019 - 21:30:01
00
Mam monarch s piggybackom a ked sme jazdili v saalbachu naposledy tak sa dost prehrieval. Bolo proste citit, ze sa tlmic sprava inak.

Ak by som menil, tak by som sa pozrel po nejakej pruzinke. Db coil inline alebo nieco take. Ja este rozmyslam, ze dam na striva vivid r2c, ale ten nema zamykanie. Na strive sa da ale zmenit geo, tak to je trosku kompenzacia.
18.08.2019 - 21:37:49
00
crymo99 zamknúť sa vivid nedá, ale ja som si zvykol otočiť kompresiou a tých 6klikov na jednu otočku ako keby si zamkol. Úplne v pohode sa s tým dalo jazdiť. Keby si mal 240 rozmer tak ti ho aj viem posunúť za nejaké všimne :)
18.08.2019 - 22:15:20
00
Dik za ponuku, mam tam ale iny rozmer (200x57)
18.08.2019 - 22:37:45
01
Robio napísal:
Ak mas standardne alebo kratsie nohy tak ber M, lebo na Lku ti daju 150mm sedlovku ktoru uz viac nezasunies do ramu a nedociahnes na pedale v najvyssej polohe, ja ako **** teraz chodim s teleskopkou ktora je vysunuta na 3/4 a furt musim hladat danu polohu. Chapem ze to bola odomna nestandardna poziadavka na YT vymenit mi ju za 125mm ktoru davaju do Mka ale stretla sa moja poziadavka s velkou neochotou a vyhovorkami ze oni nemaju ziadne diely na sklade, ze to nevedia vymenit atd atd pritom mi podla ich kalkulacie aj podla pisomneho doporucenia vychadzalo Lko, ktore som kupil. Aby som len nekritizoval, foxa zacala robit olejove kruzky na nohach lebo prachovky neboli z vyroby ok tak to vymenili hned aj ked dokonale to nebolo lebo mi nejaky sikovny technik pri rozbalovany vidlice a rezani bublinkovej folie v ktorej bola vidlica zabalena rovno zarezal nozom aj do laku pekne hlboko no v tom rozpolozeny som uz fakt nemal chut to riesit, chcel som sa konecne vozit a nie dva mesiace riesit reklamacie noveho dream biku.

PS: tunajsie rady typu "vymen sedlovku za inu" si nechajte prosim.


Ja síce nemám YT, no tiež jazdím na svojom biku s 3/4 vysunutou teleskopic sedlovkou a je natom niečo špatne ? Ja len tak sa pýtam pre info či tiež nerobímn niečo zle.. Inak tu polohu hľadám ajja občas, no už som si zvykol :D
26.08.2019 - 13:22:30
00
no napriklad ze aby si nemusel tu polohu hladat. Mas zbytocne potom taku dlhu teleskopku ked ju nevyuzijes. Robit robis zle teda asi tak ako ked sa nohou skrabes na bruchu, tiez sa to da.
26.08.2019 - 15:25:40
02

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up