Neapeluj, prosím, na moju inteligenciu :) Toto je Galéria našich cesťákov, nie Galéria našich vyhovujúcih cesťákov.
A ťahať sem Adamov bicykel? Ale nooo. Je pochopiteľné, že každý si prispôsobí bicykel na seba. No tu ide iba o výzor/estetiku.
Samozrejme, že môj názor je mojím názorom. Však som ho písal ja (logika jak hovado :D ).
Ok, podľa teba malý nie je. Ja si stojím za tým, že táto geomeria nie je vhodná na jazdca, ktorý na ňom jazdí. To je všetko.
Dva názory, dva opačné. A pritom nijak dôležité :)
14.09.2019 - 11:17:46
06
pre rekreacnych a amaterskych cyklistov je vo vseobecnosti problem kupit ram s vyhovujucou geo a aby sa aj lubil konkretnemu uzivatelovi.
mnoho ludi sa tak neohne a neciti sa dobre v aero pozicii a potom davaju moc podloziek. pri hlinikovom krku je to OK, aj ked to vyzera na grc. ale pri karbonovom krku vidlice to uz OK nieje, lebo tam su nejake predpisane maximalne vysky predtavca od vrchneho loziska, inak hrozi destrukcia krku vidlice.
keby kupil o cislo vacsi ram, mal by vyssiu hlavovu, nemusel by mat tolko podloziek, ale zase by ho mal dlhy a mal by kratucky predstavec a to by sa tiez nelubilo.
podla mna tiez nevyhovujuca geo.
14.09.2019 - 11:44:02
00
Kde je napisane kolko podloziek pod predstavec jenok a kolko uz nie? A preco by mali byt podlozky zle? Lebo sa to niekomu nepaci? To musi byt automaticky predstavec rovno na hlavku? Same koniny. Ja som tiez nepomerny, mam dlhsie nohy ako by som mal mat v pomere ku kratkemu trupu preto mam vzdy vyssie sedlovku. Ak by som mal vacsi ram tak som tak natiahnuty ze po par kilometroch ***** ten bajk do krikov. Takze ked neviete o jazdcovi nic tak nehodnotte velkost ramu.
14.09.2019 - 15:00:35
02
Na čo mám vedieť niečo o jazdcovi?! Väčšiu kravinu som dávno nečítal. Ide o výzor bicykla, o nič iné.
Podložky pod predstavcom sú fajn, ale nie toľko, koľko ich je tu. Má to značný vplyv na krk vidlice, na hlavovú trubku, ovládateľnosť a aj bezpečnosť jazdca.
Ale to je tak, keď sa rám kupuje, lebo sa páči a je za fajn cenu. Geometria je na poslednom mieste a dolaďuje sa až po kúpe predstavcom a podložkami.
14.09.2019 - 16:57:02
01
Ty zistis ci ti pasuje geometria ked si sadnes v obchode na bicykel? To si dobry, fakt.
14.09.2019 - 18:08:57
00
Pomoooc mocne maly ram , podľa odborníkov fórumistov :D ... veľmi nebezpečný ram pre toho konkrétneho jazdca . Už som ho kontaktoval a udal smerovanie na naše fórum , kde mu istotne poradia .
14.09.2019 - 19:51:48
00
Malý nemalý, ale škaredý 🤭
14.09.2019 - 19:59:41
06
Prosim si ten skaredy, poslem adresu do spravy. Ak je skaredy a nikomu sa nepaci urcite mi ho niekto daruje 😁 mne sa celkom paci
14.09.2019 - 20:49:56
00
Ramon1 zatial si postol vsetko rami kde je vysoko sedlovka a predstavce prudko dole. nikde ziade nvysoky komin nic. Na bicykli kde foristi prehlasili ''ci neni mali ram'' vydim agresivny aero ram s cca 6+ cm kominom . Takze bud nafigu zvoleny celi koncept pre typka ktori sice ma rad aero ,ale evidentne sa don nevie zmestit a vyzera to strasne . Alebo zle zvolena velkost.
14.09.2019 - 21:23:48
09
Rasto aspon si to po sebe precitaj, ved z toho bolia oci. Chcel som ti to napisat uz do spravy ked som videl tie "vychsie hlavovky"
14.09.2019 - 22:02:29
00
scarinko napísal:
Ty zistis ci ti pasuje geometria ked si sadnes v obchode na bicykel? To si dobry, fakt.

Nie.
A čo tak zistiť, či mi pasuje geometria predtým, ako idem do obchodu a ako si naň sadnem?
Sadnutie je posledná pocitovka potvrdenia alebo vyvrátenia vhodnej geometrie.
15.09.2019 - 05:59:58
00
No to mi prosim napis ako zistuje obycajny clovek ci mu pasuje dana geometria. Sa mozno nieco naucim.
15.09.2019 - 08:56:31
01
Ja som sa pri kúpe svojho prvého cestaku poradil z predavačom aká veľkosť by mi na moju postavu sedela, však od čoho tam sú ? A potom som sa previezol a vyskúšal pocitovo, asi tak obyčajný človek zisťuje či mu to bude sedieť .
15.09.2019 - 09:48:10
00
No ved toto a tam je problem ako sa tu uz niekolko krat ukazalo ze predajca ti nechce pomoct ale predat stroj ktory ma na sklade, cest vynimkam. V obchode som kupoval dva bajky, velkost sa vyberala asi takto: "Aky ste vysoky? 180cm. Aha to bude asi Lko alebo 19tka. Sadnite si na sedadlo, podrzim vam riaditka. No ako? Dobry nie?" Takto nejak. 😆
15.09.2019 - 10:49:38
014
plny suhlas s tym co napisal rastorb
Ramon1, scarinko, nie tolko podloziek pod predstavcom vobec nieje OK.
ukazte mi jeden bike z obchodu od vyrobcu, (nie skladany samostatne doma), kde je tolko podloziek pod, alebo nad predstavcom, aby si mohol dat zaujemca potom takto vysoko predstavec, aby mu to vyhovovalo.
ty Ramon1 co si dal, nikde nieje tolko podloziek, takze ramy su pre jazdcov OK a sedlovku maju urcite dostatocne dlhu a dostatocne zasunutu.
scarinko geometria si zistuje tak, ze ked si uz mal 2 cestaky, ze 3 uz kupis tip top. takze mas odmeranu dlzku ramu a vysku hlavovej trubky a podla toho potom vies ci ti dany bike bude sediet. alebo na vyjazde sadnes na kolegov (nemusi to byt zrovna 10K pino), aspon na chvilu. a vies ci si moc zohnuty alebo natiahnuty. pozri v mojich fotkach a prispevkoch, co som kedysi daval, aj Kristina sa asi ucila (aj ked si to nechcela priznat) a skladala najprv tyrkysovy a potom sedy cestak z vyssou hlavovou trubkou. (aj ked pri tyrkysovom tvrdila ze pojdu podlozky dole a spravila sedy a tam uz ich ako nemala dat dole),

este doplnim edit pre scarinko a Ramon1: existuje aj vyroba ramu na mieru, z dostupnych a domacich napr Duratec
15.09.2019 - 11:47:25
010
keyboard_arrow_up