Bolo, ale napriek tomu... https://zive.aktuality.sk/clanok/130477/bezplatny-windows-10-neskoncil-podpultovku-ziskate-legalne-navod/
12.09.2019 - 08:26:52
00
Dík za link, ide stiahnuť..no chcel by som skôr vedieť, či sa dajú zachrániť údaje z HDD čo je v ntb, mám objednaný konektor, ale ako stiahnúť údaje ?..cez nejaký program ?..prípadne či je nutné preinštalovať win.
12.09.2019 - 08:58:09
00
Tazko takto vestit, kristalova gula ma vybite baterky. :-)
12.09.2019 - 09:25:08
00
ked pride "konektor", zapoj disk a uvidis, co v nom uvidis
12.09.2019 - 09:39:22
01
viac ako 20 rokov opakujem uzivatelom / majitelom pc : jeden disk na system, druhy disk na data (mozno aplikacie)
je to marny, je to marny, je to marny ...
12.09.2019 - 13:42:02
03
Spytam sa ako BFU: aka je vyhoda takehoto riesenia? V pripade HW chyby je jedno, ci sa jedna o systemovy alebo o datovy disk, je to problem. V pripade, ze sa domrsi system pri aktualizacii a nenabehne, tak je velka pravdepodobnost, ze uzivatelske data su tam stale. Ci mam moc naivny pohlad na vec?
12.09.2019 - 13:54:17
01
osobne mam data na inom fyzickom disku ...
ale ak by boli aj na tom istom fyzickom disku ako system (len iny logicky disk - napr d:), tak v pripade potreby reinstalacie systemu neriesis problemy ako neodstrelit data (problem tazatele)
samozrejme ak pride hw problem, tak s velkou istotou o data prides (tu zas prichadza rada c.2 : zalohuj, zalohuj a zalohuj ak ide o nieco dolezite ...)
12.09.2019 - 14:01:12
00
Dik za odpoved. V kazdom pripade niet nad aktualnu zalohu. :-)
12.09.2019 - 14:07:46
00
Kindo, tu radu "jeden disk na system, druhy na data", ako sam hovoris, opakujes uz 20 rokov. Teraz je uz ina doba, pri dnesnej dostupnosti zalohovania na cloud to povazujem za blbost.

Druhy disk stale ohrozuje HW chyba, ktoru BFU neodstrani, a cena vydolovania dat z nefunkcneho disku je pomerne vysoka. Dalej, BFU chtivy po druhom disku na data i tak kupi zakladny rad WD, ci snad Seagatu (lebo cena), kde ma MTBF dost mizerne. Takze druhy disk skor cloveka ucicika do pocitu bezpecia a ked mu neskor zdochne, je smutny.
Realnu vyhodu druheho disku by som videl v pripade, ked sa nejakym nedopatrenim ***** filesystem, co sa snad tak casto nedeje (resp. minimalne menej casto chyba samotneho disku). A teoreticky potom este v tom, ze ked system odmieta bootovat, netreba robit zalohu dat a moze to preinstalovat z fleku (co uz je beztak na hranici/ za hranicou BFU). Na ransomware tiez nepomoze mat druhy disk.
Ked uz, tak aspon RAID1 pre tie data.

Cloud riesi vsetko spomenute. Nevyhodou je vyssia cena na GB, ale ruku na srdiecko, kolko ludi realne potrebuje mat zalohovany terabajt dat? Ja za 50GB platim 1.5e mesacne, narocni mozu zvolit napriklad 2TB za cca stovku na rok, co tiez nie je likvidacna suma pre niekoho, kto ma tak vela vzacnych dat...

A este k tomu logickemu disku na data miesto fyzickeho- reinstalacia predsa respektuje logicke disky, nie?
12.09.2019 - 15:26:57
01
riesim najjednoduchsiu prevenciu pred problemami pre pripad potreby reinstalacie OS (zmazania / znefunkcnenia uctu)
v mojom okoli kazdu chvilu pride niekto s problemami, z ktorych jedine vychodisko je reinstall (obnova) systemu
najviac prace je s datami - vacsina ani nevie kde ich ma (ved na ploche - cele zle :facepalm:)

system obnovim / reinstalujem za hodinu - dve
data riesim hodiny a aj tak musim v konecnom dosledku urobit zalohu celeho disku a nech si data uzivatel hlada sam ...

suhlasim s tym, co pises - ale ak sa chces vyhnut problemom, tak je jednoduchsie mat disk d: s datami (samozrejme je jedno, ci je logicky, alebo fyzicky)
12.09.2019 - 15:55:27
03
V konecnom dosledku je teda druhy disk na data len skor ulahcenim prace pre admina nez kvoli samotnemu zabezpeceniu dat :)
Plus ked je to uzivatel typu “vsak to mam na ploche”, pokial niekto sikovny na zaciatku pouzivania druheho disku neprepne default cesty pre windowsie kniznice, plocha bude stale na systemovom disku...
12.09.2019 - 16:32:18
01
Zoidberg napísal:
ruku na srdiecko, kolko ludi realne potrebuje mat zalohovany terabajt dat?

Zjavne viac, ako si myslíš. Stačí robiť s videom, alebo to, čo ja (jedno meranie +/- 25 GB, 100 meraní ročne).
12.09.2019 - 17:12:14
00
To z teba robi dost pokrocileho uzivatela pocitacov na to, aby ti stalo za to ukladat to v cloude, nie? Resp. aspon v zrkadlenom disku.
12.09.2019 - 17:19:45
00
12.09.2019 - 18:01:06
00
Jááj Linuskovi po petabyte srcco piščí.
Zoidberg u mňa samozrejme RAID6, momentálne zhruba 50 tera. Pri týchto objemoch je cloud nepoužiteľný, a aj prípadná rekonštrukcia poškodeného RAIDu je vcelku demanding.
12.09.2019 - 18:15:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up