Kliknutím prejdeš na
www.pinarello.com
Reklama
1. Ako je to s mramorovym schodiskom pred meststkym uradom a podobne? Moze sa zjazdovat aj keby stali pri mne mestski policajti? A ked sa spustim a odlupne sa kvoli otrasu dlazdica a potom ju este niekto slohne ale na mna budu svedkovia ze som ju poskodil.
Zatial sa mi to nestalo. Po schodoch nejazdim. Netreba si nicit tlmic a kolesa. To je zabavka pre bmx deti co nemaju v dosahu pumptrack.

2. Ked sa rozbehnem a niekto pojde tesne za mnou, lebo bude mysliet, ze tadial sa da prejst, ked tadial idem a mne sa podari skok a on spadne a zrani sa?

To sa mi takmer stalo cez vikend. Siel som po cyklotrase a na jej konci krizivatka a dochodkyna na liberte. Nesli ziane auta, tak som sa rozbehol rovno, za mnou ma nasledovala dochodkyna.
Ja som presiel na parkovisko, ale nevsimol som si schody a zastavit sa nedalo. Rovny zjazd pre bicykle a kociky bol vedla. Na fulle som to dal. 10m za schodami som si uvedomil, ze sla za mnou dochodkyna. Otocim sa a nastastie tesne zabrzdila. Nevsimol som si schody a ona ich tiez nevidela a mozno ze kvoli mne ci uz pre vyhlad, alebo ze mi verila a myslela, ze viem kadial idem a nasledovala ma, i ked ma tiez predvidat. Etika hovori upozornit za mnou ludi na nebezpecenstvo a nie ze by som zjazdom presiel v 40km/h uzkou strbinou a za mnou by si ju dalsi kvoli mne nevsimol a narazil by. Ja radsej nejazdim tesne za niekym, ani na cestaku, aby sa mi lahsie islo.

2019 - 1644,61km, 25 596m, 55x. 26h trenazer.

04.09.2019 - 18:46:35
Vuk napísal:
... a zastavit sa nedalo..... nastastie tesne zabrzdila..

hmm, tak liberta ma lepsie brzdy ako tvoj full :D
04.09.2019 - 18:50:45
Ona sla pomalsie a ja som si schodov vsimol az ked som bol 1/4 kolesom za okrajom schodu. Uplne splyvali s cestou a horozontom za schodmi. Mali taky uhol ze to do poslednej chvile vyzeralo ako rovina. Ona z krizovatky vystartovala prva este prv ako som prisiel na krizovatku. V polke krizovatky som ju obehol a za krizovatkou schody.

04.09.2019 - 19:53:25
Nic ti nediktuje upozornovat ludi za sebou na mozne nebezpecenstvo. Ti maju praveze povinnost dodrziavat bezpecnu vzdialenost.

2017: 4803km
2018: 8913,7km
2019: Zatial 5394,6km

04.09.2019 - 20:05:45
Pravidla hovoria, ze cyklista nesmie jazdit po chodniku. Moze ho len tlacit. Je to preto aby nezrazil chodcov, kedze 99,9% cyklistov jazdi po chodniku rychlejsie ako je pesia chodza. Ked sedim na bicykli na chodniku a stojim je to dovolene? Lebo uz policajti tak pristavili niekoho.
A ked idem povedla rodicov, ktori mi daju tasky s nakupom na bicykel a ideme pomaly 3km/h vedla seba je to dovolene. Nemyslim zakonom, ale ci to normalny policajt berie moralne a necha ho tak.
A to som videl stareho chlapa ako tlacil karicku po chodniku a narazil zenam pred nim do noh.

Ked je u nas podchod, kde treba zostupit z bicykla, co je znackou prikazane a ide niekto na bicykli za chodcami pomalsie, ako chodci, kvoli proteze nohy ho nemoze tlacit, lebo sa mu zle chodi, ma dovolene nezosadat. Ci sa musi zriect bicykla a jazdit len na voziku ci o barlach. Osobne poznam pripad cloveka s protezou, co jazdi na bicykli.

06.09.2019 - 16:44:15
Vuk napísal:
Pravidla hovoria, ze cyklista nesmie jazdit po chodniku. Moze ho len tlacit. Je to preto aby nezrazil chodcov,

To je ale veľmi namáhavé :lol:

Sodoma Gomora Velebnosti!

06.09.2019 - 17:03:26
Vuk ty čo furt riešiš?
06.09.2019 - 18:05:50
Inak, nebolo by od veci zaviesť na všetkých asfaltových cyklotrasách max rýchlosť 30kmh dajme tomu. Už sa mi pár krát stalo, že dolu cyklotasou letí pánko na cesťáku 50kmh rýchlosťou a dohora idú aj deti, ktoré nedržia ešte úplne priamy smer. Alebo, vychádzame s krpatým z odpočívadla a zrazu sa prirúti bicykel, gumy pištia a ujko nadáva... Ďalšia vec je, že treba byť fakt frajer ísť dolu kopcom rýchlo, to len tak hocikto nedokáže... Za mňa, cyklotrasa slúži na bezpečnú cyklodopravu a nie na naháňanie vysokých priemerných rýchlostí.

Prečo jazdiť autom keď mám bicykel?
Bicykel je hlavne dopravný prostriedok, športová pomôcka je až v druhom rade.
Slobodný človek neexistuje

07.09.2019 - 22:20:00
bike nema tachometer, takze netusim ako by si chcel vymahat dodržiavanie rychlostneho limitu
07.09.2019 - 22:23:44
vlastoch napísal:
bike nema tachometer, takze netusim ako by si chcel vymahat dodržiavanie rychlostneho limitu

ani na autách nemáš povinný tachometer a obmedzená rýchlosť sa vyžaduje.

BSP Bikers
Športový klub Devínska Kobyla
http://www.bratislavskymtbmaraton.sk
http://www.bsp.sk

:yes: (TRM)

07.09.2019 - 22:27:22
Retardérom...
07.09.2019 - 22:37:52
vlastoch napísal:

Keď niekto chce lietať tak môže. Ale po ceste a nie kľučkovať medzi deťmi

Prečo jazdiť autom keď mám bicykel?
Bicykel je hlavne dopravný prostriedok, športová pomôcka je až v druhom rade.
Slobodný človek neexistuje

07.09.2019 - 22:46:43
Treba pozriet, ci tam nie je segment zo stravy . Ak je,tak flagnut.

športom k radosti

08.09.2019 - 00:38:19
corsair napísal:
Inak, nebolo by od veci zaviesť na všetkých asfaltových cyklotrasách max rýchlosť 30kmh dajme tomu...

v rakusku / taliansku som sa stretol so znackami obmedzujucimi rychlost na cyklochodnikoch - si myslim, ze taketo znacky mavaju skor informacny charakter, aby bajkeri vedeli, ze maju davat pozor
ked stretnes cyklistu, ktory ide ako truba, tak mu to treba povedat ...
08.09.2019 - 03:29:38
Ako povedal klasik - myslenie je matkou omylu ;)
V Rakúsku to nie je informačná značka, ale normálna a pokojne sa kvôli nej dáva pokuta.
08.09.2019 - 05:41:08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)