tulenik napísal:
...Aký máš iný porovnateľne neškodný totálny herbicíd, použiteľný na to, na čo glyfosát je - na umožnenie pestovania plodín tam, kde by ich normálne buriny nepustili k slovu?


Motyka!

Zbytok tldr, sory ale ste fakt OT.
21.08.2019 - 14:21:41
02
bubbic napísal:
Motyka!

Well. A že máš nakŕmiť 8 miliárd hladných krkov, nehovoriac o tom, že treba zaplatiť aj neuveriteľné množstvo motykovačov (plus liečiť následky motykovania), si do bilancie započítal? Alebo to rátaš na obyvateľstvo Grónska, ovšem presunuté do ukrajinskej stepi? V tom prípade OK, dokonca časť z nich pravdepodobne umrie na naše bežné nezaujímavé infekty a bude to ešte ľahšie.
21.08.2019 - 14:28:24
00
tulenik Tesi ma, ze vies ocenit for.

Mozno by ho niekto bral ako prvy cestak. Alebo je to uplny bullshit? Nema niekto skusenost?

https://www.alza.sk/sport/sava-road-carbon-5-0?dq=5482966
21.08.2019 - 14:40:54
03
Hm, clovek nadobuda dojem, ze nam tu prispeiva clen korespondent SAV, s iq 180 +. Zaraza ma ale jedna vec; ked som chodil na skolu (skor exaktnu), spoznal som par ucitelov, ktori, (pri vsetkej ucte k tulenikovi) dosiahli zrejme viac vo vedeckom svete ako on a nemam pocit, ze by si boli vsetkym uplne isty, ani vo svojom odbore. Pamatam si aj zopar rovesnikov, ktori, neboli extremne kreativni, skor pracanti na poli vedeckom a prave ti tvorili skor militantnejsie jadro. Ja mu vlastne rozumiem, zjednodusenie pomaha fungovat v beznom zivote. Na jednej stane su savopici, plochozemci, chemtrailisti a na druhej vedci, ktori velakrat vykradaju sami seba, vzajomnymi dohodnutymi citaciami si zvysuju ratingy a pre ucely osvety (pre tych, nie uplne vymetenych, vypatlanych) prekladaju clanky do invivo magazinu 😉.
21.08.2019 - 14:56:18
03
tulenik sa tu už dlho prezentuje svojou bohorovnosťou tak neviem prečo vás to ešte prekvapuje. Od kedy som si tu od neho tu prečítal na margo obetí I. a II. sv.vojny že ich bolo vraj menej ako by sa patrilo, tak jeho názor mi je osobne na úrovni husacieho prdu, nech by mal aj desať titulov.
Skôr mi to pripadá že nie je veľmi vo svojej vedeckej spoločnosti veľmi obľúbený tak chodí ohurovať na cyklofórum bežných ,,commonerov´´ :)
Pardon za OT..
21.08.2019 - 16:36:59
05
Vo vede sa nehrá na "spoločnosť", ani na "obľúbenosť". Väčšinu kolegov z odboru nikdy fyzicky nestretneš, len pár čo zrazíš niekde na konferencii. Kde, mimochodom, ťažko stretneš niekoho, kto tliape ***** a myslí si, že by sme ich mali počúvať a ešte mu aj prikyvovať. Takže tvoje naivné predstavy prevzaté zo sociálnej dynamiky posádky dedinskej krčmy nie sú aplikovateľné.
Rovnako ako už min od 2002 neexistujú "členovia korešpondenti s IQ 180" - k čomu by som dodal len toľko, že keď už idem *****, tak by som si o tom mal niečo prečítať, napr. zákon o SAV 133/2002 Z.z.
21.08.2019 - 17:50:35
01
Tak už dlho som sa nenasmial nad OT ???. Nie kvôli faktom a názorom, ale takúto obsahovú prestrelku by nikto nečakal pod názvom "Prvý cestný bicykel".
Ďakujem, make my day ?
PS: Pre bežného čitateľa, ktorý si prišiel pre radu mám odkaz... Určite si nekupuj bike značky ROUNDUP !!!?
PS2: Snáď sa opäť vrátime k téme ?
21.08.2019 - 19:15:05
014
Precital som si ostatne prispevky a ako clovek co sa intenzivne venuje psychologii (popri inych zaujmoch) a je clenom Mensa Slovensko by som buducemu docentovi Tulenikovi odporucil najst si ludi z podobneho kmena, teda napriklad ludi z vysoko nadpriemernym IQ kde mozno zisti, ze byt chytry nie je vsetko a aj iny clovek moze byt chytry a moze mat napriklad humanitne vzdelanie alebo zisti, ze ludia co robia vedecky vyskum su dost neprakticki v beznom zivote a s problemami co pre inych, menej chytrych, su jasnejsie a zrozumitelnejsie a dokonca by mu aj vedeli trosku pomoct keby sa nad nich mozno nepovysoval. Nebolo by na skodu aj viacej bicyklovat (ak su udaje na jeho profile spravne) a meditovat i ked s tymi frustraciami a kompenzacnym narcizmom by som to videl aj na nejaku psychologicku konzultaciu alebo si najst ineho cloveka (chapaveho a empatickeho), co je ochotny ho pocuvat a najst skutocny motiv, preco je taky aky je.
22.08.2019 - 11:11:34
013
Moja chyba, vzdy ked sa zacnu vytahovat prirovnania, necham sa stiahnut od temy. Dam si na to pozor. :worried:
24.08.2019 - 12:46:17
01
tulenik https://www.mtbiker.sk/forum/post1514017.html#p1514017
Však má pravdu (len bod g som už vypustil). V skratke žiaden súd neurčí čo je karcinogénne a čo nie, neurčí čo vyvolalo rakovinu a čo nie. Ale v USA boli, sú, aj budú súdy podobného typu. Za druhé dávka robí jed a potkan nie je človek, dokonca ani orangutan nie je človek a určovať LD50 pre človeka je vedome nemožné, ale predpokladá sa že odchýlky nebudú v desiatkach rádoch. Najlepšie články sú, že vedci (americký ako inak) zistili že látka X napríklad v energydrinkoch spôsobuje rakovinu. A keď človek naozaj prečíta štúdiu, jej metodiku a závery vedcov, kde sami poukazujú nedostatky v metodike, a že výsledky len naznačujú, že tam môže byť kauzálna súvislosť. Bodaj by nie, keď skúmanú látku (aj bežnú) podávajú v takej koncentrácii a množstve v prepočte na /kg potkana s ktorou sa človek nikdy nestretne kým to nebude vedome piť na litre každý jeden deň. Vedci to vo svojej štúdii aj priznajú, len bulvár vždy hodí jednoznačný titulok...

Ale pôvodne som si tu chcel niečo prečítať o cesťákoch :lol:
27.08.2019 - 16:27:10
01
Čaute. Chcel by som poprosiť o radu prípadne odporúčania pri výbere prvého cestného biku. Do užšieho výberu som zaradil:
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/ctm-blade-30-matna-cierna-modra-model-2019.html
https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-al-7.0/2176.html
Čo vy na to?

    04.09.2019 - 15:36:43
    00
    Za mňa prísť, sadnúť a vyskúšať, či ti sadne rám. To je najdôležitejšie.
    04.09.2019 - 16:26:42
    01
    No veď toto. Vyskúšať Canyon je celkom problém. CTM som skúšal a je v pohode ale rád by som skúsil aj ten Canyon ale neviem kde.
    04.09.2019 - 17:14:19
    00
    A ešte si pozri aj tie dostupnosti canyonu dodanie najskôr polka októbra a neskôr podľa veľkosti.
    04.09.2019 - 18:05:28
    00
    Čas ma netlačí ale kde si viem na to sadnúť?
    05.09.2019 - 12:45:48
    00
    keyboard_arrow_up