O ktorom zákone teraz píšeš?
10.09.2019 - 19:26:04
00
Jaroh chce bud vsetko aj bezucelne, striktne dodrziavat, alebo jazdenie v tom pasme priamo jemu z nejakeho dovodu vadi.
Netreba sa hadat. Jaroh tam jazdit nebude, aby presne dodrzal niekoho ineho rozhodnutie a ja si vyjdem, ked peso moc nemozem.


Naposledy upravil zaman dňa 10.09.2019 - 19:58:02, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2019 - 19:57:36
00
Cela tato diskusia je totalne scestna. Nejde predsa o to, vysvetlovat si po svojom, preco je zakon nelogicky, preco sa mi nepaci, a teda ho nebudem dodrziavat. Argumentovat treba pred prijatim zakona, nie potom si ho vykladat po svojom. Jeden priklad za vsetky (schvalne trochu extremny, aby to bolo jasne kazdemu): Pri Vasom sposobe uvazovania a argumentacie (myslim tym 2 prispievatelov) sa urcite najde dost ludi, ktori si povedia, ze predsa okradnut bohatsieho cloveka je moralne, ved aj on niekoho (urcite) okradol a stejne mu to chybat nebude. Tak ho okradnime, ved je to OK, ved mu nevznikne skoda, aj tak ma dost, ze to nedokaze minut do konca zivota!
Proste nie je mozne v normalnom pravnom state si vykladat a dodrziavat ci porusovat zakon, ako mi to prave vyhovuje, aj ked mam (svoje a samozrejme) "logicke" argumenty, preco by som tak spravil. Jednoducho treba pouzit legalne opravne prostriedky, inak sa dostavame na uroven spravania obyvatelov bananovej republiky ...
10.09.2019 - 19:57:44
04
Tak s tym okradnutim to nieje vhodne prirovnanie. Kradnutie je samo o sebe zle. Vozickarom stavaju bezbarierovy pristup na urady a ja ked sa chcem dostat do prirody tak jedine na bicykli.
Ked nemozem zatazovat klby a vahou cele lytka, tromboza, ploche nohy, skolioza, mam aj modru knizku kvoli tomu, tak nesmiem, jedine peso. Normalne tam pojdem na bicykli a ked je niekto z vas taky zly voci choremu, tak ma ohlaste policii.
S korzetom na hrudi cele detstvo. Sportujem kvoli zdraviu a tiez chcem vidiet krasu prirody.
Clovek ked je zdravy, moc nechape trapenie choreho, dokial sam neochorie.


Naposledy upravil zaman dňa 10.09.2019 - 20:13:21, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2019 - 20:03:30
00
Rob si co chces a jazdi kam chces, ak si pripraveny znasat dosledky a neplakat pri tom. Poznam babu (dokonca matku 2 deti), co s korzetom behala cezpolne orientacne preteky a nefnukala.
Bodka.
10.09.2019 - 20:12:21
00
Ja mam ploche nohy a jedine s kompresnymi pancuchami. Zila mi napuchla 2x vacsia ako hadica od sprchy a praskla. Aspon ze v robote nemusim chodit, pracujem rukami, preto neriskujem zmenu zamestnania.
10.09.2019 - 20:14:50
00
Hosť napísal:
Tak s tym okradnutim to nieje vhodne prirovnanie. Kradnutie je samo o sebe zle.

Tu si treba uvedomit, ze toto je tvoj cisto subjektivny pohlad na vec. Ludia maju rozne moralne hodnoty. Pre teba je vstup do 4. stupna ochrany na bicykli ok a kradnutie zle. Pre niekoho ineho je kradnutie ok a pre dalsieho je moralne zle, ze vobec existuju bicykle a hrabu sa mu pod kolesa na cestach. Kdesi v Polynezii ziju ludia, podla ktorych je kanibalizmus v poriadku a som si isty, ze taky sociopat ako napr. Kocner poklada vsetko, co robil, za moralne v poriadku. Vies ako sa riesi tato diskrepancia hodnot v spolocnosti? Definuje sa to zakonom!
10.09.2019 - 20:24:01
03
Lenze aj zakony tvoria ludia. Tiez nemusi byt zakon dobry a vela zakonov sa meni. A niektore zakony sa daju na sudoch vysvetlit viacerimi sposobmi. Aby chytili zleho, musia obmedzit dobreho co nemoze za to ze je chory.
10.09.2019 - 20:30:39
00
Poviem ti tajomstvo: neexistuje na svete jediný dobrý zákon a už vôbec nie taký, ktorý by bol dobrý pre každého.
10.09.2019 - 20:53:55
02
Ako vas tak citam, zakazat ludom plosne pristup mimo intravilan mesta. Inde len na specialne povolenie napr na vykon polovneho prava ci tak nejako :) a budete spoko
10.09.2019 - 21:02:50
01
Jaroh, mas vobec sucit s chorymi?
Nieco by sa malo riesit aj individualne, aby nebola zas prilisna sikana.
10.09.2019 - 21:25:16
00
Nuž, zákaz vjazdu na bicykli do 4. a 5. stupňa ochrany prírody mi nepripadá ako prílišná šikana chorých.
10.09.2019 - 21:33:03
02
Ale zas chory, tam potom nemoze ist a zdravy peso ano. A to len kvoli nejakemu zakazu.
10.09.2019 - 21:54:26
00
čiže zdraví len pešo, chorí môžu bicyklom a ešte viac chorý ako? autom? tak si to predstavuješ?
10.09.2019 - 22:02:07
03
Vuk, už ti tu pár ľudí povedalo, že píšeš iba o sebe. Áno, ak máš diagnózy, ktoré ti sťažujú peší pohyb a je pre teba ľahšie sa pohybovať na bicykli, tak aj napriek tomu vjazdom do 4. a 5. stupňa porušuješ zákon a to aj napriek tomu, že máš takú diagnózy. Zákony sa vždy robia pre všetkých ľudí a tak nemôžu postihnúť všetky nuansy, ktoré by boli potrebné. Potreba vyhovieť ľudom, pre ktorých je zo zdravotných dôvodov lepšie chodiť na bicykli A ZÁROVEŇ chcú ísť do 4. a 5. stupňa ochrany, je príliš malá na to, aby sa komplikoval zákon takými nuansami, aby sa im vyhovelo. To skrátka nie je možné.
Nechcem sa ťa dotknúť, ale skrátka ak sa ti zle chodí peši, tak budeš musieť prežiť aj bez jazdenia bicyklom v 4. a 5. stupni alebo riskovať pokutu či napomenutie.
10.09.2019 - 22:10:17
01
keyboard_arrow_up