Ktora sada skor keby ste ju mohli mat za rovnake grose? Bavime sa o hydraulickych brzdach, 11 kolecko. Osobne sa mi viacej paci Sram, no anglicke fora su plne majitelov sady eTap, ktora sa vraj zasekava a nefunguje uz po 200 km..
29.08.2019 - 14:06:55
00
Presne tuto dilemu som riesil pred cca pol rokom, kedze tych negativnych reakcii som vela na cz/sk forach nenasiel vyhrala jednoduchost, cisty vzhlad. Cca po 3 tisickach prisli sem tam mensie vypadky, neriesil som to, kedze to bolo sem tam. Prisiel vsak vyjazd kde to bolo dost casto a hlavne v kopci ked to clovek vobec necakal. Az po tom som sa na zahr.forach dozvedel o tychto dost castych problemoch a rieseniach. Teraz to po mojom mensom servise ide OK ale este raz ma naserie tak pude :)
29.08.2019 - 21:31:42
00
Máme doma novú Ultegru Di2 aj predošlú Dura Ace 9070 Di2, obe fungujú vynikajúco. Na začiatku je sa treba pohrať s káblami ale to sa urobí raz a potom je pokoj.

Mám ale 2 výhrady voči novej Ultegre:
- nemožnosť zaradiť vpredu malú pilu a vzadu najťažšie 2 pastorky.
- keď sa šalter namontuje tak ako sa má, tak nie je možné vybrať a vložiť zadné koleso bez jeho povolenia. Riešil to workaorund ala Sky - šalter namontovať pod iným uhlom
Je to Bug as a feature, Shimano to zdôvodňuje lepším radením. Ale staršia sada netrpí ani jedným.

Z môjho okolia ľudia tiež so Sramom čosi riešia, takže za mňa Di2.
30.08.2019 - 08:50:58
00
Z tychto dvoch by som si vybral tretiu - Campu Record EPS. Som s nou prudko spokojny, nemenil by som.

A som skepticky voci kotucovym brzdam. Kamarat ich ma nove, hlavne pre lepsie brzdenie, pretoze ma 110+ kil. Dnes ich v zjazde zo Zoncolanu do Ovara doslova uvaril. Zadny kotuc pokruteny, predny hraje vsetkymi farbami, nastastie nehadze, nove platnicky zodrane... S rafkovymi brzdami sme napriek vahovemu deficitu a mokrej ceste boli vyraznejsie rychlejsi... A rafiky ani gumicky neboli zerave, len trochu teplejsie.
30.08.2019 - 23:41:41
01
Lenze EPS kupis za 2nasobnu cenu ako konkurencie. Tento rok som isiel tiez Zoncolan a ked sme zacinali slapat, bolo 36 stupnov. Isiel som to na rafikovych karbonoch Hollowgram a nemal som najlepsi pocit. V Ovare som na nich neurdzal prsty a mam cca 75 kg. Neviem si predstavit mat 110+ ?‍♂️ A radsej uvarit platnicky ako rafiky ?
31.08.2019 - 09:22:01
00
Tak este mas moznost ist do novsej verzie RED AXS kde by uz mali byt tie chybicky snad vychytane. Je tu aj moznost lacnejsiej verzie Force AXS. Tiez som bol rozhodnuty, ze na mtb vymenim sadu za axs ale po terajsiej skusenosti s tym este aspon pol roka pockam a uvidim ake budu skusenosti. Tam je to predsa ovela viac a hlavne v horsich podmienkach namahane.
01.09.2019 - 13:32:18
00
JankoZ napísal:
Lenze EPS kupis za 2nasobnu cenu ako konkurencie. Tento rok som isiel tiez Zoncolan a ked sme zacinali slapat, bolo 36 stupnov. Isiel som to na rafikovych karbonoch Hollowgram a nemal som najlepsi pocit. V Ovare som na nich neurdzal prsty a mam cca 75 kg. Neviem si predstavit mat 110+ ?‍♂️ A radsej uvarit platnicky ako rafiky ?

Mám +/- 85 kíl, klasické hliníkové kolesá Campa Shamal + galusky, ráfikové brzdy a ráfiky boli dole teplé, nehrozilo popálenie.

A čo sa týka Campy, tak nie som tak bohatý (som dôchodca), aby som kupoval lacné veci. Campa Veloce mi vydržala 14 rokov, cca 60-70 tis. najazdených km. Predpokladám, že ak sa nezačne drbať elektronika, tak Record bude rovnaký držiak...

P.S. - v sobotu som nakukol do nejakých talianskych cykloobchodov, Campa je tam o 10-15% drahšia ako porovnateľné Shimano. Ale to je dané miestom výroby a cenou pracovnej sily. A samozrejme, exkluzivitou...
01.09.2019 - 21:38:04
00
Pravda je, že oficiálne pultové ceny Shimana a Campagnola sa nejako výrazne nelíšia, čo sa líši je cena za ktorú sa dajú kúpiť na e-shopoch.
Konkrétne napr. Chorus vs Ultegra - 1100 vs 700.

https://www.merlincycles.com/campagnolo-chorus-11-speed-ho-groupset-2018-71985.html
https://www.merlincycles.com/shimano-ultegra-r8000-11-speed-groupset-102895.html

A to je Chorus oficiálne 3 sada od vrchu, Ultegra druhá, ale marketing Campagnolo tvrdí že Ultegra sa má porovnávať s Chorusom, Record s Dura Ace a Super record je taká špica že nemá konkurenciu ;-)

Mal som 7 rokov mechanický Super Record, radilo to fantasticky aj keď to malo 7 rokov, aj som na poslednú chvíľu zvažoval či sa oplatí to meniť za Dura Ace 9070 Di2. Proste Campagnolo je exkluzívna sada, ale ak hrajú úlohu peniaze tak mimo hry.
02.09.2019 - 13:34:20
01
Inak skoda ze Campa sa pri 12s rozhodla na rok 2020 robit v elektrike len sadu Super Record.
Pri 11s sadach bol vacsi vyber a samozrejme prijemnejsi na penazenku.
04.09.2019 - 09:13:03
00
Ja mám Sram Red eTap niečo vyše roka a absolútna spokojnosť. Žiadny problém sa zatiaľ nevyskytol, žiadne zasekávanie, najazdených zatiaľ cca. 2500 km.
07.08.2020 - 22:32:46
00
misto Za tých 11 mesiacov si myslím že dotyčný už asi kúpil :)
07.08.2020 - 23:44:17
00
Asi áno, veru som si nevšimol, že je táto téma takmer rok stará :)
07.08.2020 - 23:49:11
00
keyboard_arrow_up