Jasné v pohode, tiež určite nebrzdím najlepšie, no Sainty dozadu ak nejazdíž gravity, alebo nemáš cez 100 kg je zbytočnosť, ale veď uvidíš časom. A možno ti to bude vyhovovať :)
20.08.2019 - 20:29:04
00
No mam 90 kg a 2 metre :) takže uvidíme... Skúsim to v bajkparku a na trailoch ale niesom ziadny expert :) a je cítiť že to brzdí dosť silno takže je to o zvyku...
20.08.2019 - 20:32:27
00
Rakineki nebudeš ľutovať. Na dobré sa rýchlo zvyká 😂😂
20.08.2019 - 20:54:26
03
KinDo napísal:
mam pocit, ze dozadu povacsinou staci slabsia brzda ...

vzdy sa dava dopredu silnejsia, teda vzdy ked sa pouzije rozum.
21.08.2019 - 17:50:43
03
Ahojte chcem upgradde brzdy z 2-piets. na 4-piestikove, co by ste mi odporucili .. mam doma sadu na Sram odvzdusnenie, ak teda tak najlepsie od nich, aj ked so Shimanom som bol na starsom bajku spokojneksi, ale ak niekto da adekvatny dovod tak nemam problem sa vratit k Shimanu.. vdaka za radu..
Ps nemam cas tu citat neviem kolko straniek aby som sa dopatral co ano co nie, fakt nemam vela casu travit za pc, tak ma nehejtujte ze som neprestudoval tych 290 stranok..
dikes za kazdu radu
27.08.2019 - 09:05:12
00
292 :-/
27.08.2019 - 09:34:28
00
ak preferujes Sram kvoli sade ktoru mas na odvzdusnenie tak SRAM Guide RE co su brzdy pre Ebiky. 4 piesty a za tu cenu super + maju dobre hodnotenia. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/sram-guide-re-kotucova-brzda-pre-e-bike-cierna.html Sada vide na 180 eur

    27.08.2019 - 09:55:40
    00
    Za tu cenu sa to neoplati kupovat. Mam tie brzy teraz na skusku a ziadna vyhra to nieje. Tazke, DOTka, drahe dosticky, packa rovnaka ako zakladna Guide R a sila ziadny zazrak (pomer hmotnost/sila je bieda). Za 150 sa daju kupit Magury MT5, za 180 Formula Cura. Obe vyrazne lahsie, s mineralnym olejom a taktiez silnejsie. Cura je dokonca vyrobena v EU.
    27.08.2019 - 11:11:15
    00
    Citam tu o 4 piestoch a tak rozmyslam. Ma zmysel take brzdy davat na XC/trail bike ? Klasicne deore brzdia, nic extra, ale s dobrymi platnami a dostatocne velykmi kotucmi, som nikdy nemal problem, aj ked par krat som uz mal aj dva prsty na prednej packe. Grip je na MTB takmer vzdy horsi, ako brzdny ucinok brzd. Mozno s vynimkou asfaltoveho zjazdu, ale co ma co robit MTB na asfaltke a este dolu kopcom. Nemam toho vela poskusaneho, tak si necham poradit.
    27.08.2019 - 11:24:38
    00
    Ja som dal teraz na XCčko Magury Trail Sport, kde vpredu je 4piest z rady MT5 a vzadu dvojpiest z MT4. Váhovo to trošku "pribralo", ale stále sa môžem spoľahnúť, že ma v kritických situáciách podržia (najmä ten štvorpiest predu). Príklad mimo trailov: Ideš po obojsmernom cyklochodníku z výjazdu, pred tebou otecko s malým dieťaťom pešo. Obchádzaš ich v druhom "pruhu" a 10 metrov ako si už za nimi, si to dieťa zmyslí, že sa vytrhne ocovi z ruky a vbehne ti priamo pod kolesá. Uhnúť a manévrovať sa už nedalo, tak jediná možnosť boli brzdy. Zastavil som cca 5cm pred tým dieťaťom a ešte aj ten otec mi vtedy povedal, že nechápe ako, ale ďakuje že som to donrzdil, lebo to mohlo dopadnúť omnoho horšie. Vtedy som si povedal, že oukej, oplatilo sa ich kúpiť.
    Na trailoch a výjazdoch to zase vie konštantne a stále brzdiť spoľahlivo a nestalo sa mi ani raz, aby som prednú čo i len raz "prehrial" a to z 80% brzdím prednou brzdou.
    27.08.2019 - 11:38:43
    01
    tiez som vela neposkusal, ale vzdy ked som spravil udrzbu - odmastil kotuce, prebrusil platnicky a po zabehnuti to kusalo vyborne. Akurat par jazd a vzdy je to potom na nejakom letmom standarde - mam shimano deore M600, ci ako to cislo je. kotuce mam 180/180, ale jeden origo od brzdy a jeden cina za 12€, ci kolko... jazdim XC
    27.08.2019 - 11:43:17
    01
    Zalezi na hmotnosti, tratiach a style jazdy. Ak ma clovek brzdy s ktorymi je spokojny, len by privital o nieco vacsi vykon (pripadne odolnost voci prehrievaniu), tak mozno staci dat len vacsie kvalitne kotuce (ak vidlica a ram dovoluje) a lepsie dosticky (idealne zrejme metalicke). Ak chce ten brzdny vykon vyrazne vacsi, ci nesedi priebeh nastupnu brzdnej sily, tak jedine uz asi len vymena - bud napr len prasiatok za 4piestik, alebo celych brzd aj s packami. Je to individualne - niekto chce kusave, len hladkat packu, niekto to rad tvrdsie a radsej mocnejsie potiahne. :D
    27.08.2019 - 11:43:51
    02
    rollioli Mohol ti otecko aspon na nove platne prispiet :) Ano to su malery, ja si ale vravim, ze s tym proste ratat nemozes. Ak by som s tym ratal tak chodim do roboty len na supersportovych autach, lebo maju o 50-70% kratsiu brzdnu drahu a o schopnosti sa vyhnut ani nehovorim. Mne tak raz vbehlo dieta pod auto na Budatinskej, ked som isiel mozno 40km/h 3m pred auto , vdaka bohu, za to ze som bol v aute, ktore by kazdy ucastnik cestnej premavky oznacil za korab cestneho pirata. Obute okruhove polosliky, samosvor, odpojene ABS, pritlacne kridlo....

    Kazdopadne o meter menej casu na brzdenie a ani kotva nepomoze, ani tebe ani mne. Co by pomohlo je vychova, alebo retaz na dieta :lol:
    27.08.2019 - 11:52:58
    01
    Co ma samosvor spolocne s brzdnou drahou?
    27.08.2019 - 11:57:37
    00
    Nic, bolo to len na dokreslenie toho, o ake auto sa jednalo. Alebo ak chces, tak Civic 1.8 VTI 1998 po "miernych" upravach.
    27.08.2019 - 12:05:14
    00
    keyboard_arrow_up