vlastoch napísal:
porusujes zakon a este mas tú drzost sa rozculovat, ze ho porusuju iní ... nemam slov ...


Ja neviem,co furt vsetci mate s tymi zakonmi a odvolavate sa len na to.To ako siel na bicykli,nema nic spolocne so zdravym rozumom,ale keby to zakon schvaloval,bolo by to ok?Aj v inych temach zakon,zakon...
Jak na psychiatrii,ako keby ste niektori nesvojpravni a vsetko potrebujete prikazom a zakazom :facepalm:
11.09.2019 - 06:12:44
09
pointa bude asi v tom, ze podla logiky pana v subaru, keby drzal rajdy, tak by ho obisiel v bezpecnejsej vzdialenost....wtf
11.09.2019 - 07:12:52
08
Takych s rukami pod ritou stretavam bezne, a to aj na frekventovanych cyklotrasach krizom cez ktore vedu odbocky, napriklad pri eurovea 2. Boli ich to, byt predkloneny a drzat sa rajd? Mozno ano, mozno maju problemy s chrbatom a tak jazdia s rukami pod ritou, lebo inak to nechapem. Zaujimalo by ma, aky maju reakcny cas na brzdenie.
11.09.2019 - 07:59:59
05
Zaujimave je, ze ti co po ceste jazdia ako hovada sa stazuju na ine hovada. Mali by si rozumiet ked su z rovnakeho cesta. :?:
11.09.2019 - 09:25:28
05
kolko krat siel kto z vas bez drzania sa rajd alebo volantu? :) dnes som si potreboval zapnut popruhy na batohu za jazdy, obcas odbalit nejaky keks a podobne. obcas sa to stane. nechcem ale, aby ma v tej chvili zrazu niekto obiehal na dva centimetre.

navyse, aj ked suhlasim, ze kazdy sa odvolava na zakon, bolo by z tohoto hladiska zaujimave sledovat vysetrenie, kto je poskodeny a kto vinnik. jeden sa nedrzal rajd/volantu, ale druhy nedodrzal bezpecnu vzdialenost. panovi v subaru hrozilo max poskrabanie laku, pan bez drzania sa mohol prist o zivot v pripade nehody. kto je vacsi vinnik a kto poskodeny?
pre priklad uvadzam nehodu z minuleho roka a obaja mozu porusit paragraf, ale vinnik je len jeden. rok 2018, august, 19 hodin podvecer, v prahe pri edene smer zelivskeho, som siel v lavom jazdom pruhu, z praveho sa zrazu rozhodol pan preradit do laveho, ked som bol v tej chvili vedla. rozhodnutie prislo nahle a bez smerovky. schytalo to nastastie iba moje spatne zrkadlo, ale on nesuhlasil ze to bola jeho chyba, pretoze som siel podla jeho vyjadrenia a jednej svedkyne rychlo (na 50 som siel oficialne asi 56) a on si ma nevsimol, ze som sa prirutil zozadu. svedkyna sa vyjadrovala, ze som siel rychlo, agresivne, jedine co zaujimalo policajta bolo, kde sa nachadzalo jeho lave koleso, v akom jazdnom pruhu a kedze bolo v mojom jazdnom pruhu, tak bolo vyjadrenie policajta: on mi nedal prednost v jazde, bol v zlom jazdnom pruhu (neviem presne definiciu) a aj keby som siel 70, tak je to jeho chyba.
koho je to vacsia chyba, ked jeden sa nedrzi volantu/rajd ale druhy nedodrzi bezpecnu vzdialenost, i ked nie je presne definovana?
11.09.2019 - 09:35:31
01
Myslim ze na ceste robim dost blbosti a kolko krat aj mimo tie vase svate zakony, len v ramci svojej blbosti a neohrozovania nikoho a nici majetok ale ze by som v meste sedel na rukach na biku popri tom co ma auta predbiehaju, to je fakt blbost. Inak na zakon sa odvolava ludia vacsinou vtedy ked je clovek v prave, inak su vzdy ludia takmer vzdy proti zakonom :D


Naposledy upravil Robio dňa 11.09.2019 - 09:43:07, celkovo upravené 1 krát.

11.09.2019 - 09:41:54
01
no tak napriklad ja mam bicykel mozno aj viac pod kontrolou, reakcnu dobu mam minimalne podobnu, a predvidatelnost iste lepsiu aj ked mam obe ruky pod ritou (tak ale nejazdievam, mam ich iba volne bokom) ako desiatky ludi co drzia volant co denne stretavam na biku ;)

dokonca aj bicykel bez cloveka vie dobre udrziavat smer, casto lepsie ako s clovekom, takze "nevidim dovod" preco v "rozumnych situaciach" by som sa mal rozculovat ze niekto jazdi bez ruk. https://youtu.be/oZAc5t2lkvo?t=9

ale ano, na "plnej" ceste ani ja nejazdievam bez ruk, napriklad pre to, ze sofer oproti/vedla netusi co som zac, alebo preto ze ma moze obchadzat (lahka ironia zapnuta:) nehlucny kamion a sfuknut a podobne...
11.09.2019 - 09:42:04
00
Jazdenie bez ruk v premavke sa da povazovat za hazard s vlastnym zivotom, ale schvalne natesno predbiehat autom takehoto cyklistu sa uz da klasifikovat ako umyselny pokus o ublizenie na tele. Ciste s pouzitim obycajneho rozumu, bez akehokolvek zakona.
11.09.2019 - 09:47:36
010
Vôbec podľa mňa nejde o to či som sa držal alebo neudržal bicykla, ide o to, že pán v subaru videl, že sa nedržím a aj napriek tomu (alebo práve preto?) ma predbehol veľmi tesne.
11.09.2019 - 10:12:05
00
stanos4 napísal:
no tak napriklad ja mam bicykel mozno aj viac pod kontrolou, reakcnu dobu mam minimalne podobnu, a predvidatelnost iste lepsiu aj ked mam obe ruky pod ritou (tak ale nejazdievam, mam ich iba volne bokom) ako desiatky ludi co drzia volant co denne stretavam na biku ;)


Kamarát, tak týmto si ma dosť pobavil, z môjho pohľadu hodné témy “hlody fóra” ...
11.09.2019 - 10:12:31
015
Jop, je to taka klasika: "Pre mna pravidla neplatia, lebo som zrucnejsi/sikovnejsi/davam si vacsi pozor atd atd".
11.09.2019 - 10:14:16
014
Je dvojprudova cesta, auta v lavom a pravom pruhu stoja, resp. sa subezne pomaly posuvaju auta 5km/h, a ja idem bicyklom v takejto zapche stredom medzi autami ( lebo tam je medzera rozhodne vacsia ako na pravej krajnici ). Som ***** a kriminalnik a neznaboh?? Nieco sa mi mari, ze by sme sa mali na biku pohybovat pri pravej krajnici :) ....
11.09.2019 - 10:20:37
00
johnnySVK si motorkar! :-D
11.09.2019 - 10:28:19
02
johnnySVK: mari sa ti dobre :) .. a ist stredom, to si tiez zahravas so zivotom, bajkom a spatakmi aut :D
11.09.2019 - 12:14:44
00
" Ruky síce za chrbtom a prisadnuté pod riťou ale po kraji a rovno"
Môže toto napísať a jazdiť tak normálny človek?
11.09.2019 - 12:28:21
08

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up