DLHÁ TRAŤ – modrá 70km, “ELITE
KRÁTKA TRAŤ – ružová 52km, “PROFI”
TRAŤ – oranžová 19km, “REKRE”
E-bike – STREDNÁ TRAŤ – ružová 52 km, “PROFI”

REGISTRÁCIA:
HRABUŠICE – PODLESOK bývala reštaurácia Spišská Koliba
v piatok, 06. 09. 2019 ; od 18:00 do 21:00 hod.
v sobotu, 07. 09. 2019; od 7:00 do 10.30 hod.

do 8:30hod. kategória DLHÁ TRAŤ
do 9:30hod. kategória STREDNÁ TRAŤ
do 10:15hod. kategória KRÁTKA TRAŤ

Ukončenie registrácie je 30 min. pred štartom !!!
06.09.2019 - 20:31:20
00
Ahojte partia, dnes v ramci asistencie sice len s fotacikom v ruke ale spravil som zopar fotiek borcom z dlhej na certovej hlave a neskor zopar fotiek pod suchym vrchom potom sa mi vybil fotak, fotene iba kompaktom a laikom tak berte ohlad :D

https://photos.app.goo.gl/YEUiQdGzztTJWPTP7
07.09.2019 - 20:12:45
04
jaj tak to sa teším aká diskusia sa tu strhne k "horolezeckému singlu" ;-)
07.09.2019 - 20:41:54
01
lacoge napísal:
jaj tak to sa teším aká diskusia sa tu strhne k "horolezeckému singlu" ;-)

ziadna, stena bola v pohode, videl som jedneho co ju dal v sedle, takze najlepsi ju museli dat s prstom v nose ...
skor bude zaujimava debata k tej debilnej zaverecnej vlozke so stupackami ;)
07.09.2019 - 21:09:10
01
vlastoch veď ten záver som myslel ;-)
07.09.2019 - 21:15:11
02
Ja sa uz neviem dockat kedy mi pride email. Ohodnotte maraton v Slovenskom raji 😂
07.09.2019 - 21:19:16
00
Zbytocnost, strata casu ten zaver som len cakal kedy spadnem cely pretek fajn a v zavere som len nadaval
07.09.2019 - 21:38:48
00
Zaver bola fakt kravina, este keby to bolo niekde v polovici, tak ok. Ale na poslednych par km ked sa zliali trate a cele sa to tam zaseklo lebo chudak chlapec na 20ke sa pomaly bal pustit tej retaze... pri tych malych casovych rozdieloch na dlhej to este celkom ovplyvnilo vysledky
07.09.2019 - 22:03:50
02
Rebríky na maratóne v Slovenskom Raji:
Tí čo jazdia mtb maratóny dlhšie vedia, že "rebríky" akosi patrili k maratónu v Slovenskom Raji. Do roku 2014 sa jazdili pravidelne prakticky na začiatku (asi 15ty až 20ty kilometer). Každý s tým počítal a tak nejako to patrilo k týmto pretekom.
Potom sa ďalšie roky jazdila nová trať bez "rebríkov"-
Organizátori vrátili túto časť a je samozrejmé, že niekomu sa to páčilo a inému nie.
Osobne som "rebríkom" rád užil som si to. Je to niečo jedinečné čo nie je inde. Rebríky patria k Slovenskému Raju. (jedny preteky za rok s rebríkmi snáď prežijeme ;) )
Išiel som 50ku (garmin mi nameral 57km a 1260m výškových :lol: )
Trať značená veľmi dobre. Počasie vyšlo na jednotku. Zázemie super.
Organizátorom patrí veľká pochvala.
Rebríky niekomu budú vadiť a iní si ich budú pochvaľovať. Ako hovorí Lech: buďme radi za rôznorodosť maratónov a za to že si môžeme vybrať.
07.09.2019 - 22:17:57
013
Pridám postreh zo 70km trate. Začiatok po asfalte sa išiel na pohodu ale ako sme vošli na šoto tak už Elita šľapla do pedálov a ja som nejak nevidel kam mám ísť taký kúdol prachu že som dobrú minútu vypľúval čo som nainhaloval :D
Na takom preteku je dobre si zvoliť zajaca ja som stavil na Majsterku Slovenska Janku KESEG ŠTEVKOVÚ :rofl: ale moje "nádeje" sa rozplynuli v prvom prudkom výšľape na Tomašák :wasntme: ( nakoniec to dopadlo v môj prospech :P ) Prvých 30km sa išlo po známej trati už z minulého roka ale potom prišiel úsek až k Palcmanskej ktorý bol hlavne v prvej časti výživný a následné rýchle úseky nás dostali k nádrži. Bufety OK značenie OK ale počul som že tam niekto zablúdil asi aj pani Kesek Števková ale to neviem na isto. Následná časť okolo vody až na podlesok už mi bola dôverne známa čiže pohodička nič ma nevyrušovalo išiel som si svoje turisti povzbudzovali čo bolo pekné a sem tam som si aj prišľapol keď už tak pekne ťapkali. Ten Posledný úsek cez rebríky bol pekný fail :shake: ja som za každú srandu len karbonovej podrážke sa to asi moc nepáčilo :lol: ale fotky budú pekné čiže za mňa ako celok super. Užil som si to vapky na 1 s hviezdičkou halušky chutili miesto na sedenie bolo čiže pochvala pekne zorganizované ale do budúceho roka by som zvolil inú variantu ako aj na Horale už sa to opakuje a začína to byť taká rutina. Nakoniec ma ani žena nepredbehla čiže ani ego neutrpelo :lol: Klobúk dole pred Višňou a Jančim tá ich priemerka vyráža dych a to vraj Tomáš išiel tréningové tempo víťazstvo a titul zaslúžené ale aj tam môj vzor je Janko Pílka doma je doma ;)
07.09.2019 - 22:26:16
04
Pridám sa k "hejterom" rebríkov na tomto podujatí horskej "cyklistiky". Podľa môjho skromného názoru nemá takáto pasáž na cyklistikých pretekoch čo robiť. Ani na Mastrovstvách Slovenska. Chápem, že sa usporiadateľom zdá tento úsek atraktívny. On aj atraktívny je. Ale nie pre bajkerov v karbónových tretrách. Odporúčam osobne vyskúšať prejsť si tento úsek v tretrách aj s bajkom (alebo dokonca 25kg elektrobajkom) na pleci po 3 hodinovom intenzívnom výkone. Tento úsek zaradený na záver všetkých trás IMHO neprispel k skvalitneniu pretekov a zvolenej trasy. Ako sa trasy stretávali v tomto problematickom úseku vznikali zbytočné konfliktné situácie medzi účastníkmi inak skvelého podujatia. Usporiadatelia mali veľké šťastie, že všetci účastníci zvládli tento úsek bez nehody. Nechcem si ani predstaviť ako a kam by dopadol niekto z rebríka pri špatnom šliapnutí na vlhký a zablatený rebrík. Do budúcnosti by som si dovolila usporiadateľom odporučiť túto pasáž prenechať výhradne turistickým návštevníkom tohto prekrásneho kúta našej krajiny.
08.09.2019 - 09:46:05
016
No parťák čo so mnou prišiel na pretek aj z neho spadol do vody, našťastie si to odniesli len obite kolena
08.09.2019 - 09:58:30
00
Fotky tu 👍
https://www.faxcopypro.sk/fotografie-z-eventov/akcie/4421/maraton-slovensky-raj-2019
08.09.2019 - 23:46:03
01
to sa bavite o zelenej turistickej znacke medzi Pilou a ATC v Podlesku? dal to niekto v sedle? :-D
09.09.2019 - 08:50:51
01
Gusto0 napísal:
to sa bavite o zelenej turistickej znacke medzi Pilou a ATC v Podlesku? dal to niekto v sedle? :-D

áno je to tá zelená TZ.
Prečo by to mal dať niekto v sedle? To nebol cyklotrial. :P
Rebríky boli zábava a super
09.09.2019 - 09:19:48
00
keyboard_arrow_up