Zdravím máte nejaké skúsenosti s odpruženou sedlovkou ? Dá sa využiť pri downhille ? Alebo sú to zbytočne vyhodené peniaze ? Momentálne mám hardtaill (trek marlin 7 2019) a celoodpružený bicykel si nemôžem dovoliť.
12.09.2019 - 18:21:30
00
Kedze sa pri dh moc nesedi, tak je odpruzena sedlovka na taketo pouzitie blbost.
12.09.2019 - 18:23:21
00
A nepoznáš náhodou nejaké iné riešenie ?
12.09.2019 - 20:49:19
00
ano, teleskopka
12.09.2019 - 21:00:23
01
V com mu pomoze teleskopka?
12.09.2019 - 22:19:52
00
Ze si ju das dole pri zjazde a nebude zavadzat v manevrovani a kopat do zadku a pri vyslape do kopca ju zas zdvihnes, aby sa lahsie slapalo v sede a nebudes minat energiu, na dvihanie celeho tela pri slapani, ci v sede, ked budes kolena dvihat az k hornej ramovej trubke. Pri rychlom zjazde na nerovnostiach, som skor postaveny a mozem trhat bikom na nerovnostiach a nadskocit a telom kopirovat teren. Nie sediet ako v kresle. Bik tolko netrpi. Ani zadok. Na cestaku a prasklinach to citit najviac.
Ja som ju vyskusal a bez nej by som mtb bik uz nikdy nechcel, na moj styl jazdy. Su ludia co su zvyknuti na obycajnu. Na rychlom cestaku nieje vhodna teleskopka ani odpruzena. Su take za cca 90€ co maju packu pod sedlom ako kancel.sedacka ale taku by som nechcel. Treba mat packu na riadidlach. Za cca 190€ . Teleskopka je 350 az 500g tazsia ako normalna
sedlovka.
Odpruzena sedlovka je pre pohodlnu jazdu po ceste ako na starej ukrajine a odobera vykon. Kupil som ju otcovi co jazdi po meste.
Tlmic na fulle sa da vacsinou zamknut.
Karbon tiez ciastocne tlmi narazy.
Ja by som doporucil naslapne pedale. O 2/3 vykonu dam potom viac ak do kopca.
Existuju aj jednostranne. Jedna strana na tretry a druha strana je na klasicke tenisky.
Pohodlnost robi aj tvar sedla sportove, kompromis, komfortne a gripy. Molitanove uberaju vykon a bolia po dlhej ture s narazmi ruky. V zjazde treba dobry uchop.

https://youtu.be/nbcAfKQqYVM
Teleskopicka sedlovka vyhody a nevyhody


Naposledy upravil zaman dňa 13.09.2019 - 11:33:18, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2019 - 22:40:25
00
Vzhladom na to, ze pise, ze nema penazi nazvys a pyta sa na dh, kde si vystaci so zasunutou sedlovkou, tak naozaj nevidim prinos teleskopky.
Vuk, niekde si pisal, ako milujes slovencinu, tak prosim ta, nepis "zdvyhnes", bolia z toho oci. A este by som ta poprosil o priblizne hodnoty vykonu, o ktory bikera oberu molitanove gripy.
13.09.2019 - 07:15:02
04
Bruco napísal:
Vzhladom na to, ze pise, ze nema penazi nazvys a pyta sa na dh, kde si vystaci so zasunutou sedlovkou, tak naozaj nevidim prinos teleskopky.
Vuk, niekde si pisal, ako milujes slovencinu, tak prosim ta, nepis "zdvyhnes", bolia z toho oci. A este by som ta poprosil o priblizne hodnoty vykonu, o ktory bikera oberu molitanove gripy.


Treba sa naucit citat s porozumenim ...
penazi nazvys nema na full ...
a prinos teleskopky nema nic spolocne s peniazmi ...
A ano, pred a po kazdom zjazde zastavit, zosadnut, zasunut/vysunut sedlovku, to je take prakticke
13.09.2019 - 07:33:16
00
Vuk ty preco mas potrebu vzdy nieco napisat,aj ked uplne od veci a mimo temu?
To co dokazes nakomponovat,to uz cloveku rozum zostava stat :x
To vlastoch
Kedze sa tu chalan bavil o dh,sedlo menit polohu nebude a bude stale dole.Aj ked si myslim,ze tiez nevie ako dh vyzera,vzhladom na jeho otazku....
Ale je to mlady chlapec,takze sa to da pochopit.A netreba mu vypisovat blbosti.Samo nespekuluj,povoz sa zatial na tom co mas a ked rodicia budu mat peniaze,alebo si nasetris ,z volakych sviatkov,sibaciek a neviem co,napis a poradime cosi ked tak aspon z bazaru.
13.09.2019 - 07:35:52
010
Chybicka sa stala no.. V mobile nevidiet predchadzajuce riadky a rolovat text nejde. Pisal som to vecer pred zaspatim.

Ja mam teleskopku ovladanu packou na riadidlach a vysuvam a zasuvam zajazdy do kopca aj z kopca. Trosku si pribrzdim a zasuniem. Uz som zasuval aj v rychlejsom zjazde po kamenoch.
A ide to aj s ovladanim pod sedlom pri drzani sa jednou rukou.
Neriesi to pohodlnost na nerovnosti. Z htckom treba viac pracovat v terene.
Mne tak vela ludi radilo ze mi staci ht. Ale nedal som sa oklamat. Mam aj ht, aj full a vidim rozdiel a aj pri zamknutom tlmeni.

A tie molitaneve rukovate mi poradil kamarat ze z toho ho boleli ruky a mne to tiez pomohlo, ked som ich vymenil za pologumove. Osobna skusenost.

Recenzia lacneho fullu. Osobne by som ho nechcel. Pre mna vyhodene peniaze. To by mi stacil ten trek.
https://youtu.be/DBmIttbUHy4

Videl som aj za 329€ full so strunou. Ale to boli uplne atrapy pre deti nevhodne do lesa.


Naposledy upravil zaman dňa 13.09.2019 - 14:38:59, celkovo upravené 1 krát.

13.09.2019 - 11:30:34
00
Kaper lol tak neviem kto tu vypisuje blbosti ... chalan sa pyta ake riesenie mu pomoze pri zjazde na HTcku a ty mu poradis nech sa vozi na tom co teraz ma ... rada za vsetky drobne 😂 len tu prosim neopakuj ten vtip ze ma ist kvoli nejakemu zjazdu cely vyjazd zo zasunutou sedlovkou 😂
13.09.2019 - 12:37:59
00
mtbiker- napísal:
Zdravím máte nejaké skúsenosti s odpruženou sedlovkou ? Dá sa využiť pri downhille?


vlastoch mas tusenie,co je to downhill?
Sa nehraj na mudrlanta hlavne,lebo ocividne niesi ;)
13.09.2019 - 12:44:07
00
Kaper tak ako ty aj ja predpokladam ze chalan nema na mysli DH ale obycajny zjazd ktory sa mu na vyjazde pripletie do cesty ... lebo keby myslel skutocny DH, tak jedina rozumna rada pre neho by bola, nech to na HT ani neskusa
13.09.2019 - 13:26:04
00
mtbiker-
Downhill je toto a na to ten trek nieje vhodny ani trochu.
13.09.2019 - 18:47:52
00
vlastoch napísal:
chalan sa pyta ake riesenie mu pomoze pri zjazde na HTcku

Dnes som si dal 2 lekcie citania s porozumenim, ale toto som v povodnej otazke nikde nenasiel. Otazky boli jasne a zrozumitelne. Asi mam biedneho lektora.
13.09.2019 - 21:35:10
00
keyboard_arrow_up