ftu2 napísal:
tak zase sa mina drahocenna pitna voda

ach jaj, zasa tá vodná hystéria
voda je "renewable", netvorí ako uhlie, ropa, plyn, whatever akési "ložiská", ktoré sa dajú "vyťažiť" (pokiaľ nejde o naozaj veľmi špecifický depozit - ktorý by spravidla nebol pitný)
opakovanie zo základky:
https://www.slideserve.com/jalen/kolobeh-vody-v-pr-rode
prečo majú napr. v trópoch problém s pitnou vodou sa dá naznačiť napríklad obrázkom onoho pri diaľnici serúceho Inda čo som spomínal vyššie - BTW stačí niekoľko desiatok m neogénnych sedimentov, aby si mal z Dunaja pitnú vodu výbornej kvality (viď studne BVSky na Sihoti a v Petržalke)
problém môže nastať v oblastiach, kde sa nezadržiava dostatočná zásoba vody na použitie v úpravni - to sa dá vyriešiť výstavbou patričnej infraštruktúry (napr. priehrada), podobne sa dá správnou infraštruktúrou (Slovnaft má Hydrooxyring) zabrániť kontaminácii podzemných vôd

čo sa skla týka, už som tiež napísal: spracovanie pri 1000 °C vs 1xx °C vyrába veľmi pravdepodobne väčší carbon footprint ako keby si po prvom použití tie plasty rovno poslal do spaľovne - zjednodušené usudzovanie holt nefunguje

(nehovoriac o tom, že znížený výskyt skla v populácii predlžuje dolet galusiek :D)
03.09.2019 - 05:40:54
00
A nie len galusiek ... ale aj očných bulbov . Pred mesiacom mi vybuchli tri čučoriedkové sedemdecky z pol metrovej vzdialenosti do ksichtu . Stačilo malo a učil by som sa Braillovo písmo ... poviem Vám , že poznám aj príjemnejší pocit ako si nechať vyberať crepiny z oboch oči 🙄
03.09.2019 - 07:34:16
00
Snad uz mas na nejaky cas smolu vybranu. Je to uz v poriadku?
03.09.2019 - 08:21:40
00
Ramon1 napísal:
Pred mesiacom mi vybuchli tri čučoriedkové sedemdecky ...

:o Pricina toho vybuchu bolo aka?
03.09.2019 - 08:26:33
00
pista poznaš to , na “ posrateho aj hajzel spadne “ . No , áno Boh ma posledné obdobie mocne skúša ... Pali , príčinou bolo zlyhanie ľudského faktora , teda manželka zabudla že sterilizuje čučoriedky a keď som sa naklonil nad hrniec , že koľko tam je vody , výbuch ... strašná rana , cela kuchyňa plna čučoriedok , ja so 2 sekundovou amneziou , bál som sa otvoriť oči , či mi rovno nevyteču ... nevedel som či ma tie úlomky nepodrezali na krku , či som červený len od čučoriedok . A samotné vriace čučoriedky mi zatiaľ , čo som rýchlo hodnotil škody na tele a majetku , vypaľovali kožu ako Napalm rakosnikovi v Saigone ... a to som na druhý deň mal šoférovať 10 hodín v noci do HR . Koniec dobrý , všetko dobre . Mal som , ale obrovské šťastie 🤗
03.09.2019 - 09:06:17
00
Ako spieva Bob "No woman no cry" :D No hlavne, ze si v poriadku.
03.09.2019 - 09:18:58
00
Tak opatrne! Stastie nema nevycerpatelne zasoby :-)
03.09.2019 - 09:58:23
00
tulenik tieto tvoje odborne dristy mozes chodit prednasat do obci, ktore este teraz nemaju vybudovane verejne vodovody. aj napr. 15 km od 2 okresnych miest a 15km od rieky Morava. a napriklad minuly suchy rok boli odkazane na dovoz vody v cisternach. alebo si im ju mohol vozit ty sam.
a to nieje niekde bohu za ritou, ale kusok od BA, co si asi nevies predtavit. chces sa ist vysrat a musis na zahradu, lebo to nemas ani ako splachnut, ani sa napit a okupat, nieto este umyvat plast pred separovanim.

to sklo ale nemusis stale vyrabat nove, ako tvrdis, ze je moc nakladne. napriklad tie flase sa plnia znova a znova, kdezto kazda plastova sa musi znovu vyrobit.
03.09.2019 - 10:40:49
01
uz toho nechajte, beztak to nikam nepovedie. presne ako debaty o huleni alebo o odpratavani sraciek od coklov ...to je fasza tema o zanechavani uhlikovej stopy prave od nas, co za rok minieme 2-3 plašte, kopu retazi, maziva, dosticiek a po fajnej držke aj gripov a sediel....
03.09.2019 - 11:05:48
00
Sesulak napísal:
Ako spieva Bob "No woman no cry" :D No hlavne, ze si v poriadku.


Význam toho songu nie je to čo si väčšina ľudí myslí. Autor to skôr myslel "Nie žena, neplač".
Ale znie to lepšie vo význame ako to chápu všetci, aj ja to tak používam :-)
03.09.2019 - 12:03:02
00
standartna pivova flasa sa prepouzije cca 15-17x. Nestandartna sa neprepouzije ani raz.
03.09.2019 - 12:07:56
00
1x hadam ano. 😁
03.09.2019 - 12:22:12
00
Hosť napísal:
Dnes som z lesa doniesol tasku PET-iek a ebol som ich do zlteho kontosa. Vycistil som potocik, porezal suchu svrcinu a presekal chodnik (padnuty strom). Kakal som v lese, takze som usetril pol nadrzky. Kedze som bol na biku, nikomu som neztazil dychanie. Nazbieral som sipky a par hub...

Robim Comozem


Mna by este zaujimalo cim si si vytrel rit? Bidetoval si v potôčiku?
03.09.2019 - 12:24:03
03
bajobb napísal:
1x hadam ano. 😁

raz sa pouzije, ja som pisal o opatovnom pouziti (neprepouzije)
03.09.2019 - 12:34:14
00
lopuchom
03.09.2019 - 12:34:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up