Naposled (teprve podruhé) když jsem jel na červené políčko, tak při vyšší kadenci byl motor výrazně hlučný. Je normální?
28.08.2019 - 07:10:18
00
Nemyslím si, že by nato mal mať vplyv kapacity batérie. Mne keď začne svietiť červená palička tak na nej prejdem cca 50 percent oproti bielym a potom mi to prepne do ECO režimu. Zvýšenú hlučnosť motora ale neregistrujem. Nejaké väčšie rezonovanie som počul pri prvých 300 km. Potom to ale prestalo úplne a teraz už nič také nepozorujem. Neviem o aký hluk sa tam jedná...ale nemyslím, že to je normálny stav. Najlepšie asi to pichnúť v servise na diagnostiku..ale keby tam bolo niečo zlé asi by si cítil aj stratu výkonu.
28.08.2019 - 07:36:09
00
Nikdy som sa k červenému políčku nedostal,tak toto neviem.Ale ten motor z času na čas nejaké divné zvuky vyrába.To isté aj pri nabíjaní.Prídem domov ostávajú mi tri zelené p. no pri nabíjaní ide od prvého.Čiže bliká druhý a prvý svieti.Už som tu spomínal.Občas sa mi stane,že na displejí svietia 4 na baterii 3.Divnéé.Ono celkovo som spokojný,ale toto moc shimano nemá zmáknuté.
28.08.2019 - 09:19:14
00
O čo tu vôbec ide ? Nechce sa mi citát od začiatku . Prepalujete E Tube s nejakým neorigo softom ? A načo ? .... ja som IT znaly, ale nebabral by som s tým . Mne ide všetko na 100% s pôvodnou vs a dokonca tesne pred vypnutím motora mi nabehne na cca 0,5 km červený displey a viem som v pi..
28.08.2019 - 09:45:26
00
Hosť napísal:
O čo tu vôbec ide ? Nechce sa mi citát od začiatku . Prepalujete E Tube s nejakým neorigo softom ? A načo ? .... ja som IT znaly, ale nebabral by som s tým . Mne ide všetko na 100% s pôvodnou vs a dokonca tesne pred vypnutím motora mi nabehne na cca 0,5 km červený displey a viem som v pi..

Nikto nič neprepaluje.Píšeme a radíme sa vymiename poznatky a skúsenosti.To je všetko.IT nieje o ložiskách,klukách a mechanických častiach motora.Momentálne je debata o tom.Iba ja som čiastočne spomenul bateriu a sw.(nesedí počet dielikov bateria/displej.
28.08.2019 - 09:54:54
00
Hosť napísal:
O čo tu vôbec ide ? Nechce sa mi citát od začiatku . Prepalujete E Tube s nejakým neorigo softom ? A načo ? .... ja som IT znaly, ale nebabral by som s tým . Mne ide všetko na 100% s pôvodnou vs a dokonca tesne pred vypnutím motora mi nabehne na cca 0,5 km červený displey a viem som v pi..


neprepalujeme, iba meníme prednastavené hodnoty :lol:
28.08.2019 - 10:00:12
00
čiže nuly a jedničky zostávajú nezmenené a len výsledné parametre sú iné ...pre Shimano nem dobrá reklama... ale fakt som sa stratil v tých vašich upgradoch....nič v zlom
28.08.2019 - 10:07:54
00
Nie prepalovať niečo. Je to appka ktora cez bluetooth dokáže zmeniť trh z EU (kde je legislatívne obmedzená rýchlosť pomoci na 25 km/h) na USA (32 km/h). V prípade že sa pohráš s appkou shimano Etube a dáš si tam ich staršiu verziu vieš si odblokovať cez appku Stepsunlock obmedzovač úplne. Naviac ti tam píše zdravie batérie ( čiže nemusíš to pichať na PC). A naviac sa tam dá jemnejšie nastavovať pomoc (Nm a W). To je celé. Klasický chip spočíva v pridaní dalšej "riadiacej jednotky" do biku čo je určite horší zásah.
28.08.2019 - 10:09:26
00
a hlavne v porovnani s chipom ukazje realne hodnoty, chip ukazuje polovicnu aktualnu rychlost a potom samozrejme nesedi ani najazd. Stepsunlocker je proste vylepsenie uz tak dobreho systemu
28.08.2019 - 10:15:05
00
Vďaka za vysvetlenie. Čiže neorigo appkou si viem ebike dobre poladit a medzi iným prerobiť na nelegálne používanie . Nič v zlom, ale uz chápem Nemcov.
28.08.2019 - 10:20:16
00
ono je to hlavne o užívateľovi, normálny človek vie kde akou rýchlosťou jazdiť a tých 25 kmh je na ceste fakt málo. má to aj svoje výhody, v nedeľu večer keď okolo mňa bili blesky som bol mimoriadne rád že môžem ísť s podporou až 40 kmh
28.08.2019 - 10:35:58
00
Jasne , ja nechcem moralizovať , ale Slovensko nie je normálna krajina.
28.08.2019 - 10:37:35
00
v čom chápeš nemcov? :) ono..nik ta nenuti si to zaplatatit a pouzivat. to je tvoja osobna volba. ja napr. som to este neskusal kedze v ramci zaruky by som nemal robit ziadne upravy tychto veci...ale zjavne s tym ziadny problem nie je. teda nevyskytuju sa poruchy. appka stoji všeho všudy 35 euricok. chip stoji od 160 sa mi zda.
28.08.2019 - 10:38:54
01
Ze napríklad motory Bosch ani nemajú Bluetooth a ani 2020.... poriadok musí byt... 🙂
28.08.2019 - 10:42:07
00
do motorov Bosch sa kvoli tomu montujú tie prídavné riadiačky aby ti to odblokovali. Samozrejme, že ti to nik neodporúča kto to predáva...na druhej strane a to sa netýka len ebikov ale skoro všetkého ...EU sa snaží kontrolovať a limitovať prakticky všetko, vysávače, žiarovky, banány a neviem čo ešte všetko. Prečo majú v USA obmedzovač na 32? ja nevravim, že treba letieť na biku 50..to ti reálne ani prevodovníky nedovolia. Ale myslím, že veľakrát ti príde vhod sa presunúť po rovnej ceste rychlejsie ako 25. Lebo ozaj isť na 27,5+ gumach bez podpory rychlejsie je troska boj ...pojdes 26.:27 a viac tažko. ibaže by si bol šprintér :) ja v tom nevidim nič zlé. Skor mi je luto že to takto limitli bez toho aby bol nato nejaky padny dovod. Kto ti zakáže ísť rýchlejšie na bicykli ako 25? nik..tak prečo by ti nemohol v tom pomahať aj motor ktory je nato dostatočne nadimenzovany...
28.08.2019 - 10:46:30
01
keyboard_arrow_up