k tym brzdam ...este by mohlo pomoct znova vycentrovat prasiatko - brzdic, lebo ak zabera sikmo a platnicky ohybaju kotuc (staci len velmi mierne..okom takmer neviditelne), byva na packe taky neurcity pocit slabsieho ucinku. Ono s tymi kotucovkami sa treba viac pohrat... kotuc nesmie hadzat a platnicky musia zaberat naraz a celou plochou. dost casto sa mi napriklad stava ze platnicky nejako nedobre beru a kedi ich vyberiem tak zaberaju len stredom. Jemne obrusim stopkovou bruskou s najjemnejsim kotucikom ten stred a potom uz ide ucinnost hore. Takisto aj zabehnutie je dost dolezite...
02.09.2019 - 09:03:23
00
A vycentrovanie strmeňa robíš s nejakým prípravkom? Ja to robím len tak, že s tlačím pár krát páčku pri mierne uvoľnenom strmeni a potom ju podržím stlačenú a mierne dotiahnem strmeň. Následne skontrolujem vizuálne, zatočím kolom a ak je to O. K. dotiahnem na moment.
02.09.2019 - 09:10:37
00
Ak mas moznost daj to pozriet niekomu kto ma nejake skusenosit s brzdami, tiez nejaky biker co si vie doma porobit bike, nech mas na to druhy nazor leboto co tu popisujes je veeelmi nestandardne choovanie, to bude fakt nejaka zrada v systeme alebo ty robis niekde chybu a vacsinou je chyba v cloveku.
02.09.2019 - 09:47:39
00
Mne len nejde do hlavy ...nove platne,nove kotuce (kotuce budem este menit). Predna odvzdusnena,kratka draha paky a tvrda. No nebrzdi idealne. Zadna odvzdusnena ale paka ide na doraz skoro az k rajdom a makka a vobec ani nekusne kotuc. A uz netusim ako inak odvzdusnit. Servisoval som biky 6 rokov v shope ale s tymto som sa nestretol. A tiez centrujem tym ze zmacknem brzdu a dotiahnem prasa ?
02.09.2019 - 21:29:40
00
aká brzda? ..môže byť problém v prasknutom tesnení piestu..
02.09.2019 - 21:33:33
00
zamacknut packu a dotiahnut prasa je len prvy stupen. Ja potom oproti bielej osvetlenej ploche doladujem spary medzi platnickami aby boli rovnake aj vlavo a vpravo a aj dole na platnicke aj hore...
02.09.2019 - 21:54:19
00
Vsetky 4 piesty idu normalne. Nikde nic nepresakuje. Aj platnicky dosadaju na kotuc z oboch stran rovnomerne. (Ano doladujem aj ja sparu oproti bielemu papieru). Skusim prehodit zadne prasa za predne a uvidim ci to bude ine.
03.09.2019 - 06:40:03
00
nenapisal si aka brzda
mne pri shimanach staci, ked naprazdno (s kotucom) stlacim paku 5-10x (po prevoze autom mavam vacsinou problem, ze sa brzdy chovaju podobne ako popisujes)
03.09.2019 - 09:21:04
00
jakubek85michal myslel som piest v páke..
03.09.2019 - 14:11:26
00
Hosť napísal:
jakubek85michal myslel som piest v páke..

lenze to by tiekol olej niekde?
03.09.2019 - 14:33:51
00
RANDAL napísal:
Dotiahni preventivne rychloupinak,roztoc koleso a pocuvaj kedy suchne kotuc o platnicky.A potom uplne jednoducho rukou,staci 2 prstami kotuc jemne ohni.


Tá brzda normálne nešúcha. Len keď som na bike, teda v náklonoch alebo pri nárazoch, klučkovaní a podobne. Keď len roztočím koleso je to ok.
03.09.2019 - 14:37:45
00
jakubek85michal netiekol by nikde..len by pri zatlačení zmäkla páka a nedostatočne by privieralo piesty na prasati..problém bude v páke podľa toho čo popisuješ..
03.09.2019 - 14:46:16
00
novicer napísal:
Tá brzda normálne nešúcha. Len keď som na bike, teda v náklonoch alebo pri nárazoch, klučkovaní a podobne. Keď len roztočím koleso je to ok.

Potom je to normálne, aj mne sem tam brzdy pri jazdení šúchajú, pretože materiál sa proste hýbe.
03.09.2019 - 21:30:31
00
novicer napísal:
Tá brzda normálne nešúcha. Len keď som na bike, teda v náklonoch alebo pri nárazoch, klučkovaní a podobne. Keď len roztočím koleso je to ok.

ked vyjdes zo zakruty a kutuce budu cinkat, tak skus jemne zatlacit na paky brzdy (aby si nezacal brzdit, ale aby sa pohli platnicky)
obcas mi to pomaha (ked mam zodrate platnicky a blbne ta pruzinka)
04.09.2019 - 11:03:55
00
Mobius147 napísal:
Potom je to normálne, aj mne sem tam brzdy pri jazdení šúchajú, pretože materiál sa proste hýbe.

myslím že by to bolo normálne do určitej miery. keby to šúchalo/cinkalo pri nejakej športovej jazde tak ok. ale robí to aj pri prejazde malými nerovnosťami v normálnej rýchlosti, alebo pri tom naklonení bicykla. no a ešte k tomu len predná brzda, zadná je úplne ok.
keď budem ma čas spravím nejaký audio/video záznam.
04.09.2019 - 21:59:00
00
keyboard_arrow_up