Ito: Praveze nepride mi to o nic nebezpecnejsie ako ked ides po rozdrbanej krajnici, kde ti auta nenechavaju moc miesta na bike.....Jasne, ze kukam smerovky aut ci nahodou sa nejdu rvat do susedneho pruhu ( pruser ked sa zrazu zaradia bez vyhodenia smerovky a nestihnem reagovat ) ale nejdem uplne zbesilo...tak 25-28km/h max. .. Chodim stredom iba na cestaku.....ma uzsie rajdy...Na MTB by som sa tak nesiel...To uz radsej po rozbitych chodnikoch....Jasneee....ani to sa nemoze......ja viem.....Len ma tak zaujimalo, ci som jediny, co tak jazdi v zapche...
Aby bolo jasne..jazdim tak iba fakt v zapchach, kde sa auta hybu krokom....Podla mna mi ti vodici sediaci v autach v danom okamihu predbiehania zavidia :)
11.09.2019 - 12:31:49
00
Napriklad na Maximiliana Hella sa nadzgaju vsetci na kraj ku chodniku a inak ako stredom (alebo po chodniku) sa dopredu nedostanes.
11.09.2019 - 12:40:33
00
Francisek napísal:
Kamarát, tak týmto si ma dosť pobavil, z môjho pohľadu hodné témy “hlody fóra” ...


aj ty si pobavil mna, nakolko netusis kade jazdievam :)
ale pre ulahcenie a mozno nepochopenie, je to nie na SVK, v jednej z najviac cyklo (ak nie najviac) krajine, kde sa denne (no dobre, ked nie som nejaky den na biku tak ten den nie) vyhybam vselijakym ludom na cyklochodnikoch.

Rachela napísal:
Jop, je to taka klasika: "Pre mna pravidla neplatia, lebo som zrucnejsi/sikovnejsi/davam si vacsi pozor atd atd".


ak si reagoval na mna, neviem kde som napisal ze pre mna pravidla neplatia, a uz vobec neviem kde som napisal ze za to ze som XXX/YYY/ZZZ. Mozno ze sme sa neporozumeli len spravne :) ale, uplne seriozne, vazne, mi chces povedat ze ty si nikdy nesiel na bicykli bez drzania?
Ale, ano, iste ovladam bicykel lepsie ako mnozstvo z tych ludi. Ci sa ti to paci, alebo nie, ludia maju rozne schopnosti, a neviem preco by som sa mal teraz tvarit ze ak clovek A nezvladne situacia S tak clovek B ju nemoze zvladnut....

A ako som napisal tiez, este raz, pri autach "vo vseobecnosti" nejazdim bez ruk a nepodporujem ludi v tom aby v hustej premavke jazdili bez ruk....
11.09.2019 - 12:57:26
00
johnnySVK napísal:
Ito: Praveze nepride mi to o nic nebezpecnejsie ako ked ides po rozdrbanej krajnici, kde ti auta nenechavaju moc miesta na bike.....Jasne, ze kukam smerovky aut ci nahodou sa nejdu rvat do susedneho pruhu ( pruser ked sa zrazu zaradia bez vyhodenia smerovky a nestihnem reagovat ) ale nejdem uplne zbesilo...tak 25-28km/h max. .. Chodim stredom iba na cestaku.....ma uzsie rajdy...Na MTB by som sa tak nesiel...To uz radsej po rozbitych chodnikoch....Jasneee....ani to sa nemoze......ja viem.....Len ma tak zaujimalo, ci som jediny, co tak jazdi v zapche...
Aby bolo jasne..jazdim tak iba fakt v zapchach, kde sa auta hybu krokom....Podla mna mi ti vodici sediaci v autach v danom okamihu predbiehania zavidia :)


jazdim tak aj ja, jazdi tak x dalsich ludi ktorych stretavam, pretoze ako pises, krajnica je rozbita a plna cohokolvek a v strede je dostatok miesta a je to tam relativne v pohode, pokial auto pred tebou bez vyhodenia smerovky skrizi cestu alebo niekto zrazu otvori dvere. ale to iste sa moze stat ak pojde stredom motorka. zial, nie vzdy vysvetlis ludom, ze je to rychla alternativa namiesto sedenia v aute a je to "mimo zakon" a ked nieco nedodrzis tak si hned anarchista :) a aj ludia na fore ta za to odsudia, pretoze to sa nesmie!!
11.09.2019 - 13:06:13
00
Ist po ceste bez ruk za premavky je kktizmus! Ano tiez sa obcas vystrem, natiahnem ci rozbalim tycinku, ale nie ked idu okolo auta.. mam vtedy u riti zakon a kto by bol v prave, ide o moje zdravie!

A krajnice v zapche.. hmm na jednej strane kazdy remce ako sa ma nechavat priestor pre sanitky na strede, ale ked sa tahaju na krajnice zas je zle lebo bike sa nezmesti? :)
11.09.2019 - 19:48:53
00
Pri upchatych krajniciach treba ist stredom :)
11.09.2019 - 20:40:12
00
Ja som sa v Ba chcela minule uchylit k poruseniu predpisov (pre zapchu na ceste bez miesta pre cyklistu na krajnici) a vyjst na chodník, bolo to na Račianskej za odbočkou na Dymitrovku smerom von z mesta na konečnú racianskych elektriciek ale na chodniku parkovalo tolko aut a tak, ze nenechali priestor ani pol metra že sa mi nedalo ísť na biku ani po chodníku :) :) nielen cesty ale aj chodníky už patria autám :) :)
11.09.2019 - 21:25:02
00
Ked clovek ide pomali po chodniku a pri chodcoch pribrzdi a nepredbieha ich na tesno rychlostou svetla tak neni problem, normalny chodec troska uhne ked ma vidi, podakujem mu a vsetci su spokojny. Fakt si nespominam ze by mi niekto nadaval ze idem po chodniku a to jazdim cely zivot.
11.09.2019 - 22:01:50
04
johnnySVK: to bola len vseobecne konstatovanie, v praxi konkretne to moze vyzerat inak .. tak to neviem ohodnotit , ber to tak :)
11.09.2019 - 22:12:29
00
Kto má prednosť?...Auto odbočujúce do areálu , alebo cyklista idúci po chodníku??? Viem, že tá tabuľa nie je "daj prednosť cyklistovi"....Len ho upozorňuje na cyklistu.....

Prílohy:

bajkalská_street.jpg
bajkalská_street.jpg 224.03 KiB thumb_up0thumb_down

12.09.2019 - 11:41:15
00
Pozor ma dat na cyklistu iducemu po ceste, na chodniku cyklista nema ziadne prava, a chodec tam zjavne prednost nema kedze tam nie je vyznaceny prechod
12.09.2019 - 11:44:54
03
Aha...je tam aj tabula cyklochodniku a chodcov, ale to asi nic neznamena v tomto pripade...ci?

Prílohy:

bajkalská_street01.JPG
bajkalská_street01.JPG 202.71 KiB thumb_up0thumb_down

12.09.2019 - 12:17:49
00
V tom pripade, podla mna, kedze tam nie je vyzaceny prechod, mal by chodec/cyklista dat prednost autu
12.09.2019 - 12:20:10
02
Ok, prednosti vysvetlene ... ale ked tam vodic zrazi cyklistu, tak ma vodic sakra problem, lebo "nedal si pozor na mozného cyklistu" ... aj ked mal prednost
12.09.2019 - 12:35:34
00
otázka je ako sa to definuje.. prechod tam nie je lebo to nie je cesta, je tam chodník (aj značka mi to nahovára, keby tam končil chodník je tam značka o jeho ukončení a potom žačiatku) a vjazd do areálu ho križuje, takže prednosť by mali mať chodci?
12.09.2019 - 12:38:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up