cikorg napísal:
V autorizovanej Oakley optike ti presne ukážu do ktorych rámov je to možné urobiť. Napr do Jawbreaker a jemu podobnych modelov to nejde, prave kvoli tomu zakriveniu.
Len teda stoji to pekný peníz ako píše Tuleň.
Riesil som to minuly mesiac, akurat ze zistujem ze ma za chvilu čaká bifokál alebo multifokál :/


Do Jawbreaker a hociako zakrivenych okuliarov ti dioptrie spravia bez problemov:
https://www.extreme-eyewear.co.uk/product/oakley-jawbreaker-prescription-sunglasses-retina-burn-collection-retina-burn/
Cele je to len o tom ze to zabrusenie musia vediet presne vyratat podla zakrivenia okuliarov. Preto to vacsinou robia priamo vyrobcovia.

A tie klipy maju primarne nevyhodu velmi male zorne pole - pretoze zakrivene niesu, tak v zakrivenych brylach pokryju len malu cast. A zahmlievaju sa o dost viac ako bryle bez klipov. Skreslenie pokym ti to spravia dobre nieje ani pri klipoch problem.
11.08.2019 - 08:56:57
00
Tak mozno som sa sekol v modely. Pani mi v OpticLab presne ukazala ktore ano, ktore nie.
Ja som si dal robit Oakley Field jacket, posielali to do Prahy.
11.08.2019 - 09:03:13
00
Máte niekto skúsenosti aj s Rudy project? Teda myslím s či to funguje rovnako ako napr. pri Oakley, teda s výrobu dioptrických skiel na zákazku?
11.08.2019 - 11:11:31
00
Ahojte,
mam problem v pripade, ze v chladnom pocasi idem rychlejsie na biku v chladnom pocasi. zacnu mi slzit oci. Kedze mam dioptricke okuliare (sosoky nechcem) tak rozmyslam, ci existuju nejake okuliare, co by mi to poriesili. Teda ak neberiem lyziarske, ktore su ok, ale na ceste v tom clovek vyzera divne.
riesili ste niekto nieco podobne?
dakujem
16.09.2019 - 13:25:11
00
aj som objednal dvoje rozne okuliare z Aliexpresu..... jedny mi moc nesadli ale tie druhe su uplne super.... prikupil som si potom este dalsie take iste do zalohy...... dioptrie do klipu stali 40 euro .... som spokojny.... (predtym som mal okulaire za 200 s klipom od SH+ a veru musim povedat ze neboli o nic lepsie ako tie z Ciny za 12 :-)
https://www.aliexpress.com/item/32882195652.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.af414c4d7y7XDl
jedna nevyhoda je ze z 5-tich skiel su len jedny polarizacne

samozrejme ak mas neobmedzeny rozpocet, su urcite aj lepsie riesenia
16.09.2019 - 14:35:16
01
Alebo ďalšie riešenie, navštíviť optiku, vybrať si vhodný rám na bike a do toho si osadiť dioptrické sklá.
17.09.2019 - 08:29:58
00
mám tieto https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/okuliare/cesta-a-mtb/force-ride-pro-cyklisticke-okuliare-so-samozatmavovacimi-sklami-a-dioptrickym-klipom-neon.html a celkom v pohode

    17.09.2019 - 12:27:55
    00
    Do toho klipu nebol problem vyrobit skla? Teda neviem ako to v optike robia ale myslim ze musia mat nejaku predlohu. A nevidim tam ziadny sroubik na zalozenie, alebo to je len nejake "natahovacie"?
    11.10.2019 - 17:03:12
    01
    ja mam roky Adidas Evil Eye Pro S a spokojnost aj s dioptr klipom
    22.10.2019 - 01:01:10
    01
    bbedo napísal:
    Do toho klipu nebol problem vyrobit skla? Teda neviem ako to v optike robia ale myslim ze musia mat nejaku predlohu. A nevidim tam ziadny sroubik na zalozenie, alebo to je len nejake "natahovacie"?


    Skla do klipu by ti v optike mali vyrobit bez problemov. Pouzivam cyklisticke okuliare Siroko a tiez klip do nich. V optike nepotrebuju predlohu, iba ten samotny klip. Na sklicka som par dni cakal, stalo to 60e. Material toho klipu je taka pruznejsia umelina, cize sklicko sa tam natlaci.
    22.10.2019 - 21:33:50
    02
    Zdravím, nejaké aktuálne skúsenosti, alebo odporúčania?
    Cestou clipu nechcem ísť, ale potrebujem pomerne široký rám na môj glóbus.
    Prípadne nejaké odporúčanie na rozumnú optiku v BA/NR?

    Vďaka
    11.07.2020 - 11:19:09
    00
    čaute. má niekto skúsenosti s ekoi okuliarmi? persoevo7 sú vo výpredaji, no neviem či potom zoženiem náhradné sklá, ked uz teraz nemajú na stránke ... a photochromatické cat.1-2 by asi nestačili. dalšia moznosť Rudy project, no 50/70€ za diopt.adaptér ...trošku prehnaná cena?!
    20.07.2020 - 14:04:07
    00
    Dám sem moju skúsenosť. Už cca 2 roky som riešil ako vylepšiť zrak na bicykli. Nemladnem a oči sa budú už len zhoršovať (pre úplnosť mám tupozraké ľavé oko, dioptrie do diaľky a už aj na čítanie a naviac cylindre). V prípade operácie je možná vnútro-očná šošovka. Operácia (nie je to pár minút ako pri bežnom reze laserom) stojí cca 2000 eúr a doliečovanie je cca pol roka. Toto som zavrhol, lebo jednoducho mám strach :sweat: . O klipoch do okuliarov (najviac odporúčaní asi na BBB https://bbbcycling.com/sk_sk/bsg-51ph-select-optic-phsom) som si čítal skúsenosti aj na zahraničných fórach a opäť v mojom prípade neboli realizovateľné (cylindre a mínus sklá vs zakrivenie a vzdialenosť od oka). Vďaka @4volty som objavil ponuku extreme-eyewear.co.uk, ktorá ma nasmerovala na OAKLEY. Začal som hľadať, či niekto nerobí presne tieto okuliare aj na SK. Na odporúčanie som išiel do OpticLab v Bratislave a zašiel som za naozaj na slovo vzatou odborníčkou Petrou. Zmerala ma na poriadnom stroji a nebolo to žiadne ručné menenie skiel ako v bežnej optike. Po meraní (v dôsledku ktorého som si musel pomeniť aj sklá na bežných okuliaroch za polovičné ceny ako GO a pod.) sme vyskúšali možné rámy. Po dlhom zvažovaní sme vybrali OAKLEY a do nich multifokálne fotochromatické sklá od Zeiss (možnosť bola aj sklá priamo od Oakley, ale po kontrole údajov mi nedokázali urobiť vhodný cylinder s multifokálom ). Hotové okuliare prišli vyrobené z DE do 10 dní a výsledok predčil všetky moje očakávania. V športovom posede na cesťáku vidím perfektne cez vrchnú časť a kedykoľvek sklopím oči na merač alebo mobil na baranoch, tak viem čítať. Presne tak som to vždy chcel. Naviac okuliare sú naozaj aero a zožali od každého len obdivné pochvaly. Všetko má aj svoje negatíva :tmi: . Neboli lacné a niekto si za tie peniaze kúpi nový gravel bike. (v mojom prípade som ich dostal ako darček od priateľov, ale to som sa dozvedel až pri platení a mal som na ne poctivo ušetrené ...a neľutoval by som ani euro). A začal som sa trochu viac báť. Nie len o okuliare (poradie okuliare-bajk-telo), ale najmä preto, že lepšie vidím tie roz....né slovenské cesty pre cyklistov. Snáď niekomu tento môj výlev ušetrí hľadanie 8)

    Prílohy:

    CameraZOOM-20200720070438358.jpg
    CameraZOOM-20200720070438358.jpg 156.63 KiB thumb_up3thumb_down

    20.07.2020 - 14:31:39
    211
    Truhlik50plus Aký je to model od Oakley prosím ťa?

    Jazdíte niekto Oakley športové dioptrické okuliare bez klipu, napr. Splinter, Splinter 2, Trillbe X, Hyperlink?
    Ako ste spokojní? Nepodfukujú? Ďakujem.

    Prílohy:

    Hyperlink.jpg
    Hyperlink.jpg 60.4 KiB thumb_up0thumb_down

    splinter 2.0.jpg
    splinter 2.0.jpg 23.77 KiB thumb_up0thumb_down

    Splinter.jpg
    Splinter.jpg 56.19 KiB thumb_up0thumb_down

    Trillbe X.jpg
    Trillbe X.jpg 26.86 KiB thumb_up0thumb_down

    06.02.2021 - 11:47:01
    00
    @Coudy Oakley Field Jacket Sunglasses Noir - Photochromic - OO9402-0664 ale skla mám výmene za fotochromatické dioptrické Zeiss Sedia dokonale 🌞
    06.02.2021 - 12:12:08
    00
    keyboard_arrow_up