a čo taký, čo nevyzerá, že asi vie, ako rýchlo ide? :-)
10.09.2019 - 21:18:19
02
Raptor22: Nemyslim si, ze ta mozu pokutovat aj keby si prekrocil povolenu rychlost o 30 km/h. Ide o to, ze bicykel, na rozdiel od motorky, auta, ..., nedisponuje ciachovanym rychlomerom od vyroby. Takze podla legislativy, v podstate nemas ako vediet, ci rychlost prekracujes alebo nie.
10.09.2019 - 21:19:58
02
Kolega z prace mi to hovoril. Ma brata policajta, pytal som sa ho na to schvalne asi pred dvoma rokmi ked sa mi podarilo prekrocit rychlost nechtiac v meste. Zistil som to az potom co som mal na tachometri maximalku raz 53km/h a druhy raz 58 km/h v meste a stalo tam auto policie co meriava a dalsie policajne auto ma obiehalo bez majakov. To bolo na vypadovke z mesta, ale este pred koncom obce. Je to kratky usek, kde jazdia auta a chcem byt co najskor odtisl prec, tak ked je cesta uplne prazdna, tak sa snazim, aby som to stihol k odbocke, dokial nic nejde.
Neviem mozno ma nenamerali.
Ale pravo na to maju a za jazdu v podchode mladu rodinu na bicykloch ci opilca, som osobne videl vypisovat blok a dohovarat.
10.09.2019 - 21:22:47
00
clxno1 napísal:
Raptor22: Nemyslim si, ze ta mozu pokutovat aj keby si prekrocil povolenu rychlost o 30 km/h. Ide o to, ze bicykel, na rozdiel od motorky, auta, ..., nedisponuje ciachovanym rychlomerom od vyroby. Takze podla legislativy, v podstate nemas ako vediet, ci rychlost prekracujes alebo nie.


Nie, tak to nie je. Je tam obmedzená rýchlosť a je na tebe, aby si ju neprekročil. To, že nemáš tachometer policajta vôbec nezaujíma, to je čisto tvoja vec.
10.09.2019 - 21:29:36
02
Vuk ano vsak ani pri jazde autom neriesia par km/h nad limit, ale viackrat som uz isiel 10-15 nad limit. A mas pravdu ze tie dalsie vymenovane cyklisticke neduhy su castejsie ako prekrocenie rychosti.
clxno1 s tym kalibrovanym tachometrom to moze byt celkom slusna vyhovorka v pripade ze by niekoho skusali aj pokutovat :)
10.09.2019 - 21:39:52
00
https://www.dnes24.sk/policia-radi-vo-videu-meraju-muzi-zakona-rychlost-aj-cyklistom-283212
10.09.2019 - 21:40:38
00
Raptor22: Mna namerali par rokov dozadu, aj ma zastavili, ale sam policajt povedal, ze pokial je to na ceste, tak prave kvoli chybajucemu rychlomeru v povinnej vybave bicykla, to nie je problem pravne napadnut. Mozno sa nieco odvtedy zmenilo, to uz netusim. Len viem, ze pri kombinovanej premavke (bicykle+chodci), uz to take jednoduche nie je, lebo tam si ma vraj cyklista rychlost "odhadnut" od pesich.
10.09.2019 - 21:46:34
00
Ja uz tachometer nemam. Pouzivam mapy.cz a mobil mam vo vrecku. Aj tak som ho nesledoval. Sledujem premavku pred sebou kvoli bezpecnosti. Nepozeram po zenach ani nicom inom. Nahodou bude na ceste kanal bez poklopu ci kamen, alebo ktosi vojde do cesty... a zas sa nezeniem a neberem segmenty. Stat sa ale moze hlavne dole kopcom.
10.09.2019 - 21:47:00
00
K tomu správaniu sa na cyklotrasách, arogantní bývajú najmä žiletkári. V Nemecku som hneď na uvítanie zbadal toto:

Príloha:
IMG_20190915_145606.jpg
IMG_20190915_145606.jpg 1.06 MiB thumb_up1thumb_down

15.09.2019 - 22:50:43
01
U nas tato znacka evokuje ludom toto:

Chodci- mozeme chodit kludne aj 4 vedla seba alebo tri kociky vedla seba

Psickari- mozem kludne ist po jednej strane a psa mat na voditku na druhej strane

Rodinky- najlepsi sposob ucit naraz dve deti bicyklovat alebo korculovat je prave tu

Ako ziletkar radsej idem po ceste ako po tomto.
15.09.2019 - 22:57:42
06
Presne tak, keď nemienim rešpektovať chodcov idem po ceste. Keď som na cyklotrase, môže ma aj poj*bať, ale musím rešpektovať aj chodcov a kde mám asi učiť deti bicyklovať, keď nie na cyklotrase? Nemyslím teraz učiť bicyklovať ale učiť sa bicyklovať na cyklotrase... Síce... V Devíne som raz zrazil Yorkšíra ale to už je dávno a odvtedy som už zmúdrel (a presťahoval sa)
15.09.2019 - 23:10:30
03
Ucit sa bicyklovat a ucit bicyklovat po cyklotrase su rozne veci. Na cyklotrasu beriem decka az ked uz vedia bicyklovat a vedia drzat smer. Nie ako rodicia co prvy den kupia decku bicykel alebo kolobezku a hura podme to skusat na cyklotrasu kde je mrte ludi a cyklistov a dieta chodi zlava doprava, nevie poriadne drzat balans a zo vsetkych naokolo ma strach.
Vid dneska, dieta do.mna skoro napeckovalo zboku lebo sa obzera kadetade a nie pred seba a mamicka za nim sa zmoze tak akurat na vykrik Preboha... Minulo ma mozno o par cm lebo som dupol na pedale. A to som siel pomaly.
15.09.2019 - 23:15:43
01
Aha tak si to myslel... Ale zastanem si druhú stranu, dieťa je prvý krát na cyklotrase a nevie, že má ísť po kraji a ver, že chvíľu trvá, kým sa to naučí. Ale keď na cyklotrasu nepôjde, nenaučí sa to nikdy.
15.09.2019 - 23:21:42
04
Da sa to ucit aj inde kde nie je taka premavka.
Prvu jazdu v aute tiez nepojdes rano do spicky ale skusas na parkovisku a na bocnych cestach s malou premavkou.
Ale to je len minoritny problem. Ti chodci vedla seba ma irituju viac. By ma zaujimalo co by oni povedali keby oproti sli 4 cyklisti.
15.09.2019 - 23:28:56
05
Ja som sa niečo naospravedlňoval cyklistom keď som učil krpatého... A ešte sa občas stane ale už málo, už sme boli aj medzi autami ale verím, že nie každý má toľko času pre rodinu ako ja.. Tak tam potom nieje priestor na učenie sa denne alebo obdeň. Tak tí musia v čase, keď sú na cyklotrase všetci a treba to rešpektovať. Keď idú dvaja cyklisti tak, že sa ich nedá predbehnúť použijem zvonček. Keď idú chodci 2 vedľa seba, dá sa ich predbehnúť. Keď akurát ide oproti bicykel tak počkám. Keď 50km rýchlosťou sa rútil proti chlapcovi Poliak na cesťáku mal som 100 chutí šmariť mu palicu do predného kolesa
15.09.2019 - 23:43:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up