Ja som vyšľapal v Skinnersoch napr. na Veľký Choč, alebo na Suchý. V pohode, bez problémov a vyzúvania. Bez ponožiek samozrejme. Skúšal som aj krátke behy, ale treba opatrne. Kupoval som ich pôvodne ako píše Hack3r, ako prezúvky do útulne a tak podobne. No zaľúbilo sa mi v nich chodiť a nosím ich aj počas turistiky (ale väčšinou len do kopca, a dolu kopcom si prezujem turistické tenisky).
A dal som za ne plnú cenu, pajdu 🤐.
11.09.2019 - 18:29:43
00
Ake botky by ste poradili na zaciatky s behom? Viac menej cesta, ale aj nejake tie vychodene skratky krizom cez pole, luku a pod. Nieco v com by sa dalo aj prejdut pesi 5km z roboty a beh tak 2 max 3x do tyzdna pol hodina-hodina, miesto biku cez zimu. Uz dve zimy sa chystam zacat behat, tak tu tretiu by sa patrilo aj zacat :-) Najde sa nieco v cene 30-40€?? Ci tam je to vsetko rovnake a rovnako mizerne? Moc sa mi priplacat nechce, este neviem ci aj skutocne behat budem a ci ma to vobec bude bavit :lol: Ale zas aby ma svojou ne-kvalitou uplne neodradili od behu :?: Neviem no...
11.09.2019 - 19:50:53
00
Jaiub napísal:
Ake botky by ste poradili na zaciatky s behom? Viac menej cesta, ale aj nejake tie vychodene skratky krizom cez pole, luku a pod. Nieco v com by sa dalo aj prejdut pesi 5km z roboty a beh tak 2 max 3x do tyzdna pol hodina-hodina, miesto biku cez zimu. Uz dve zimy sa chystam zacat behat, tak tu tretiu by sa patrilo aj zacat :-) Najde sa nieco v cene 30-40€?? Ci tam je to vsetko rovnake a rovnako mizerne? Moc sa mi priplacat nechce, este neviem ci aj skutocne behat budem a ci ma to vobec bude bavit :lol: Ale zas aby ma svojou ne-kvalitou uplne neodradili od behu :?:


Mne sa podarilo kúpiť tieto boty (adidas adios adizero boost 2) svojho času v Parndorfe za 39.90 eur a sú to najlepšie bežecké boty, ktoré som mal. Trhať sa začali až po 1000km - ale aj napriek tomu, si ich sem tam stále obujem https://www.theedge-sports.com/running-c1/mens-running-shoes-c2/racing-shoes-c84/adidas-mens-adizero-adios-boost-2-p12381
Za nejakých 45e som tiez Parndorfe kupil tieto https://www.asics.com/us/en-us/gel-noosa-tri-10/p/0010236953.0791 , ale v Asicsoch sa mi nikdy nebehalo tak dobre ako v Adidasoch s boostovou podrážkou. Známi ale majú väčšinou opačný názor a na Asicsy nedajú dopustiť.
Každopádne, ak chceš kvalitnú bežeckú botu za 30 - 40eur, musíš mať štastie na akciu. Univerzálna bota, alebo univerzálna rada pre výber bežeckých tenisiek neexistuje.http://www.bezeckaskola.cz/clanek-3004-jak-vybrat-spravnou-bezeckou-obuv-pro-sebe-nechte-ji-vybrat-vase-nohy.html
11.09.2019 - 20:14:50
01
Zelomir: v čom je problém? Čo som zle napísal?
11.09.2019 - 20:15:21
00
Jaiub napísal:
Ake botky by ste poradili na zaciatky s behom? Viac menej cesta, ale aj nejake tie vychodene skratky krizom cez pole, luku a pod. Nieco v com by sa dalo aj prejdut pesi 5km z roboty a beh tak 2 max 3x do tyzdna pol hodina-hodina, miesto biku cez zimu. Uz dve zimy sa chystam zacat behat, tak tu tretiu by sa patrilo aj zacat :-) Najde sa nieco v cene 30-40€?? Ci tam je to vsetko rovnake a rovnako mizerne? Moc sa mi priplacat nechce, este neviem ci aj skutocne behat budem a ci ma to vobec bude bavit :lol: Ale zas aby ma svojou ne-kvalitou uplne neodradili od behu :?: Neviem no...



da sa zohnat aj za taku cenu, skor vsak za 50-70e zozenies nejake starsie modely. hladaj klasicke modely na cestu "objemove" alebo "daily running", to zvladne aj horsi teren, a vyuzijes to aj tak ako pises, prejst pesi, do mesta,..
hlavne treba skusat - neda sa od stola povedat ze toto je super. co sedi mne nemusi tebe.
ak uz zajdes do nejakeho obchodu, precekuj modely na runrepeat.com - tam je celkom dobry prehlad, da sa pozriet aj na reviews, ale nezabudaj ze fakt kazdemu sedia ine.

ja napr beham na ceste takmer vyhradne v Nike, ziadne Adidasy ani Asicsy mi nikdy dobre nesadli..
osobne nedam dopustit na Nike Pegasus (vydupal som 3x model 32, potom trosku zmenili styl ale stale je to super bota, teraz mam druhe z rady 34...). to len nastrel, tie sa daju najst medzi 40-120eur.
urcite nekupuj z netu, ked si to nemal na nohe a neprebehol sa po obchode
11.09.2019 - 20:32:33
02
Skus kuknut na stranku Sanasport.sk,maju tam vzdy nejake zlavy...na cestu jednoznačne Boost od Adidasu
12.09.2019 - 09:24:56
00
Mňa teraz zaujali Mizuno Wave Rider 22. Majú širšiu špičku čo mne vyhovuje.
13.09.2019 - 14:05:09
00
Mne vyhovuje úzky strih, takže za mňa Adidas, rada Supernova. Mal som 2 x Supernova Glide 7, 2 x Supernova Glide 8, 2 x Supernova (9.rada už nemá Glide v názve) a 1 x Ultraboost. Ceny Supernovy sa dajú bežde okolo 85€, Pr šťastí aj do 70€. Ultraboost stoja bežne okolo 180-190€, ale podarilo sa za cca 90€. Na preteky používam 2 x Adizero Boston 6. Do väčšieho dažďa Supernova GTX. To nie je reklama na Adidas :)
20.09.2019 - 13:16:17
00
Ja som tiež adidasoidny mam ultraboosty bez jazyka :P vo výpredaji za 80€. Tie mi sedia tip-top. A taktiež trailove terrexy ale tie už by som potreboval nahradiť niečim iným.
20.09.2019 - 16:53:49
00
Tak som cosi na zaciatok vybral, uz som bezec? :D Tak uz len zacat, som zvedavy kolko tomu dam... Nike downshifter 9, skusal som aj adidasky ktore maly lepsiu podrazku, vyssiu a maksiu, ale tieto mi lepsie sedeli.

Prílohy:

2B566F96-D0BC-4F9D-99CC-AEA7C5FCEF1F.jpeg
2B566F96-D0BC-4F9D-99CC-AEA7C5FCEF1F.jpeg 525.42 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2019 - 20:03:37
00
Mne bolo povedane ze bezec budem az ked budu vysledky :) len este neviem ake
27.09.2019 - 20:05:46
02
Jaiub Tak na jeseň a zimu neviem neviem, toto je skôr letný, resp. čisto asfaltový model, hlavne podrážka - aby si si na snehu nenabil držku... Ale tak snáď budú slúžiť... Treba len začať, ono sa to (aj Ty) rozbehne... :-)
28.09.2019 - 08:43:46
00
Veru s tymto mas recht, este vcera vecer som sa v nich presiel so psom a celkom dost bolo citit ako cez ne prechadza chlad. A behat chcem prave v zimnô ked to nebude na bike... Ale potom som si trochu pobehol a vtedy som to tak nevnimal, ale zas to bude ine pri 0C... No to su veci co v obchode nezistis no, ale aspon sa bude od coho odrazit pri eventuelnej kupe dalsich, lepsich... :-) Co by si teda ty odporucil v rozumnej cene na take chladnejsie a 70/30 asfalt/teren podmienky?
28.09.2019 - 08:52:21
00
Tenký zvršok nahradíš kvalitnými zimnými ponožkami, ale tá podrážka Ti bude kĺzať ostošesť... Ak Ti Nike sedia, skús ešte obzrieť modely Pegasusu Trail, alebo Terra Kiger... Aj keď budeš behať len málo, vždy je dobré mať dva páry obuvi... Na sucho (keďže už ich máš), a potom mud and snow...
28.09.2019 - 08:58:26
00
Tak zase po snehu, lade a v nejakych echt nepriaznivych podmienkach to nebude... Skor len pocas dlhych zimnych vecerov (v zhovievavych podmienkach) na hodinku po a v okoli mesta miesto biku.. Jasne ponozky, tie som mal vybrate skor ako topanky :lol: Len neviem si su ok fusakle za polovicu topanok :D
https://www.sanasport.sk/cep-kratke-zimni-bezecke-ponozky-panske-iii-seda-cerna-wp5btu
28.09.2019 - 09:20:43
00
keyboard_arrow_up