Neviem no. Mne sa gravel páči v jeho terajšej najrozšírenejšej podobe a drbnúť na to odproženú vidlicu... To môžem fuknúť na MTB barany...
13.09.2019 - 20:30:17
09
k tomu 1,75ky gumy ,prevodník 38z a si gravel jak bejk :)
13.09.2019 - 20:34:17
01
Lauf sa mi lubi
13.09.2019 - 21:50:04
00
jako funkčnosťou asi hej, ale vzhľadovo brrrrrr
13.09.2019 - 22:22:08
00
Mne sa praveze paci.
13.09.2019 - 23:51:50
00
Hmm recyklacia technologie lvl1? Alebo postup ako z cestaku sa stane MTB..
Moje prve serioznejsie MTB malo 1,9 gumy a 6cm zdvihu dakde v roku 98?
Fakt mi unika vyznam tlstych gum s agresivnym vzorom a odpruzenia, robi sa z toho bike ktory bude zas vsade nahovno
14.09.2019 - 10:13:32
04
jako gravel je gravel, cross je cross a mtb je mtb, videl bych to nasledovne - pruženie 20-30 mm, 60-75 mm, 100-160 mm, nemám s tým problém, a už aká konkrétna technológia pruženia sa použije a zlepší komfort jazdca, je mi fuk...

za mňa na gravel dopredu integrované odpruženie v hlavovom zložení a odpružená sedlovka, v spojení s 35-40 gumami stačí... na poľnú cestu, alebo prechod cez mestské patníky a podobne, úplne postačujúce v rámci možností kategórie gravel (proste pohodlnejšia žiletka, ako komfortom, tak geometriou)

minule som išiel na crosse s 63 mm predná pružinová vidla spolu s jedným žiletkárom (vyzeral nadupane) po trnafských cyklochodníkoch (smer Kamenáč, domáci vedia), jako OK na rovnom úseku mi utekal, ale ako prišiel prechod cez cestu (a že ich tam je požehnane), hrboly, atď. pekne zabrzdil, zdvihol sa zo sedla, prešiel a zasa šlapal... ja som na crosse len jemne pribrzdil a išiel s ním... ono nabombovaná galuska asi ani nič iné neumožňuje...

netreba z toho robiť vedu... nehovorím gravel typu lefty, a so zadným pružením to už je trošku divnuô, ba až podozrivuô... je to vôbec gravel? inak sa na to pozerá mladý sopliak a inak "mamil", ktorého z tých nárazov a hrbolov začína po 30 - 40 km bolieť kostrč a chrbát...
14.09.2019 - 12:23:30
03
Ľudkovia bude pasovať Deore kazeta 9 sp na gravel miesto Sory? Chcem dať 11-34 a dopredu 46/30...

Edit: Tak bude - pozerám, že vlastne tam mám nie Sora, ale HG400 kazetu..
14.09.2019 - 18:23:52
01
chlapci poradte nejaky dobry plast na gravel, odolnejsi proti defektom , tento rok už 4 defekt ( vascisnou polne , kameniste cesty ) teraz mam Maxxis Razzo, 700x35C Silkworm, dik
17.09.2019 - 13:54:46
00
1) Technika jazdy - Nemôžeš jazdiť ako hňup. :) , stopu si treba vyberať a mať oči na stopkách. (čo si myslíš prečo Sagan dostal 2 defekty na olympiáde a Nino ani jeden? ) .
2) Je možné že máš buď podhustené duše čiže sekneš dušu , alebo prehustené - lahšie dostaneš defekt.
3) Máš plášte s protidefektovou ochranou? Ak nie tak to je základ.

Ja mám ešte od výroby Ritchey Speedmax a majú za sebou cca 4000 km a jeden defekt. (80% mesto a 20% lesné nespevnené cesty, defekt som dostal v lese na veľkom trni ako klinec.) Chcem ich uplne dojazdiť a potom nahodím schwalbe G-ONE (už mám kúpené).

Tuná chlapci ti povedia že máš kúpiť Gravelkingy.
17.09.2019 - 14:17:54
02
peterka85 napísal:
chlapci poradte nejaky dobry plast na gravel, odolnejsi proti defektom , tento rok už 4 defekt ( vascisnou polne , kameniste cesty ) teraz mam Maxxis Razzo, 700x35C Silkworm, dik


Neuvazoval si o bezdusovom nasadeni?
17.09.2019 - 14:20:20
00
peterka85 napísal:
chlapci poradte nejaky dobry plast na gravel, odolnejsi proti defektom , tento rok už 4 defekt ( vascisnou polne , kameniste cesty ) teraz mam Maxxis Razzo, 700x35C Silkworm, dik


Aj ja mam Maxxis Razzo. Najprv mi vyhovovali, ale uvedomil som si, ze sa na nich podvedome trochu vyhybam lesnemu terenu - staci trocha kamenista cesta alebo korene v Karpatoch a je to utrpenie. Tento tyzden som objednal Panaracer Gravelking SK 700x38c, ocakavania mam velke :-) Dlho som zvazoval aj Schwalbe G One Allround - najdi si napriklad na tieto dvoje recenzie a podla nich si vyber, asi neurobis chybu.
17.09.2019 - 14:58:12
00
Za zváženie stojí aj WTB Resolute...
17.09.2019 - 17:48:56
00
Do minulého piatku som mal aj ja Maxxis Razzo. Perfektné plášte, za vyše 4000 km som mal dva defekty. Je síce pravda že som jazdil tak 70% asfalt a zvyšok terén, no tam som mu nakladal poriadne. Vlastne som tak odjazdil väčšinu trás čo som predtým dával na HT.
Dobré boli ale len do sucha, stačila trochu mokrá lesná cesta alebo väčšia mláka a bicykel hádzalo zo strany na stranu.
Pred týždňom som nahodil Panaracer Gravelking SK 700x35 bez duší.
Veľký rozdiel cítiť, hlavne záber do kopca na štrku, mláky už nie sú problém takisto. Zatiaľ mám na nich urobených nejakých 160 km hlavne po lesných cestách.
Jedinú malú nevýhodu vidím v tom vyhadzovaní kamienkov z predného kolesa, stále to cinká o rám.
Iné plášte ti poradiť neviem, tiež som tu našiel dobré ohlasy na Gravelkingy a nechal sa zlákať. Niečo na nich ale bude, keď pozrieš zahraničné weby, v každom teste gravel plášťov sú tieto na popredných miestach.
17.09.2019 - 18:22:51
01
Cauko kde si kupoval ?kde sa oplatí kúpiť
DikY


Lubodan napísal:
Do minulého piatku som mal aj ja Maxxis Razzo. Perfektné plášte, za vyše 4000 km som mal dva defekty. Je síce pravda že som jazdil tak 70% asfalt a zvyšok terén, no tam som mu nakladal poriadne. Vlastne som tak odjazdil väčšinu trás čo som predtým dával na HT.
Dobré boli ale len do sucha, stačila trochu mokrá lesná cesta alebo väčšia mláka a bicykel hádzalo zo strany na stranu.
Pred týždňom som nahodil Panaracer Gravelking SK 700x35 bez duší.
Veľký rozdiel cítiť, hlavne záber do kopca na štrku, mláky už nie sú problém takisto. Zatiaľ mám na nich urobených nejakých 160 km hlavne po lesných cestách.
Jedinú malú nevýhodu vidím v tom vyhadzovaní kamienkov z predného kolesa, stále to cinká o rám.
Iné plášte ti poradiť neviem, tiež som tu našiel dobré ohlasy na Gravelkingy a nechal sa zlákať. Niečo na nich ale bude, keď pozrieš zahraničné weby, v každom teste gravel plášťov sú tieto na popredných miestach.
17.09.2019 - 19:41:54
00
keyboard_arrow_up