tulenik napísal:
len ešte treba doplniť, že napr. triatlonisti nefungujú podľa predpisov UCI, takže je aj veľa setupov mimo UCI limiitov a sú legal


STRANA 28, 31 atď.: https://www.triathlon.org/uploads/docs/itusport_competition-rules_2017.pdf
19.08.2019 - 05:51:34
00
Jj, mile, ze si dodal zdroj potvrdzujuci
tulenikovo tvrdenie.
19.08.2019 - 06:04:28
00
Bike Fit - Hoy, Chris, Boardman, ...

Nenašiel by niekto túto knihu v PDFku? Budem vďačný.
19.08.2019 - 07:48:11
00
warloo93 napísal:
tulenik Podla mna nemám krátké stehná.

dodiken podla geo sedlová trúbka má 73,2°.. cca ako iné rámy.

Ešte jedna več čo mi napadne, že potrebujem širšie sedlo, lebo na tomto sedím úplne zadu aby ma to netlačilo až tak.


Aby sme neboli len v teoretickej rovine.
1. zmerat uhol sedlovej trubky v skutocnosti to moze byt ine ako v geo, lebo tam nemusis mat origo vidlu, pripadne nejaky iny zadrhel
2. poloha klipov na tretrach to v praxi ovplyvnuje este viac ako poloha sedla, mas to nastavene spravne ?
3. tvar sedla vs poloha na biku vs sirka sedacich kosti. Dvaja ludia mozu na jednom sedle sediet aj o 3-4 cm posunyty
4. Si si isty, ze ked si to meral mal si (tehotneho kocura) tulenik alebo clenok v tej istej polohe ako pri zabere v intenzite bezneho sliapania ? Ak je pata o par cm hore dolu meni to tiez zasadne polohu kolena.
5. ak si si to meral sam, tak na 99% si to zmeral chybne. Neverim, ze pri tvojej vyske a 170mm klukach mozes mat tento problem.

BTW: Bike sa mi paci 1*
19.08.2019 - 11:24:29
00
Presne, s výškou je skôr na konci toho rozsahu, pre ktorý bol rám navrhnutý, sedlo má ako keby mu rám bol kriticky veľký... takže buď zlé meranie, alebo extrémne divoká antropometria.
19.08.2019 - 11:42:55
00
Dakujem vám. Akonáhle dojdú nové kolesá, premerám si to ešte raz.
Ináč je tam originálna vidla, klipy na tetrách mám nastavené tak že, ako mám kĺb na palci, tak je zarovno voči osi pedálu. Tvar sedla mi nesedí vôbec, podla mna ani šírka.
19.08.2019 - 12:11:37
00
To co tu udavate (poloha kufrov, sedla,...) su hodnoty na priemernu osobu. Problem s tym je, ze je to ako s priemernym platom na slovensku. Nema ho takmer nikto. Cize priemerna hodnota je hodnota, ktora poasuje priemernej osobe, ktora vlastrne ani nemusi exzistovat. :yawn:
19.08.2019 - 12:26:34
03
Ale tak potom jak to nastavit? Na pocit?
19.08.2019 - 12:43:30
00
No cela tema sa tak vola. Potrebujes cloveka co tomu rozumie a bude ti venovat cas a namahu. Musi zistit co potrebujes mat ako nastavene a potom to nastavit specialne pre teba. A aby to bolo este zlozitejsie, aj ty mozes mat niekolko spravnych nastaveni. Zalezi od toho co je tovojim cielom, ci max FTP po dobu hodiny, alebo pohodlie, alebo riesenie nejakeho problemu typu dobabrane kolena ....
19.08.2019 - 12:53:24
00
No takého človeka bohužial nepoznám, ani peniaze nemám nato. Ale ked dojdu kolesá, dám sem foto.
19.08.2019 - 13:24:30
00
Tak ono peniaze su vec priorit, vynechas 10x bufet na vyjazde a mas zakladne veci nastavene. Ono je to vzdy lacnejsie ako rehabilitacie.
19.08.2019 - 13:34:39
01
Jeden hovori tak a druhy tak :) oplati sa teda ist s novym TT specialom do BB na to nastavenie alebo treba este viac precitat vela roznych nazorov? Ja som na cestaku si nastavil vsetko sam a islo sa super ( nehovorim, ze spravne ale islo sa super...2 polovicne IM a 1 cely IM na obycajnom cestnom bajku bez nejakych bolesti v chrbte alebo zadku ). Teraz mam novy TT ale nesedi sa mi pohodlne a stale sa s tym hram...velmi ma bolia v aero pozicii tricepsi a ramena...chrbta ani zadok vobec takmer...nejake rady?
11.11.2019 - 10:18:39
00
Raz za pár týždňov chodí do Petržalky do Probike Jan Falge, veľmi skúsený šikovný človek z Prahy. https://www.probike.sk/retul
11.11.2019 - 18:03:46
02
ahojte ake mate skusenosti s retulom?
27.02.2023 - 20:12:59
00
Skor by som polozil otazku: "Ake mate skusenosti s konkretnym fitterom?". Na co ti je retul ked s nim robi babrak? :) Ten Jan Falge vyzera byt fajn. Zaujimalo by ma ako dobre funguje ten tlakovy snimac na sedle. Hladaj cloveka ktoreho to bavi a aktivne sa dalej vzdelava a studuje, idealne ak ma aj vedomosti z fyzio a podobne. Dnes je take moderne si spravit kurz a pytat 200e.
Skusenosti mam z dvoch fittingov. Kazdy mal nieco do seba, no viac sa mi pacil retul, aj pristup.

A ci su fittingy vhodne investovane peniaze? Na 200%. Obzvlast ked to robi clovek ktory naozaj vie co robi a ako funguje ludske telo. Ja som zacal na fittingy chodit 2 roky dozadu a vzdy na zaciatku sezony (nie je to jednorazova zalezitost a samotny fitting sa moze v priebehu rokov vyrazne zmenit). Tento rok som dokonca zvazoval spravit si vylet a ist k fitterovi do zahranicia za 350e + cesta, ktory fittoval aj pogacara, no nevyslo mi to a zvolil som fitting o nieco blizsie.

Bike som mal nastaveny na kazdom fittingu cca. rovnako s malymi zmenami. Je sranda ako dokazu prave tieto male detaily menit pocit z jazdy, niekedy az nepochopitelne.

Ignoruj samozvanych odbornikov na svatenu vodu, ktori ti budu hovorit, ved to nastavi aj fero z dediny co jazdi na ziletke viac ako 20rokov. Profici chodia na fittingy pravidelne.

Ceny tu v okoli sa pohybuju od 150 - 200e. Podla mna je to smiesna suma ked hociaky karbonovy doplnok na bike stoji viac. :lol: Ale priemerna slovac rozmysla stylom: je to drahe, hoci si radsej kupi bmw a potom doma papa rozky :lol: :lol: :lol:

Btw: niekedy (vacsinou) samotny fitting nestaci a treba dalej riesit disbalancie na tele.
28.02.2023 - 07:52:35
03
keyboard_arrow_up