zuko napísal:
Ako som písal vyššie, mal som 4.7.0 a po update na 4.3.2 je výdrž cca 20km viac. Na 4.7.0 som behal od nova takže porovnať viem jedine takto a k 4.7.0 sa už nikdy nevrátim

Tomu se mi až nechce věřit že by update dělal 20km..???Chápu li dobře 4.3.2 jsi jezdil např 80km pak po upgrade na 4.7.0 jen 60km a nyní po upgrade na původní zase jezdíš 80km?? I když zajímalo by mě jak lze vrátit 4.7.0. na 4.3.2.
24.08.2019 - 18:14:13
00
Áno je to tak, postup je popísaný tu v diskusii ako vrátiť na 4.3.2 downgraduj a uvidíš. Ak si z BA tak môžem pomôcť. Ako som písal, bike som kúpil so 4.6.1 pricom sa hneď spravil update na 4.7.0. V podstate som začínal s novým bikom na 4.7.0 a tak som najazdil cca 700km. Po downgrade na 4.3.2 jednoducho najazdím viac, môže to byť tým že viac vieš využiť kineticku energiu keď už ideš z kopca a ide protikopec tak viac to máš rozbehnuté a neseknes sa pri tých 25km/h, fakt netuším
24.08.2019 - 18:55:59
01
zuko napísal:
Áno je to tak, postup je popísaný tu v diskusii ako vrátiť na 4.3.2 downgraduj a uvidíš. Ak si z BA tak môžem pomôcť. Ako som písal, bike som kúpil so 4.6.1 pricom sa hneď spravil update na 4.7.0. V podstate som začínal s novým bikom na 4.7.0 a tak som najazdil cca 700km. Po downgrade na 4.3.2 jednoducho najazdím viac, môže to byť tým že viac vieš využiť kineticku energiu keď už ideš z kopca a ide protikopec tak viac to máš rozbehnuté a neseknes sa pri tých 25km/h, fakt netuším

Právě že já začínal na původním 4... netuším už.. Tam se sekalo zapínání. Někdy se vypla baterie sama..Takže hned jsem stáhnul upgrade..to bylo loni v červenci. pak na začátku roku 2019 byla nějaká aktualizace a nakonec letos v červnu.. Ale nemám dojem že bych najel míň..
24.08.2019 - 19:12:52
00
niečo na tom asi bude. na 4.3.2 som dal 105, 106 km na dve baterky a zostala mi rezerva 1-2 dieliky. na 4.7.0 som dal včera 100 km pri rovkakých výškových metroch a došiel som na červenom. btw. keď som včera vybil 1. baterku, na poslednom dieliku na displeji ma pustilo cca 5 km, potom podľa displeja baterka úplne vybitá a vyplo motor, pritom na baterke ešte jedna ledka svietila. na 4.3.2 to bolo viac km, už to ládujem nazad do stroja
24.08.2019 - 19:18:58
00
sorcerer napísal:
niečo na tom asi bude. na 4.3.2 som dal 105, 106 km na dve baterky a zostala mi rezerva 1-2 dieliky. na 4.7.0 som dal včera 100 km pri rovkakých výškových metroch a došiel som na červenom. btw. keď som včera vybil 1. baterku, na poslednom dieliku na displeji ma pustilo cca 5 km, potom podľa displeja baterka úplne vybitá a vyplo motor, pritom na baterke ešte jedna ledka svietila. na 4.3.2 to bolo viac km, už to ládujem nazad do stroja

Počkám na reference..Mě to příjde stejné...Já najedu více kilometrů.Ale u mě je to zlepšením kondice a snížením dopomoci..Takže to nemůžu porovnat.
25.08.2019 - 01:50:55
00
Chlapi neserte, s takovou abych začal hledat jak tam narvat starý soft
25.08.2019 - 12:59:48
00
Palo7 napísal:
Chlapi neserte, s takovou abych začal hledat jak tam narvat starý soft

Jo v klídku..Já dělal upgrade 3x a žádná změna..Počkáme jestli se to nějak rozšíří..Mě se to nějak nezdá..To by bylo shimano samo proti sobě kdyby se takto poškodilo..I když jediné co mě napadá že možná chrání víc baterii proti podbití..Mě to ukazuje stále 100km když vyjedu a baterie na kapacitě spíše ztrácí..
25.08.2019 - 13:05:50
00
spíš typuji, že každá verze bude mít jinak nastavený dopomoci
25.08.2019 - 13:10:34
00
Palo7 napísal:
spíš typuji, že každá verze bude mít jinak nastavený dopomoci

Nejsem odborník..Poslední verze má navíc nastavení ECO režimu. Netuším do čeho dále zasáhli..Ale nemyslím že by cíleně lidem poškodili stroje..nebo nějak zkracovali dojezdy až o 20km. To mi příjde zvláštní.. Je také možné že se nemusí chovat všechny motory stejně..Ale aplikace máme stejné všichni.Jak říkám počkám si na více lidí ..Mě se nezdá že by mě to nějak utlumilo baterku...
25.08.2019 - 13:33:56
00
Palo7 napísal:
spíš typuji, že každá verze bude mít jinak nastavený dopomoci


prvé ma to napadlo, ale podpora nastavená rovnako. ibaže by 50% na 4.3.2 nebolo rovnakých 50% na 4.7.0 :lol:
25.08.2019 - 13:55:23
01
A nebude to aj tým, že jednoducho odvtedy ako ste mali verziu 4.3.2. a updatom na 4.7.0. sa zmenšila kapacita batérie? Aj ona má len určitú životnosť, Myslím že po 1000 nabíjacích cykloch to je 80 percent. Pravda je že 1000 nabíjacích cyklov sa podarí po niekoľkých rokoch a nie mesiacoch. Ja len, že či ten pokles kapacity nie je spôsobený napr. aj teplotou von. Ja som si všimol, že iný dojazd má pri 20 stupňoch a iný pri 35. Aj keď ten rozdiel je na rovnakej trase v stovkach metrov, čo je zanedbateľné ( do toho môže prísť protivietor a pod. ) Ja si to porovnať neviem kedže mám od kúpy update na 4.7.0. a downgrade radšej robiť nechcem nakoľko tam boli podľa diskusií zas nedoladené výpínania podpory. Ináč ma ešte napadlo ohľadom toho stepsunlockeru, či náhodou shimano neurobí nato nejakú záplatku a bude 35 eur v lufte :) Keď zistia, že im to ludia obchádzajú podľa mna to nejak bloknú. Len aby to neblokli tak že nepôjde nič a bude treba tvrdý reset celého systému.
26.08.2019 - 08:25:51
00
radohanno.Nedávno som písal o tom,že sa mi znížil dojazd po update na 4.7.0.Myslím,že práve tebe.Moc sa ti to nechcelo verit,ale je to citelné a viditelné zníženie dojazdu.O tom niet pochýb.Najradšej by som to vrátil spät.
26.08.2019 - 09:47:38
00
zuko napísal:
Áno je to tak, postup je popísaný tu v diskusii ako vrátiť na 4.3.2 downgraduj a uvidíš. Ak si z BA tak môžem pomôcť. Ako som písal, bike som kúpil so 4.6.1 pricom sa hneď spravil update na 4.7.0. V podstate som začínal s novým bikom na 4.7.0 a tak som najazdil cca 700km. Po downgrade na 4.3.2 jednoducho najazdím viac, môže to byť tým že viac vieš využiť kineticku energiu keď už ideš z kopca a ide protikopec tak viac to máš rozbehnuté a neseknes sa pri tých 25km/h, fakt netuším

Ano.Pri 4.7.0 sa mi rapídne znížil dojazd.Všimol som si to hned pri prvej jazde.Ja už som to tu niekde písal,resp.pýtal sa.
26.08.2019 - 09:53:05
00
je to tak. včera pri výjazde dieliky batérie na displeji zostávali dlhšie ako na 4.7.0 a to som nešiel "na spotrebu" ako jazdím keď idem ďalej od bydliska, celkom som tomu dával na prdel. neviem si to dosť dobre vysvetliť.

btw. robil som včera menší servis, pukalo v kľukách tak som to zhádzal dole a vyčistil, naniesol vazelínu atď. problém odstránený, ale všimol som si malú vôľu na oske kľúk, neviem či to tak bolo od začiatku, alebo sa už niečo v motore opotrebovalo. ako to máte vy? vôľa je fakt malá, na prvé pohýbanie kľukami na oske som ju ani nepostrehol
26.08.2019 - 10:21:23
00
sorcerer napísal:
je to tak. včera pri výjazde dieliky batérie na displeji zostávali dlhšie ako na 4.7.0 a to som nešiel "na spotrebu" ako jazdím keď idem ďalej od bydliska, celkom som tomu dával na prdel. neviem si to dosť dobre vysvetliť.

btw. robil som včera menší servis, pukalo v kľukách tak som to zhádzal dole a vyčistil, naniesol vazelínu atď. problém odstránený, ale všimol som si malú vôľu na oske kľúk, neviem či to tak bolo od začiatku, alebo sa už niečo v motore opotrebovalo. ako to máte vy? vôľa je fakt malá, na prvé pohýbanie kľukami na oske som ju ani nepostrehol

Tú vôlu aj ked min.mám aj ja.V servise mi povedal,že je to Ok.Cítit pri tahu to nieje,ale ako píšeš.Pri čistení som to zistil aj ja.Ešte by som dodal.Mne už 2x spôsobilo pukanie patka prehadzovača.Stačí min.vôla a už to puká tak,že si človek myslí ,že je to niekde na motore,alebo v kluke.Tukanie sa prenáša rámom.
26.08.2019 - 10:24:56
02
keyboard_arrow_up