Ja Gravelkingy kupujem vždy na bike-components.de ale oplatí sa niečo prihodiť keďže majú 10€ poštovné na SK.
17.09.2019 - 19:45:30
01
Odtiaľto som kupoval https://r2-bike.com/
V sobotu som objednal a vo štvrtok prišli. Bral som odtiaľ aj tmel s ventilmi, poštovné bolo tiež 10 €.
17.09.2019 - 19:48:37
02
Kupoval som ich na Bike24.de, dobra cena bola. Na to vyhadzovanie kamienkov som fakt zvedavy, cital som uz o tom aj inde. Ja mam ram oblepeny vratane dolnej strany priehladnymi ochrannymi nalepkami, maju taky gumovy feeling, tak sa skrabancov nebojim a zvuk to snad tiez stlmi.
17.09.2019 - 19:53:28
01
Kebyže mám oceľový rám, tam by to problém asi trochu bol. Inak videl som niekde Author Ronin 2017 v krásnej oranžovej farbe, silne o ňom uvažujem na jar ak ešte bude. Bol by to taký gravel do sucha
?
17.09.2019 - 19:58:03
00
peterka85 napísal:
chlapci poradte nejaky dobry plast na gravel, odolnejsi proti defektom , tento rok už 4 defekt ( vascisnou polne , kameniste cesty ) teraz mam Maxxis Razzo, 700x35C Silkworm, dik



Mám tento Maxxis ... defekt som dostal len raz , ale na modeli bez ochrany . 120 TPI síce vydrží len 1500-2000 km , potom sú už bez štoplov , ale grip bohovsky .

https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/cesta-a-trekking/gravel-cyklokros/maxxis-rambler-700x40-exo-tr-plast-kevlar.html
17.09.2019 - 20:43:35
00
Clanok pre tych, ktori sa chcu zorientovat v graveloch :-)
https://granfondo-cycling.com/gravel-bike-guide/
18.09.2019 - 12:16:57
03
Myslite ze toto je dobra cena ? Pride v poriadku ked ho clovek objedna ? Brzdy predna a zadna budu asi opacne kedze britania ? https://www.wiggle.com/vitus-substance-vrs-adventure-road-bike-apex-2019/ Dakujem
19.09.2019 - 07:57:47
00
Cena je taká priemerná, ako pri ostatných bikoch podobnej výbavy, plus mínus do 100€ hore dole, podľa toho, aká je akcia. O tom, že budú vymenené brzdy, je to len sila zvyku, niektorým ľuďom to tak vyhovuje, keďže jazdia aj na motorkách a tam je to opačne ako na EU bikoch. V najhoršom vždy sa to dá prekáblovať.
19.09.2019 - 08:05:09
00
Jano1987 napísal:
Cena je taká priemerná, ako pri ostatných bikoch podobnej výbavy, plus mínus do 100€ hore dole, podľa toho, aká je akcia. O tom, že budú vymenené brzdy, je to len sila zvyku, niektorým ľuďom to tak vyhovuje, keďže jazdia aj na motorkách a tam je to opačne ako na EU bikoch. V najhoršom vždy sa to dá prekáblovať.


To s tymi brzdami mas odskusane/overene? To ma ani nenapadlo, ked som zvazoval kupu biku cez wiggle, lebo napriklad auta tam nemaju riadenie otocene zrkadlovo, len ho maju cele presunute na opacnu stranu. Skor som riesil, ci to budem vediet sam poskladat. Nevies, do akej miery to chodi z wiggle zlozene/rozlozene?
19.09.2019 - 08:48:32
00
martinres napísal:
To s tymi brzdami mas odskusane/overene? To ma ani nenapadlo, ked som zvazoval kupu biku cez wiggle, lebo napriklad auta tam nemaju riadenie otocene zrkadlovo, len ho maju cele presunute na opacnu stranu. Skor som riesil, ci to budem vediet sam poskladat. Nevies, do akej miery to chodi z wiggle zlozene/rozlozene?


to práve neviem, preto sa pýtam :) Predsa posielať to nazad je asi ... Apex 1 vs GRX RX600-1 je porovnateľné kvalitatívne ?
19.09.2019 - 09:16:25
00
Stačí pozrieť fotky, z pravého dualu to smeruje k prednemu kolesu.
Akurát včera som objednal pracovný cajgel z UK, počítam s následnou úpravou bŕzd.
https://www.merlincycles.com/blue-prosecco-al-touring-disc-road-bike-112895.html
19.09.2019 - 10:00:59
01
martinres treba pozrieť fotky baranov a uvidíš ako sú tam tie brzdy. Čo som mal možnosť skúsiť pár motoriek, všetky mali prednú brzdu na pravej páke, keďže drvivá väčšina populácie sú praváci a majú v pravej ruke lepší cit ako v ľavej. Teda lepšie a presnejšie dávkovanie bŕzd. Na biku to až tak nie je okaté, predsa len sa nebrzdí z takých rýchlostí a ani nie brzdy nemajú taký účinok. Je to len o sile zvyku, že ktorá je ktorá. Ja väčšinu času brzdím prednou brzdou, predsa len je efektívnejšia ako zadná, hlavne pri mojich 100kg. Nejaký 50kg gramársky vrchár by možno ten rozdiel nepocítil.
19.09.2019 - 10:13:37
01
Jano1987 co sa motoriek tyka, tak dali na pravu ruku brzdu predpokladam z dovodu ze na rukach mas brzdu a spojku a na spojku nie je dolezity taky cit.. nepamatam sa ako to mal skuter ktory som chvilu sedlal ale predpokladam ze rovnako ako motorka - vpravo predna brzda a vlavo zadna brzda.. pri zadnej nie je dolezity taky cit lebo smyk sa da lahsie ukorigovat.. co sa rychlosti tyka tak cim rychlejsie ides tym viac brzdu stlacas cize pri 200km/h neporebujes tolko citu ako pri 50km/h

na "vymenene" packy si kazdy rychlo zvykne.. je to o tom ze sadnes skusis ktora je ktora a hlava si to uz dava automaticky sama.. aspon ja som nikdy nemal problem s presadanim z motorky na bicykel.. na bicykli si ani nepamatam ktora brzda je ktora ale po prvom zasliapnuti a pribrzdeni viem ktora je ktora a idem.. motorku mam uz zafixovanu dobre lebo pri brzdeni je potrebne aj uberat plyn a robi sa to vsetko jednou rukou :)
19.09.2019 - 10:44:50
00
zahri však o tom som písal, že prečo je predná brzda na motorke na pravej ruke.
19.09.2019 - 11:30:02
00
Na motorke je vpravo aj plyn, preto je tam brzda kedze na druhej strane je apojka. Tazko by sa rozbiehalo keby si mal na jednej strane spojku aj plyn.
19.09.2019 - 11:51:47
01
keyboard_arrow_up