Zakazy byvaju aj na cestach druhej triedy. Na Google Streetview je mozne vidiet tabule pri vyjazdoch z obci,

Tu sa daju zobrazit heat mapy kadiat cyklisti zvycajne chodia, cyklotrasy a pod.
https://merretekerjek.hu/#zoom=13&lat=47.83825&lon=17.38598&scope=montival
14.08.2019 - 20:31:19
00
Madarsko ak nemusis tak radsej nie. Je tam malo dobrych ciest na bike. Eurovelo do gyoru je nudzovka ktora sa da prezit. To co v HU je oznacene ako cyklocesta tak to v rakusku volaju havarijny stav a prerabaju asfalt. Vcera som siel po novom asfalte z Rohrau do Schonabrunnu. Este bol zavrety ale sli sme a parada. A to tam nebola nejak zla cesta.
14.08.2019 - 21:52:13
00
Chcel som iba pojazdiť tie prihraničné dediny, ale očividne to nie je moc dobrý nápad, pretože ako vidím, tak sa môže stať že naplánovanú trasu ani neprejdem :?:

A úsek od Rajky, resp Bezenye po Nickelsdorf je ako na tom? Naposledy som tam bol cca pred 5 rokmi, pamätám si, že asfalt nebol bohvieaký, ale stačil, potom sa tam prechádzalo cez železnicu a cez hranicu priamo do Nickelsdorfu. Je to stále pre cesťák ako tak zjazdné?
14.08.2019 - 23:26:15
00
Ano, je to zjazdne.
14.08.2019 - 23:49:04
00
Medzi mosonyom a hegyeshalomom ide paralelny cyklochodnik, tam sa da v pohode. Do Mosonu ide tiez z rajky mimo cesty eurovelo cize tiez v pohode.
15.08.2019 - 06:55:34
00
Maďarsko mi ani nespomínajte, pokazilo mi celý 300km výlet a pritom som v Maďarsku šiel len 50km, cyklocesty pre cesťák asi neexistujú (a ak hej, tak idú v úseku kde nie je zákaz a v zákaze končia v šotoline, takže vrátiť sa späť a pokračovať nadrzovku zákazom), proste nijako sa nedostaneš ak nechceš robiť desiatky km obchádzky. Jedine ak by tie obchádzky bola tvoja cesta... (to je opis úseku medzi Komárnom a Medveďovom na maďarskej strane kde som šiel asi 80% úsekov v zákaze, pritom cesty prázdne, keďže vedľa je diaľnica). A ako som toto písal, tak znovu som si ponadával :lol:
15.08.2019 - 20:26:21
00
Bezne chodievam tri krat do tyzdna len do Mosonu cez Rajku a Bezenye. Nie je to ziaden problem a to mam aero bike s tenkymi galuskami...aj ked je pravda,ze s Rakuskom sa to porovnat neda. V Bezenye idem kus po ceste lebo cyklocesta z kachliciek ma ubija. Nikdy ma nikto nevytrubil,akurat dedko,ktory permanentne sedi na lavicke pinda. Chodi tam viacero cestakov,takze by som sa urcite toho neobavala.
15.08.2019 - 21:22:02
00
Po gyor je to relativne v pohode, za gyorom je to len picuuung, po kraji sa neda lebo rozmrdane, krajnice nemaju tak ides po strede pruhu ale soferi su podla mna lepsi ako u nas. Chodim pravidelne BA - Ecs cca 93km.
15.08.2019 - 22:45:15
00
Mne sa Maďarsko páči. Podľa mňa je "cyklist friendly" oveľa viac ako Slovensko. Aj Poľsko je na tom oveľa lepšie.
25.08.2019 - 14:55:42
01
exot napísal:
Chcem sa opýtať, či tu niekto pozná toto miesto neďaleko Kremnických baní. Možno by som v budúcnosti plánoval ísť s bajkom po tej žltej, ale muselo by to byť 100% legálne. Z tejto mapy to vyzerá že chodník neide iba po hranici NPR, ale aj do nej zachádza, je to tak aj v reále?


Ja vôbec neriešim či idem po legálnej ceste v podstate je mi to jedno či je to skromný pozemok. Dosť často som zažil že to bola značená ako cyklo chodník ale si to odkúpil blavak a dal tam značku súkromný pozemok. Kvôli tomu by som sa musel vráti dobrý kus a tak som išiel ďalej. Ver tomu že to robia aj ďalší jazdci ako som videl.
27.08.2019 - 06:36:55
00
Aky je vztah medzi jazdenim po sukromnych pozemkoch a jazdenim v NPR?
27.08.2019 - 07:12:26
01
Zahir napísal:
Bezne chodievam tri krat do tyzdna len do Mosonu cez Rajku a Bezenye. Nie je to ziaden problem a to mam aero bike s tenkymi galuskami...aj ked je pravda,ze s Rakuskom sa to porovnat neda. V Bezenye idem kus po ceste lebo cyklocesta z kachliciek ma ubija. Nikdy ma nikto nevytrubil,akurat dedko,ktory permanentne sedi na lavicke pinda. Chodi tam viacero cestakov,takze by som sa urcite toho neobavala.


Kvetinka... a cesta cez Rajka - Dunakiliti - Feketeerdő - Moson . Je aká prosím ?
(viem aká je Rajka a kusok za nou , ale dalej nie...)
Dik za iňfo :)
27.08.2019 - 09:02:40
00
Bruco napísal:
Aky je vztah medzi jazdenim po sukromnych pozemkoch a jazdenim v NPR?


V NPR nejazdim mini vyznačené cesty po súkromných hej.žiadni vzťah.
27.08.2019 - 09:14:14
00
Tá kvetinka ma pobavila, ja som skôr taký bodliak :D
Asi ťa sklamem lebo po tej strane som bola síce viac krát, ale len po Dunakiliti a aj to iba na horskom. Ideš stále po ceste...tam nie je cyklistický chodník ako do Bezenye. Cesta po krajoch je dosť vymlátená, takže na cesťáku by som tam ja asi nešla.
27.08.2019 - 09:30:50
00
Možno sa to už na fóre niekedy rozoberalo ale napadla mi jedna vec. Dnes som zjazdoval po asfaltke z Kamzíka smerom na Železnú a z lesa dva krát dosť tesne predo mnou preletel krížom cez cestu v plnej rýchlosti biker (inak žiaden oficiálny trail tú cestu nekrižuje ale to teraz nie je až tak podstatné). Zaujímalo by ma, kto má podľa vás v takejto situácií prednosť z legislatívneho hľadiska a kto povedzme z hľadiska nejakej cyklistickej etiky a kto by mal v prípade zrážky niesť vinu. Z legislatívneho hľadiska by mohlo pripadať do úvahy pravidlo pravej ruky ale predsa len sa nejedná o úplne štandardnú dopravnú križovatku. Z etického jazdeckého hľadiska by sa zas podľa mňa mal brať do úvahy fakt, že biker je ten, ktorý prichádza z neprehľadného lesa a do poslednej chvíle ho jazdci (ale prípadne ani chodci či vodiči) absolútne nemajú šancu zbadať, takže by to mal byť on kto pred prejazdom asfaltkou zastane (alebo aspoň pribrzdí), rozhliadne sa a dá prednosť ľuďom na asfaltke. Čo si o tom myslíte?
03.09.2019 - 21:00:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up