Kúp si nejaké Garmin hodinky napr vivoacrtive 3 z bazosu za 150 e a vyuzijes to všade
08.09.2019 - 12:17:08
00
ja mám zlú skúsenosť s barometrom v Bryton Rider 310 (bolo nutné kalibrovať a výška aj tak často lietala o desiatky metrov), je to ale starší model, možno to už na aktuálnych vylepšili
a výbornú v Lezyne Mega XL (kalibrovať sa nedá a väčšinou je na celej trase rozdiel výšky od smerovníkov (alebo mapy) najviac +-10m), snáď to podobne funguje aj na menších/lacnejších modeloch
interval záznamu sa tuším na oboch nastavovať nedá, ale je dostatočne krátky
môj hlavný parameter pri výbere bola výdrž batérie, aby zvládli logovať celé 2 dni (aspoň 30h) bez nabíjania


Naposledy upravil lukas6s8p dňa 08.09.2019 - 12:25:50, celkovo upravené 1 krát.

08.09.2019 - 12:22:14
01
stanik.gonda napísal:
Kúp si nejaké Garmin hodinky napr vivoacrtive 3 z bazosu za 150 e a vyuzijes to všade

Na ruke nechcem mať nič, chcem to ako cyklopočítač s rýchlostným senzorom, GPS a barometrom.
08.09.2019 - 12:25:08
00
Používal som Garmin Edge 20. Maličké, jednoduché a všetky základné funkcie tam máš. (ešte aj navigovanie) Pozri si recenzie.
Pred týždňom som prešiel na mašinu s cenzormi a mám ho inak voľný. (ak by si mal záujem)
08.09.2019 - 12:33:37
01
milos21 napísal:
Na ruke nechcem mať nič, chcem to ako cyklopočítač s rýchlostným senzorom, GPS a barometrom.

Véd hodinky dáš na rajdy... A máš tachometer... Ideš na turistiku dáš na ruku.. Atď.... Univerzalnejsie
08.09.2019 - 12:48:33
01
A keď chcem mať reálne najazdené km, časy? Však pri GPS môžem na výjazde stratiť aj 1/3 trasy (krajný prípad napíkad z minulého týždňa), či už strihaním alebo pozastavením záznamu (to by bolo super ak by sa to dalo aj na týchto prístrojoch). Alebo niečo len do vrecka na záznam trasy a prevýšenia (hodinky vo vrecku budú nepraktické). Na základé parametre vyhovuje obyčajný tachometer. Na druhú stranu netuším ako tieto prístroje fungujú. Mám asi špecifické požiadavky (preto si asi neviem nič vybrať). Aj to, že sa to musí dať stiahnuť do PC a Stravy bez programov, keďže používam Linux.
08.09.2019 - 13:20:13
00
nedal si rozpocet a aku poziadavku mas na vydrz baterie. ja som chcel povodne hodinky no ked som sa dostal k vydrzi tak mali bud slabu vydrz alebo astronomicke ceny. aj tak je to zariadenie na max. 4 roky takze za to nemienim dat vela. 8h vydrz je smiesna kedze realne tu max. vydrz nikdy nedosiahnes. aj 12h je niekedy malo na celodenku - hlavne tak po 1-2 rokoch pouzivania.
mam bryton 310 - bez snimacov realna vydrz 28h - dve celodnovky da bez zavahania aj po vyse dvoch rokoch pouzivania (634h logovania, 148 aktivit, 11800km) . barometer je divny ale neriesim - uplne odveci tie prevysenia niesu, teplomer tiez reaguje velmi pomaly, ma divne tlacitka. zaznam trasy je uspokojivy - porovnaval som s iphonom a ten mal zaznam krajsi. neviem ako su na tom tie novsie ale vzhladom na cenu mozno kupim aj do buducna.
sigma pure ma pre mna slabu vydrz.
bryton ma zaznam fo .fit subore. bud si das app do telefonu a sparujes snim cez BT alebo jedine pripojit kablom do pc a skopirovat subor. brytonacka stranka je cista katastrofa. no na strvu odosiela automaticky. pripadne vies .fit dat na stravu aj rucne. (app nepouzivam, nelogujem pravidelne, tak to na stravu davam rucne.)
ako moznost mas aj igsport https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/gps-igpsport-t40400.html
tema na bryton tu https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/gps-bryton-t38331.html
08.09.2019 - 13:41:54
02
Dosť ste mi pomohli, vôbec som netušil že to bude také komplikované a som nútený robiť kompromisy. Pozrel som viac značiek (Sigma, Garmin, iGPSport, Bryton, Lezyne). Najviac sa mi pozdávajú Garminy, možno Edge 130. Viem, nemusí to byť dokonalé, ale som nútený robiť kompromisy a proste niečo prvýkrát vyskúšať...
09.09.2019 - 16:54:13
00
Na to co si popisal Ti staci aj toto: https://www.decathlon.sk/cyklopocitac-bryton-r-10e-id_8541320.html
09.09.2019 - 17:07:22
00
Od Brytonu ma odradila kvalita záznamu. Chcem mať možnosť snímať GPS + iná sieť. Ako som písal, požiadavky som musel trochu pomeniť... Plus nejaké sympatie k značkám :) A na Garmine, ak tomu dobre rozumiem, by malo fungovať tlačidlo pauza, tj. pozastaviť výlet bez ukončenia výjazdu.
09.09.2019 - 17:20:22
00
No neviem. Presnost Brytonu pri 1 sekundovom zazname asi nebude horsia ako na tych nepodarkoch co teraz Garmin pusta von. :) Vela pouzivatelov tych novych Garminov sa stazuje, ze tie novsie (520 atd.) su na tom s presnostou len priemerne. A kombinacia viacerych GPS systemov vyzera byt skor len marketing. Vobec to realne netreba pri tej presnosti Brytonu podla mna. Ale ano, jednu jasnu nevyhodu Bryton 10 ma - pauznut zaznam sa neda.
09.09.2019 - 17:36:08
00
milos21 napísal:
No skúsim sa obrátiť tu. Chcem skúsiť a teda hľadám jednoduchý cyklopočítač so záznamom GPS a barometru za dobrú cenu. Moje predstavy sú:
- GPS záznam + barometer + nejaký základ čas a vzdialenosť na výjazd/spolu
- GPS záznam bodov po 1 sekunde
- žiadne blbosti ako kadenciu, pulzy a podobne (ak bude súčasťou, tak možnosť používania bez toho)
- dobrú výdrž

Našiel som niečo ako Sigma Pure GPS ale niekde som čítal, že robí záznam bodov po 5 sekundách a nie som si istý či má barometer a či kilometre počíta podľa kolesa...


na to ti v pohode staci Sigma Rox 11 so snimacom rychlosti, + dalsia vyhoda ich soft Sigma data center
09.09.2019 - 17:48:55
00
Bryton 410 za výbornú cenu

https://www.wiggle.com/bryton-rider-410-cadence-hrm/
09.09.2019 - 22:54:42
00
Tak som definitívne objednal Edge 130, myslím že mi bude plne postačovať a možno sa vzdám aj rýchlostného senzoru (taký detailista nie som aby som riešil každý meter). Ale taká otázka, ak používate GPS na viacerých bikoch: dá sa na týchto prístrojoch nastaviť sumár času, nájazdu a prevýšenia na každý bike osobitne? Či sa to proste spočítava všetko dokopy alebo toto sa v prístroji nerieši a sumarizuje/rozdeľuje sa to v aplikáciách?
10.09.2019 - 11:08:47
00
Vytvoris si bikov (profilov) kolko chces, a pred jazdou vyberies pre ktory z nich to chces nahravat.
10.09.2019 - 11:56:19
01
keyboard_arrow_up