edelweiss Sidi maju aj v Trnave. Predajna je na Nam. J. Herdu 1. Ceny boli celkom ok.
14.08.2019 - 13:21:43
01
Ahojte, mám nedávno kupované z predajne tretry Specialized Tahoe 2014 . Ako správne zaťahovať ten pásik? Ak zašnurujem šnúrky a pásik dotiahnem aby pevne držal, tak je dlhý a koniec vyčnieva voľne až dole k podrážke. Ak ho upevním tak aby koniec pásika lícoval s koncom suchého zipsu na tretre, tak je pásik voľný, nesťahuje nohu. Akú má mať presnú funkciu, len prekryť šnurovanie alebo aj držať nohu?
27.08.2019 - 11:13:13
00
No, takze mam doma konecne tie Sidi. Riskol som velkost 42. Po prvej kratkej jazde konstatujem, ze su mi trochu velke (sirka akurat, ale dlhe). Spravi to mozno hrubsia ponozka. Shimano nosim 41. Cize ak by som mal niekomu radit aku velkost sidi zvolit, volil by som nabuduce velkost ako Shimano (pre tesnejsi fit), alebo o fuzik vacsie, cize 41.5. Cize nie o cislo vacsie od Shimana!!! Su to kvalitne, pekne a pohodlne kopytka. ked budete kupovat Sidi a myslite si, ze sa nemozte velkostou pomylit, ked budete vediet presnu dlzku vlozky, tak ste na omyle. Sidi maju male vlozky a velke topanky. Napr. pri Shimano by pri tej istej dlzke vlozky bola topanka ovela mensia. Mam doma Shimano 41ky (su mi akurat), kde vlozka je dlhsia o 0.5cm ako u Sidi velkosti 42 (tie su mi velke). Takze este raz velkost Sidi a Shimano je priblizne rovnaka, pricom Sidi mozu byt realne o fuzik mensie pri tej istej deklarovanej velkosti. fuzik= 2-3mm. Cestne Sidi su vraj o fuzik mensie od horskych, ale to neviem potvrdit z vlastnej skusenosti, ja som tu popisoval skusenost s horskymi. Dufam, ze to niekomu do buducna pomoze. Mne sa presne trafit spravnu velkost na prvykrat nepodarilo, nevadi.
28.08.2019 - 20:39:10
00
Čaute, máte niekto reálnu skúsenosť s týmito tretrami?
Shimano SH-RC9 S-phyre cestné tretry, modré
https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/cestne-tretry/shimano-sh-rc9-s-phyre-cestne-tretry-modre.html

    04.09.2019 - 23:29:25
    00
    Splupráca 5ten a Adidas celkom vyšla :)

    https://enduro-mtb.com/en/five-ten-adidas-trailcross-shoes/?fbclid=IwAR2HXngRdu5Age4NdGwIgTOYCSZoBCr0Xb8PPYytNOVym5aCTDrVjP4PXqA

    Prílohy:

    FiveTen-Trailcross-Schuhe-Shoes-Neu-New-20207-810x540.jpg
    FiveTen-Trailcross-Schuhe-Shoes-Neu-New-20207-810x540.jpg 83.03 KiB thumb_up2thumb_down

    05.09.2019 - 08:50:03
    01
    ked vidim polyuretanovu medzipodrazku, jezia sa mi chlpy!
    05.09.2019 - 10:26:02
    01
    edelweiss asi tak dizajn vyzerá fajn, ale čo sa týka aj medzipodražky a zvršok topanky..neviem neviem aká dlhá bude životnosť..Ale tak za tú cenu v tom treba radšej chodiť po námestí ako bajkovať :)
    05.09.2019 - 10:50:42
    00
    zase ked to clovek kupi ako novy model, cerstve, nie leziak a bude v tom hned intenzivne jazdit, tak nie je sanca, aby sa PU rozpadol skor ako sa napr. vyhryze podrazka od pinov. zivotnost PU, ci v krabici, ci na nohe je tak 6 rokov. takze da sa povedat, ze ta topanka ma aj ine slabe miesta, ktore pridu na rad skor a na PU ani nedojde. topanka inak pekna, cena nikdy nebude pod 100, takze radsej by som isiel do freerider pro. od adidasu som mal vela topanok, pacia sa mi a sedia mi. za vacsinou mi bolo velmi luto, ked som ich musel po x pokusoch o zalepenie pre nevzhladnosot vyhodit. mal som vseliake exoticke kusky, najradsej som mal designovu radu feet you wear, tam sa vyblaznili. ale doba je taka, ze namotaj sa, kup, rok, max. dva ponos a kup nove. ja si za ten cas na botky akurat zvyknem a tazko sa ich potom vzdavam a zarmuteny som a hnevam sa, fnuk. tubu s chemoprenom najdem v komore aj po slepiacky, ale je mi to vycsinou prd platne.
    05.09.2019 - 12:25:00
    01
    este k tym sidi sa trosku vratim, lebo som uz v nich dal nejake, zatial len kratke jazdy, cize taky predbezny report o nich mozem dat. mam podrazku competition, co by mal byt nylon spevneny karbonom, nie som si isty, proste taka cierna, s jednofarebnymi bledo-sedymi stuplami. tvrdost slusna, absolutne vyhovuje na moje cestne "vystrely", vlastne je presne taka, aku som ocakaval a uplne mi to staci, netreba mi cisty karbon. oproti tej novej podrazke, ktoru teraz davaju na modely Trace a Eagle7 je vraj ovela tvrdsia. Makksia je dobra mozno v terene, ale mne na cestu vyhovuje competition podrazka. pohodlie sidi je take ako ked dobre padne niekomu topanka, proste parada, radost. su uzsie, aj v narte, mne ta racnova pracka staci, ked ju nastavim na max, tak akurat, kto ma vyrazne vysoky nart, tomu to nedociahne, preto nech pozera po modeloch s otocnym kolieskom, ale iba s jednym, lebo druhe, nizsie by mohlo tiez tlacit na narte (to plati aj o Shimano XC701). zivotnost stuplov na competition podrazke neriesim, pretoze na ceste by mi mali vydrzat dlhsie, mne sluzia skor ako ochrana kufrov. modely so SRS podrazkou (stuple sa daju menit) by mali, co sa tyka tvrdosti podrazky, byt na tom rovnako, zivotnostou stuplov horsie (rata sa s moznostou vymeny, cize rozhodli sa ist cestou lepsieho gripu v terene na ukor zivotnosti, logicke). rekapitulacia: sidi odporucam, su pohodlne a pekne, ale treba si kupu dobre premysliet a vediet preco si idem kupit konkretny model. zatial tolko.
    05.09.2019 - 12:45:25
    00
    Rakineki napísal:
    Splupráca 5ten a Adidas celkom vyšla :)

    adidas kupil 5ten pred 8 rokmi :)
    05.09.2019 - 14:34:43
    00
    trionq napísal:
    adidas kupil 5ten pred 8 rokmi :)


    Tak to ja už neviem, ale všimol som si to len dnes ked som adidas stránky kukal :)....pred tolkými rokmi som ani bicykel nemal :D....
    05.09.2019 - 14:36:03
    00
    Nazdar,
    vedeli by ste mi poradit nejake tretry na prechodne obdobie (jar, jesen)?
    V letnych uz citim chlad, a na zimne je este teplo. Navleky moc v oblube nemam.
    Dakujem.
    11.09.2019 - 12:14:52
    00
    Nevyriesili by to teplejsie ponozky?
    11.09.2019 - 13:37:12
    00
    Ten komfort tam nie je. Az v tomto prechodnom obdobi clovek zisti, ako dobre su odvetrane letne tretry.
    11.09.2019 - 14:18:00
    01
    Práveže návleky toto riešia asi najlepšie
    12.09.2019 - 16:12:54
    00
    keyboard_arrow_up