Tiež by som povedal že tie stupačky neboli príjemné takže som proti tomu.ale slučka ako taká bola zaujimava čiže v nejakej inej podobe by to mohlo ostať ;)
09.09.2019 - 10:09:14
01
Nesiel som sice na vitazstvo :D ale aj ked som mal dost tie stupacky sa dali. Nebolo tam uz vtedy ku koncu ludi a isiel som opatrne. Ale je pravda, ze mam tretry s normalnou podrazkou. Pekne spestrenie. By som rad pocul co povedali prvi profici na toto :D
09.09.2019 - 10:49:35
00
Tak rozpraval som sa s Halikom na druhy den na pretekoch a tiez mu to tam vadilo
10.09.2019 - 11:24:50
01
ako som pisal, nevadilo mi az tak ze, ale kedy tie stupacky boli. v prvej polovici trate, ked sa este nezliali vsetky trate by to vobec nebol problem.
10.09.2019 - 11:34:10
01
ani mne tie rebriky bohvieako nesedeli, ale este podotknem ze som si zaplatil fotky cez faxcopy a jedine ktore mi urobili su popri bajku v krci na stupackach :D , fakt super cyklo zabery :lol:
10.09.2019 - 13:30:35
00
Tiež som predpokladala, že si predplácam fotky na bajku a nie ako ho nosím :) Bolo tam dosť iných zaujímavých pasáží. Ale chápem, že pre fotografov to bolo asi najjednoduchšie sa naskladať na tomto úseku neďaleko od štartu/cieľa. Nabudúce si rozmyslím čo si foto predplatím. Radšej počkám čo nafotia a podľa toho sa rozhodnem.
10.09.2019 - 15:17:14
01
vyrskalny Kristina kod je mozne uplatnit kedykolvek do konca roka, cize aj na nasledujuci maraton, ak vam fotky z aktualneho nevyhovuju ... a mozno sa da pouzit aj na nejaky predchadzajuci kde ste si fotky nezaplatili, ale to si nie som isty
10.09.2019 - 18:10:45
02
Glevo pozerám na tvoje fotky z FaxCopy a už viem prečo sa ti ten záver tak nepáčil ty si si pomýlil cestu :D To čo si tam stváral máš strach z výšok či to si tam spadol :^)
Fotky sú super toto nie su žiadné tuctovky konečne niečo zaujímavé :y: Za mňa je to ofkej ako sedím na sedle mám tisíce fotiek ale ako ho nesiem v takom teréne toto je hlod :lol:
10.09.2019 - 20:32:29
02
Co obchadzam ten jeden rebrik no hej zdalo sa mi to bezpečnejšie nakoľko tam nebola reťaz strach z vysok nemam len smykalo mi a nechcel som spadnut tak som ho dal na istotu
10.09.2019 - 22:20:11
01
Podľa oficiálnej trasy ktorá bola pred pretekmi sa tadiaľ nemalo ísť - takže zmenilo sa to na poslednú chvíľu. Predpokladám, že organizátor z toho tiež nebol nadšený - predsa jednoduchšie je keď všetko je bez problémov. Na druhej strane neišli na istotu ale trochu to spestrili - a Slovenský Raj je o rebríkoch. Išiel som v tretrách s tvrdou podrážkou a bolo to hlavne pre tie tretry kruté ;-)
Bolo to nebezpečné? - áno bolo, hlavne pre deti a v prípade dažďa a mokrých skál, rebríkov fakt veľké riziko pošmyknutia.
Išiel by som do toho ak by som vopred vedel ako to tam vyzerá? - áno išiel - už len preto skúsiť si niečo čo každý deň zažiť nemôžem. Ak by bola táto trasa aj po iné roky tak pouvažujem nad iným obutím a SPD zhodím.

V ideálnom prípade možno urobiť dve varianty - jedna cez rebríky a druhá dlhšia ktorá sa dá prejsť v sedle.
Každopádne vopred upozorniť na takéto neštandardné úseky.
11.09.2019 - 08:06:20
01
Na maratón do SR chodím rád z dôvodu, že obľubujem túto lokalitu. Po dvoch či troch ročníkoch 2 kolovej dlhej trate som sa na túto zmenu tešil, a som rád, že viedla niektorými miestami, ktoré som ako turista doteraz nenavštívil. Organizácia bola vynikajúca, no tá upravená trať mne osobne vadila. Ak chcem ísť do raja na túru a kochať sa prírodou a krásnym čistým potokom, to idem radšej peši, kde si to vychutnám. No na bicykli ísť cez rebríky? V jedne ruke bicykel a v druhej reťaz. Bez možnosti vychutnať si tento "technický "úsek. Na jednom úseku sa tam šmykol fotograf, kúsok ďalej nejaký nešťastník s bicyklom. A ak niekto chytil pred sebou nejakého "opatrnejšieho" turistu s bicyklom v ruke, tak sa šuchtal celý tento úsek.
A fotografie? Paráda, ja na železnom rebríku, ja na drevenom rebríku č.1, ja na drevenom rebríku číslo 2, .... za 10e, no nekúp to. Pred dvomi alebo tromi rokmi boli fotografi napr. v zjazdovej pasáži nad Kláštoriskom, tie fotky boli fakt dobré, tie som si kúpil, no toto?
11.09.2019 - 12:34:29
03
Našiel som niektoré diskusie z fóra k niektorým predošlým ročníkom maratónov v Slovenskom Raji keď sa išli "rebríky" (tie isté ako teraz a navyše sa išiel aj kamenistý úsek po potoku)
ŠKODA DAVORIN XCM Slovak Paradise 13.9.2014 - mtbiker diskusia
DAVORIN XCM Slovak Paradise 14.9.2013 - mtbiker diskusia
DAVORIN XCM Slovak Paradise 11.9.2011 - mtbiker diskusia
SINTESI XCM SLOVAK PARADISE 18.9.2010 - mtbiker diskusia

plus report Latanku z roku 2010: https://www.mtbiker.sk/clanky/1311/xcm-davorin-slovak-paradise-2010.html

Táto diskusia je úplne iná. Čo sa zmenilo odvtedy? ....
11.09.2019 - 14:48:43
03
Tí čo tu spomínate "deti" a "turistov" si uvedomte, že obe trate čo viedli cez tú záverečnú slučku boli označené ako ELITE a PROFI.
Treba pri prihlasovaní aj reálne zhodnotiť, či na to mám. A nie že keď to ide Jožo, tak to dám aj ja.
11.09.2019 - 15:21:37
00
Tak beriem späť. Vraj aj REKRE trať nakoniec viedla cez "rebríky", čo som si na mieste túto zmenu ani nevšimol.
Súhlasím s "lacoge"
11.09.2019 - 16:37:29
00
milsu, asi sme zfajnoveli. V tom čase som tam bol len ako turista, pešo. Každopádne sa teším na ďalší ročník, bez ohľadu či sa pôjde alebo nepôjde podobný úsek.
12.09.2019 - 06:49:30
01
keyboard_arrow_up