Endo sa da spravit aj so shimanami m395 kami :D ale na prst dost nekomfortné. Ale , že vraj modulaciu maju lepšiu ako modely so servo wave pakou. Inač Guide R brzdy su jedna velka katastrofa :D Ale na nove biky sa tie brzdy osadzujú ako keby to bol najnovší hit :D
29.08.2019 - 21:18:15
00
sram to musi chrlit mega lacno pre vyrobcov, inak si to neviem vysvetlit. Ceny za set tychto brzd v obchodoch musia byt totalne prestrelene voci realite, aby im to pridavalo na vierohodnosti. Clovek pozre ok, stoja 180euro na bikediscount, asi to nebudu take zle brzdy ok idem do toho biku, pritom za rovnaku cenu kupi clovek MT5ky.
29.08.2019 - 22:22:39
00
Inak aky je zasadny rozdiel medzi Zee(640) a XT(8000) ? Cenovo su skoro rovnake. (vaha je irelevantna)
29.08.2019 - 22:38:45
00
ZEE ma 4 piesty a XT 8000 len dva. Mal som ZEE a teraz 8000 a mam cca 90 kil a tie ZEE boli o dost lepsie aj ked XT nie su zle ale 4 piesty su 4 piesty
29.08.2019 - 23:07:30
00
Caute...Dajak si furt neviem zvyknut na Sram-acke brzdy tak rozmyslam nad vymenou za XTR9100... Momentalne jazdim Level TLM... Mam len otazku...XTR9100 + Sram Centerline kotuce?Totalny blud???Ci kotuce mozu ostat?Dikes
29.08.2019 - 23:19:59
00
Robio napísal:
sram to musi chrlit mega lacno pre vyrobcov, inak si to neviem vysvetlit. Ceny za set tychto brzd v obchodoch musia byt totalne prestrelene voci realite, aby im to pridavalo na vierohodnosti. Clovek pozre ok, stoja 180euro na bikediscount, asi to nebudu take zle brzdy ok idem do toho biku, pritom za rovnaku cenu kupi clovek MT5ky.


Sram to musi chrliť a nielen s brzdami, ale aj s pohonom.

backyfx


Centerline kotuče kludne možes nechať
29.08.2019 - 23:23:59
00
Čaute, jazdíte niekto brzdy Sram Level T? Máte prípadne s nimi skúsenosti alebo hodnotenie?
30.08.2019 - 17:03:35
00
Kenai napísal:
BTW: Ma tu nikto brzdy na ktorych je schopny bloknut predne koleso na suchom asfalete? Mne sa to zatial podarilo iba na V-ckach a na cestaku na rafovych. Kotuce co by to dali som zatial v ruke nemal. Vlastne mal, na motorke :) 2x300mm kotuc 4 piesty na kazdej strane :)

zamkni si vidlicu a bloknes koleso tak, ze nebudes vediet kedy lezis na chrbte :D .. vzdy ma pobavi, ako niekto dokaze porovnavat blokaciu predneho na cestaku, co nema ziadne odpruzenie s mtb :D .. a potom este musis pocitat s tym, ze mtb plsat funguje trochu inak ako cestny

edit: a pre tych, co si myslia, ze cestaka alebo ine pofiderne "ne"brzdiacie systemy dokazu nieco ubrzdit, tak nech si daju odpruzenu vidlicu a 2.4" poriadne gumisko na prednu a skusia tymi Vckami zabrzdit. Zistia, ze to brzdit vobec nebude (nepocitam speciality typu asfalt na rafku). Samozrejme ale stale plati, ze dobre Vcka vdaka velke pake a inym veciam stale dokazu brzdit viac, ako niektore "kotucovky".
30.08.2019 - 18:45:27
00
ked som na svoj stary olpran 26" nahodil namiesto 1.90 rozmer 2.30 (z krosovej pomaly na zjazdovu :D nerieste bolo to riadne davno), tak prestali blokovat koleso aj 3zmesove gumicky a vydla sa zacala nechutne ohybat.
cize daco na tom bude.
30.08.2019 - 19:05:53
00
no a dalej - velky rozdiel je aj 26" vs 29" kolesa a asi najvacsi je v geometrii - na starom 26" XC- kde sla vidla kolmo k zemy a ja som sedel polkou tela nad prednym kolesom stacilo brnknut do brzdy a uz to slo na predne. no na 29" XC-ku kde uz aj tie su celkom dost predkopnute, maju dost dlhe predne ramove trojukolniky, kratke predstavce, cize sedis dost vzadu to uz chcelo hodne snahy dat to na predne - o to lahsie to slo na zadnom.
okrem toho na 26" som vozil 1,9" plaste nabombovane aby som nesekol, kdezto na 29" som mal uz 2,25" a pekne na makko - to tiez spravilo vela.
kazdopadne to dvihanie na predne beriem ako neziaduci jav, takze teraz je to lepsie
30.08.2019 - 21:40:48
04
lto napísal:
zamkni si vidlicu a bloknes koleso tak, ze nebudes vediet kedy lezis na chrbte :D .. vzdy ma pobavi, ako niekto dokaze porovnavat blokaciu predneho na cestaku, co nema ziadne odpruzenie s mtb :D .. a potom este musis pocitat s tym, ze mtb plsat funguje trochu inak ako cestny

edit: a pre tych, co si myslia, ze cestaka alebo ine pofiderne "ne"brzdiacie systemy dokazu nieco ubrzdit, tak nech si daju odpruzenu vidlicu a 2.4" poriadne gumisko na prednu a skusia tymi Vckami zabrzdit. Zistia, ze to brzdit vobec nebude (nepocitam speciality typu asfalt na rafku). Samozrejme ale stale plati, ze dobre Vcka vdaka velke pake a inym veciam stale dokazu brzdit viac, ako niektore "kotucovky".


Zaujimave, vyskusam co pises. Zamknem vidlu. Ale len pre pochopenie, aky vplyv ma pruzenie na brzdny ucinok ? Teda okrem jednoznacneho prenesenia taziska na prednu gumu pri brzdeni, co ak mas zadnicu nad zadnou osou by nemal byt az tak velky rozdiel. V terene bu som to pochopil ale na hladkom asfalte.

Tiez si trufnem povedat ze 28mm GP 4000sII maju lepsiu prilnavost na suchom hladkom asfalte, ako MTB plaste zo stuplami. Ale to bude dost kus od kusu.
31.08.2019 - 14:29:14
00
Gusto0 Dvihanie na predne = ENDO nie brzdenie. Pri brzdeni sa nic dvihat nesmie mas mat zadny plast na zemi lebo ten zabezpecuje 30% z maximalneho brzdneho ucinku a predny zvysnych 70%.

To ci ide bike na predne pri brzdeni je sice ovplyvnene geo, ale nema to nioc s brzdnym ucinkom. To by chpper s 2m dlhou vidlou brzdil lepsie ako okruhova moto GP. A ono je to prave naopak, cim viac mas predkopnutu vidlu tym mensi pritlak na predne koleso a tyhm mensia prilnavost predneho plasta = mensia brzdna sila ktoru dokaze preniest.

26 vs 29 je rozdiel hlavne v mometne brzdnej sily, cim vacie koeso, tym vacsie kotuce treba. To ale neplati pre rafove brzdy, tie brzdia rovnako bez ohladu na velkost kolesa. lebo vzdialenost brzdy od osy kolesa je +- zhodna so vzdialenostou asfatu od osy kolesa.
Da sa vypocitat pre typicke 29er koleso a 180mm kotuc.
29er ma cca 38cm polomer cize 38/9=4.22 cize trenie mediz kotucom a platnami musi byt 4,22x vacsie ako mediz asfaltom a plastom, aby bolo mozne zablokovanie plasa. U V-cok staci rovnake cize trenie medzi rafom a klatikmi staci aby bolo zhodne ako medzi asfaltom a plastom. Inym slovom V-ckam v tomto pripade staci vytvorit 1/4 brzdnej sili oproti kotucovej brzde pre rovnaky brzdny ucinok.
31.08.2019 - 15:21:11
00
Podla mna je rozdiel pri Vbrzdach na 26 a 29"
31.08.2019 - 17:36:57
00
Ja si to myslím tiež, pretože na 29" som ešte V-éčka nevidel
31.08.2019 - 18:00:28
01
Videl, len o tom nevies, to je totiz kazdy krosovy bike s Vckami na kotry das MTB plast. 29er =28er s mtb plastom :!:
31.08.2019 - 18:26:54
03
keyboard_arrow_up