priatelia, uz druhy tyzden mam nove Amazfit GTR 47mm a su prekvapivo dobre. dostatocne vodotesne, vydrz ako hrom, velky prehladny displej bezproblemova synchro z mobilom, vodotesne a odskusane aj v bazene. za 130 eur prekvapivo dobre.https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_009713994362.html?vip=21144721&gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX7C9bvEF1HAAJ2jSryiBORrKrHs0jn46dl6nwKYfyUdvIRD3ndRXVBoChE4QAvD_BwE
02.09.2019 - 20:14:58
02
Vo väčšine príspevkov sa v určitom rozsahu vyskytuje to isté, čo zaujíma aj mňa, ale reakcií je veľa a sú také rôznorode, že z nich neviem poskladať riešenie premňa.
Používam RoadBike od Runtastic na iPhone6. Mal som aj hodinky a hrudný pás, čo ale nekomunikovalo s iPhonom a po troch mesiacoch senzor prestal fungovať. Potrebujem niečo, čo dokáže za rozumnú cenu dáta (iba tep, prípadne V02 a tlak) do iPhonu (do tej aplikácie). Ostatné srandičky (hovory, SMS, trasy a pod.) v hodinkách nepotrebujem.
Čiže buď hrudný pás schopný párovať sa s iPhonom a komunikovať s Runtastic Road Bike alebo hodinky/náramok.
03.09.2019 - 09:25:48
00
@romanca - ak pridáš nejaký test z využitia na bicykli, mapa, záznam trasy, výdrž budem rád. Zaujali ma, hoci by som chcel hodinky aj s mapovým LOCUS widgetom. Ale tieto by mali mať dobrú výdrž.
03.09.2019 - 10:30:37
00
@romanca: tiež by ma zaujímali nejaké reálne skúsenosti pri použití na bicykel - rýchlosť fixu GPS, presnosť GPS, výdrž pri aktivite apod. Vďaka.
04.09.2019 - 20:59:43
00
Mám Garmin Instinct, posledne sa mi stáva že výška počas výjazdu zblbne. Začal som hľadať a zdá sa že niesom sám: (1) alebo (2)

Tuto je môj thread. V skratke: počas normálneho zjazdu (nič rýchle) stúpol tlak z cca 1016 na 1022 a výška prestala klesať. Štartovacia výška 228 a cieľová 264, pričom to bolo takmer na tom istom mieste s minimálnym rozdielom vo výške.

Niektorí tam píšu že im to začalo blbnúť po update, tak dúfam že to bude SW chyba.

NOTE: Keď sa porozhliadnete na tom fóre tak tam nájdete podobné problémy aj pre Fenixy.

EDIT: práve som sa dopátral k tomuto design-flaw-sensor-opening-in-the-wrong-place-what-now
04.09.2019 - 22:51:12
00
Čauko, mám rovnaký "problém" na v3. Podľa mňa je to sw problém - hodinky si nepýtajú info o výške tak často ako by mali. Myslím že mám riešenie, len som to zatiaľ netestoval. Skúsil by som použiť inú appku v hodinkách napr. Cycling App Professional. Len neviem ako to bude s výdržou ale treba skúsiť ☺
05.09.2019 - 10:32:26
00
cafte, ked si pozriete moj profil tu na fore a moje vyjazdy, tak za posledny tyzden su vsetky robene uz na tychto Amazfit GTR hodinkach. GPS fix je pre mna postacujuci a mam nadej, ze casom, ako budu pracovat na firmware sa to zlepsi. aspon tak to bolo s tymi amazfit pace, co som mal predtym, kde sa veci naozaj ze zlepsovali cely cas. napr na tomto vyjazde je vidno, ako trval fix https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/321365/romanca-vyjazd-evening-ride-mtb-sucho-26km-1h-303m.html lebo zacinal aj koncil som na tom istom mieste, len tym, ze bol vecer uz sa mi nechcelo cakat na fix potom, ako som vysiel z baraku, pustil som to a pocaj jazdy sa to asi po 150 metroch fixlo. a to som si vsimol. ze je asi standard.tu si mozete pozriet vyjazdy na strave https://www.strava.com/athletes/9930381, tam je vidno, ako to chyta vysku a teda v porovnani s amazfit pace je to ovela presnejsie. tiez sa tam da vidiet, ako presne to chyta cestu, zase moje ocakavanie je, ze update firmware to casom este zlepsi, na moje potreby mi toto staci ale amazfit pace boli v tomto presnejsie. samotna amazfit aplikacia je vyborna, hodinky sa synchronizuju bez problemov a to aj na strava. vydrz je excelentna. dnes rano som ich nabijal po viac ako tyzdni a stale mali 48 percent. nechcem to vychvalovat ako dokonaly produkt ale zatial som v soku, lebo na moje potreby som este nenasiel nic, co by nepredcilo moje ocakavania. ale je fakt, ze ja nemam dokonale ocakavania, lebo uz mam tu skusenost, ze vlastne na tej dokonalosti v tomto az tak nezalezi.

Evening Ride

Vzdialenosť: 26.3 km
Čas: 01:20:26
Nastúpané: 303 m
05.09.2019 - 11:24:04
00
Tep to stale len striela odbrucha?
05.09.2019 - 11:29:19
00
Glance
hovoríš o garmin instinct?

romanca
- amazfit GTR majú barometrický výškomer?
- je to produkt činskej firmy. Kde je umiestnený cloud ktorý spracúva všetky dáta? v číne? (jasné, garmin má cloud niekde v USA, ale predsa len tá Čína je taká "čierna skrynka", nikto nevie čo sa v nej skrýva)
05.09.2019 - 19:49:03
00
Bez internetu/cloudu nefunguju? Nemam skusenost co vsetko ukladaju.
05.09.2019 - 20:01:37
00
Cykloturista napísal:
Bez internetu/cloudu nefunguju? Nemam skusenost co vsetko ukladaju.

Čo som si všimol pri garmine je že APKA vo fóne zoberie dáta z hodiniek alebo cyklopičítača a pošle ich do cloudu, ten ich spracuje a APKA už iba zobrazuje dáta z cloudu. Keď nemáš dostupný internet (a teda ani cloud) vo fóne tak ťa APKA nato upozorňuje a nevie zobraziť ani staré aktivity a myslím že ti nestiahne ani poslednú aktivitu z hodiniek či cyklopočítača. Podľa mňa to tak majú všetci. Dá sa to poznať aj tak, že keď prvý kráť spustíš APKU k hodinkám tak si musíš vytvoriť MENO / HESLO. To je kvôli prístupu na cloud. Ak by APKA vedela spracovať dáta bez cloudu tak nepotrebuje MENO / HESLO.
05.09.2019 - 20:23:46
00
sparky napísal:
Glance
- je to produkt činskej firmy. Kde je umiestnený cloud ktorý spracúva všetky dáta? v číne? (jasné, garmin má cloud niekde v USA, ale predsa len tá Čína je taká "čierna skrynka", nikto nevie čo sa v nej skrýva)

Tak ja som možno trocha paranoik v niektorých veciach, ale toto už asi trocha preháñaš..... Myslíš, že Číňana zaujímajú tvoje pulzy a priemerka?
05.09.2019 - 20:26:51
02
sparky:

no v specifikacii pisu, ze maju barometer. ci cez to urcuju vysku neviem najst ale ako som pisal, zaznam vysky je velmi presny. predtym som mal amazfit face a tam som to musel v strave vzdy opravovat, tu to zatial bol velmi presne.
05.09.2019 - 21:22:28
00
bladerunner napísal:
Tak ja som možno trocha paranoik v niektorých veciach, ale toto už asi trocha preháñaš..... Myslíš, že Číňana zaujímajú tvoje pulzy a priemerka?


nie sú to len pulzy a priemerka.
plus vedia kde sa chodíš bajkovať, potom si to pospájajú s aliexpresom a vedia čo kupuješ, akú máš banku, kedy spíš, kto sú tvoji kamaráti ... Celkom reálne je že keď si budeš pozerať aliexpress, alebo amazon, ten server vie tvoj aktuálny pulz, ak zistí že sa ti zvýšil tak to môže znamenť všeličo ale asi ťa zaujal ten produkt ktorý sa ti snažia predať. Informácie sú prachy, čím viac o tebe vieme tým viac na tebe zarobíme.
05.09.2019 - 21:22:48
00
Pozeras vela filmov, synchronizacia nie je realtime, ale v intervaloch.
05.09.2019 - 21:27:55
00
keyboard_arrow_up