Aj Novatec bude mať MicroSpline. Tie informácie, že Shimano "nechce" sú dosť zavádzajúce a väčšinou rozširované "zhrdenými" výrobcami, ktorí museli čakať.
14.09.2019 - 07:01:10
01
Bikedav novatec som uviedol preto, lebo je to masovka, brandujú náboje pre xy ďalších značiek. Bývajú hodne osádzané aj na drahšie bicykle. Keby mal výrobca osádzať náboje tune alebo chris king, tak sa nedoplatíš. Náboje HOPE tiež moc často v továrenskom setupe nevidno.
Kristina na Eurobike-u som videl napr. Novatec Factor s MS orechom
14.09.2019 - 08:22:49
00
Kristina napísal:
Aj Novatec bude mať MicroSpline. Tie informácie, že Shimano "nechce" sú dosť zavádzajúce a väčšinou rozširované "zhrdenými" výrobcami, ktorí museli čakať.


Niekto disponuje informaciami zo zakulisia shimana ? Ak by shimano chcelo tak prečo by nespristupnili licenciu ? Lebo DT swiss nechce ?
14.09.2019 - 11:46:01
01
bimjeam napísal:
Kým im nedopne, že majú robiť náboje na priemsloch, tak to bude stále len sen :)

Neviem, neviem, na predoslom biku som mal priemyselne loziska v prednom naboji, vzadu som mal konusovy shimano naboj. Zatial, co vpredu som za 5 rokov menil loziska 2x, tak zadneho naboja som sa tych istych 5 rokov ani nedotkol.
14.09.2019 - 14:16:15
01
Bikedav napísal:
Niekto disponuje informaciami zo zakulisia shimana ? Ak by shimano chcelo tak prečo by nespristupnili licenciu ? Lebo DT swiss nechce ?

Shimano v tom má určitý systém. Hlavným dôvodom je kvalita, ktorú byť jednostranným otvorením licencie pre všetkých nemali pod kontrolou. Aj taký renomovaný výrobca ak o DT Swiss "nezvládol" vlastné "microspline" orechy. Takto vlastne väčšina hádzala vinu na vŕzgajúcu XTR kazetu jednostranne na na Shimano. Zaujímavé, že ja som môj DT Swiss Microspline už minulý rok dostala aj s tou tenkou podložkou.
14.09.2019 - 18:42:46
00
No ja som dost dlho laboroval co mi to puka... az som zistil, ze je to kazeta. Ako sa da dostat k tej podlozke, ktora mi chyba?
14.09.2019 - 18:54:32
00
skús napísať predajcovi DT Swiss, alebo tam odkiaľ máš nábu, resp. orech.
14.09.2019 - 19:10:55
00
Bikedav napísal:
Niekto disponuje informaciami zo zakulisia shimana ? Ak by shimano chcelo tak prečo by nespristupnili licenciu ? Lebo DT swiss nechce ?

Ja si myslim, ze licenciu povodne Shimano spristupnit vobec nechcelo (mozno okrem DT).
V kazetach je duopol a jedine SRAM alebo Shimano mozu realne zmenit interface kazeta-orech. Iny vyrobca nabojov nema sancu - nemal by kazetu.

Sram to urobil a XD ponukol ako volny standard pre vsetkych.
https://www.xddriverbody.com

Shimano to urobilo, ale standard si chcelo nechat pre seba, aby vyblokovalo ostatnych vyrobcov nabojov (okrem DT - dolezity hrac vo vyssom segmente, s tymi sa dohodli) a predavalo nove kazety len s vlastnymi (pripadne DT) nabojmi.
Priklad takehoto spravania z minulosti je ich Octalink. Ostatni potom vytvorili ISIS standard.

S nabojmi to ale uplne nevyslo (Scylence nie je) a tak teraz zdielaju oneskorene Microspline, aby si na 1x trhu aspon s kazetami nieco trhli.

Veru museli ich experti dlho badat, kym taketo vymysleli...
(klasicke orechy maju naozaj 9 výstupkov :) )
https://patents.google.com/patent/US20190047324A1
SUMMARY OF THE INVENTION:
[0003]
.... The sprocket support body includes at least ten external spline teeth configured to engage with a bicycle rear sprocket assembly....
[0004]
With the bicycle hub assembly according to the first aspect, the at least ten external spline teeth reduce a rotational force applied to each of the at least ten external spline teeth in comparison with a sprocket support body including nine or less external spline teeth. This improves durability of the sprocket support body and/or improves a degree of freedom of choosing a material of the sprocket support body without reducing durability of the sprocket support body
14.09.2019 - 20:45:54
00
Kristina napísal:
Shimano v tom má určitý systém. Hlavným dôvodom je kvalita, ktorú byť jednostranným otvorením licencie pre všetkých nemali pod kontrolou. Aj taký renomovaný výrobca ak o DT Swiss "nezvládol" vlastné "microspline" orechy. Takto vlastne väčšina hádzala vinu na vŕzgajúcu XTR kazetu jednostranne na na Shimano. Zaujímavé, že ja som môj DT Swiss Microspline už minulý rok dostala aj s tou tenkou podložkou.


Zato sa na aliexprese predavajú rozne orechy na DT swiss naboje , ale take hope by ho určite vyfrezovalo blbo :D. Alebo keď o aku kvalitu ide ? Jednoznačne si aspon ja myslím , že sú tam nejaké dohody tym , že shimano nedodá licencie budú DT swiss naboje aj cele vyplety v konkurečnej vyhode a budu uprednostnované na nové biky.
14.09.2019 - 22:26:47
00
SR Suntour zavádza nový štandard pre tapered stĺpiky vidlíc. Supertaper 1,8". Zatiaľ hlavne určený pre e-bike. V článku sa však nepíše o výrobcovi hlavového zloženia pre tento rozmer.
https://bikerumor.com/2019/09/13/sr-suntour-introduces-1-8-supertaper-steerer-tubes-and-upgrades-their-air-springs/

Prílohy:

SR-Suntour-18-supertaper-oversized-fork-steer-for-ebikes-02.jpg
SR-Suntour-18-supertaper-oversized-fork-steer-for-ebikes-02.jpg 82.71 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2019 - 10:13:21
00
Jj to bude treba pretoze na ebikoch vacsinou tomu zvyknu ludia tak nakladat ze to ten obycajny taper a pevna oska nezvlada :)
15.09.2019 - 23:53:55
04
ked po 7. pive 3. narafas do betovonej steny, tak sa to moze zist :)
16.09.2019 - 00:54:09
03
A1ex napísal:
Jj to bude treba pretoze na ebikoch vacsinou tomu zvyknu ludia tak nakladat ze to ten obycajny taper a pevna oska nezvlada :)

Vsak aj klikni na ten link a precitaj. Spominaju najma esteticky dovod.
16.09.2019 - 07:16:09
00
ale pri E-čku už dávno žiadna estetika nie je :D
16.09.2019 - 08:14:15
04
o-bike (o ako ohyzda) :D
16.09.2019 - 08:31:41
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up