double napísal:
Nejaké dlhé presuny po asfalte či zvazniviach je len triznenie seba a bicykla.

Po tisickach, alebo mozno mozno aj desiatkach tisic km najazdenych po roznych krkahajovych zvazniciach v "horsom" stave, mozem zodpovedne prehlasit, ze nic lepsie ako enduro 15kg bajk s pruzinou na to nie je. A XC bajk, HTcko a ine asfaltoviny sa na takych veciach len trapia a nicia. Na zvaznice mam presne Reigna. Ale zvaznicou nemyslim sotolinkovu veselu lesnu cestu, ale skutocnu "prirodnu" zvaznicu. Mozem dolozit pripadne fotkou napr. z UA, kde mi bajk na to ledva-ledva postacoval. Mat XCcko, tak to nesiem cele dole na pleci :) .. po zvazniciach v NT by som si na XCcku tiez velmi nepojazdil. Dalej taka zvaznica, po ktorej presiel pasovy traktor a vyschlo to, je naprosta chutovka pre HTcko :D :D .. holt, tieto bajky su vhodne nanajvys na asfalt a hladke chodnicky /aka dnes tak oblubene traily/. Teda naopak .. na traily HTcko a na zvaznice enduro.
04.09.2019 - 09:21:21
01
lto ty vyvracac teorii a konvencii :-D
04.09.2019 - 09:28:06
04
Ja rad vzdy Roba podpichnem :lol: .. on je len docasne teraz endurak, nez sa napravi a pekne bude s nami nosit bajk ako sa patri :D
04.09.2019 - 09:57:18
00
Môj bicykel nemá 15kg ale iba 13,6kg...
04.09.2019 - 10:16:32
00
Ja len informuje ak to tu cita niekto nový, že Lubo - Lto nieje bežný cyklista. Bežný cyklista sa na zvažnice aké opisuje Lubo nikdy nedostane kedže su to vždy bohom opustené miesta.
Takže ešte raz ak jazdíte 100km po lesoch a zvažniciach je Vám enduro zbytočné. Ak jazdíte s lto 100km po lesoch je Vám treba enduro ideal 160/160:) a ktomu turistické tretry:)
Je to o kompromise. Mám enduro takže som sa vzdal nejakých 70km+ výjazdov lebo to nemá cenu ked som zistil aké by to bolo jazdit s nejakým 10kg HT. Skôr rozmyšlam žial o druhom bicykli gravel ktorý by poslúžil aj v zimných mesiacoch. Dajte aj na môj názor mám síce menej najazdené ako Lubo ale skúseností možno rovnako:) luckatomova ty začni jazdit striebornicu alebo Ahoj- horná alebo slapavá, poprípadne vybehni na Grnicu či Marhat-Havran. To sú veci pre tvoj bike.
04.09.2019 - 10:59:45
01
tak potom nieco robim zle ked jazdim 50 -80km terenom na 14kg fulle? to som nevedel ze sa to nemá.
04.09.2019 - 11:03:40
08
Bade napísal:
tak potom nieco robim zle ked jazdim 50 -80km terenom na 14kg fulle? to som nevedel ze sa to nemá.


Bude nás asi viac :-)
04.09.2019 - 11:07:58
02
Bade napísal:
tak potom nieco robim zle ked jazdim 50 -80km terenom na 14kg fulle? to som nevedel ze sa to nemá.

Zdeno ale zas na rovinu.Neni teren ako teren...
04.09.2019 - 11:12:41
00
nic zle nerobis no double ma pravdu. ja jazdim na fullharde dve sezony a urcite este aspon jednu potiahnem. bol som aj v malej aj velkej fatre, nieco z javornikov, strazovske, inovec, biele karpaty - nevozim sa na tom po zrovna hladuckych strkovych cestach - pokial to nieje vyslovene teren na enduro tak si zajazdim. no nikomu by som ho vyslovne neodporucal. je to len cisto moja volba ktora zahrna tolko premennych ze tazko najdem ineho komu by to takto vyhovovalo. takze kludne sa daju napr. jazdit 100km cestne vyjazdy na endure - no nikomu to neodporucis.
bikov pribudlo - a z par druhov mtb kde si moc nenavyberal a jazdil na tom vsetko co prislo pod ruku mas teraz na vyber, tak preco si nevybrat prave taky aky teren najcastejsie jazdis (alebo ine dovody k tomu).

no a pokial nechces mat doma milion bikov tak momentalne bude najlepsia volba gravel a k tomu nejaky trail/AM bike, no pokial chces len jeden bike tak ci chces alebo nechces najuniverzalnesie je stale XC-ko - napr. taky blizz, slubne vyzera novy lector - na tom sa da pojazdit vselico bez toho aby si trpel.
04.09.2019 - 11:19:04
02
double: :D .. aby som to uviedol na pravu mieru, mna tam vzdy niekto nalaka :D .. napr. taky kvakob , potom som musel zacat nosit kratase, aby sa mi neroztrhali veci v cucoriedkach :lol:.. ale nie, je to vsetko o pohodli, komfortne a vlastne aj bezpecnosti, ak sa nejde hrana. Vsak som to zistil nedavno, ked som v MK zacal jazdil na starsom XC bajku a obcas som sa divil. Ale konecne fajn kamaratske pocitanie :y:
04.09.2019 - 11:50:17
00
Gusto0 my si budeme rozumiet:). Bade chybu nerobis ale na 120/120 zdvichoch a 11kg fulle by to bolo lepšie ale nedá sa mat doma 4 bicykle. @lto Jožo a pravdupovediac aj ja sme z takých nejakých exploračných výjazdov a nosenia vyrastli. Hovorím za seba . Z výjazdu mi ide primárne oto čo má čaká dola a ozaj mi je lepšie ist napr do Mailna ci Bielska vyblaznit sa natom čo ma baví ako 2 hodky niekde íst bicyklom a potom za 10min koniec zábavy. Tá doba už je preč aspon u mna ale rád si na nu zopárkrát za rok zaspoínam nejakými takými výjazdami...
04.09.2019 - 12:57:39
03
double: njn, potrebujes adrenalin, mne zas robi zle :). Ja som na to nikdy nebol a nemyslim, ze niekedy budem, ale vcelku to chapem. Ja zas rad beham kdekade po krajine, vsak som aj cykloturista. A turista s bajkom je rychlejsi ako turista bez neho :D .. pre mna je zabava cely cas, co niekde prehladavam krajinu na bajku a zbieram vyskove, alebo vyhlady. Ak sa nahodou vyskytne nieco pekne na zjazd, alebo ine, tak je to, ako sa vravi, ceresnicka na torte. Ale len so samotnych ceresni sa nenajes :)
04.09.2019 - 13:31:57
015
Hovoríš mi z duše lto. Ja chodím na výlety s bajkom. Čím ďalej od civilizácie, tým lepšie.
04.09.2019 - 13:45:12
05
posledne dve strany ziadna fotka...no taaaak
04.09.2019 - 14:54:57
04
Bade napísal:
tak potom nieco robim zle ked jazdim 50 -80km terenom na 14kg fulle? to som nevedel ze sa to nemá.

:) tak tiež som si dal na jar na svojom 15 kg bajku 80 km, no dá sa to, ale ako píše Robo, nie je to ono. Je to už dosť cítiť. Chce to fakt výbornú kondičku, inak ak jazdíš v ľahšom teréne, kde ten bike ani celkom nevyužiješ na takej trase, tak je to trápenie. Samozrejme ideálne by bolo mať minimálne 2-3 bajky a k tomu nejaký cesťák, prípadne gravel, len málokto si to môže dovoliť double. nad gravelom tiež uvažujem, no uvidím ako budem na tom s peniazmi. Primárne by som chcel vymeniť full, ale cesťák, prípadne nejaká alternatíva, či už fitness, gravel a pod je tiež super na spestrenie výjazdov.. A po presedlaní z ťažšieho fullu na niečo o pár kíl ľahšie je to parádny pocit :)
04.09.2019 - 16:02:41
00
keyboard_arrow_up