Borso napísal:
A je problem ist po asfaltke ten kusok k TBK 1 ?


to je bohoruhacstvo :D
23.09.2019 - 09:41:26
01
Vysoka je krasna z kazdej strany :)

Prílohy:

14902_5d87f0f3ded0d.jpg
14902_5d87f0f3ded0d.jpg 380.77 KiB thumb_up2thumb_down

14902_5d87f0f536cf9.jpg
14902_5d87f0f536cf9.jpg 858.52 KiB thumb_up8thumb_down

14902_5d87f0f7a7a67.jpg
14902_5d87f0f7a7a67.jpg 471.37 KiB thumb_up1thumb_down

23.09.2019 - 09:45:09
09
iron.hide napísal:
to je bohoruhacstvo :D

Minule som pouzil asfalt a mas pravdu, citil som vinny :D
23.09.2019 - 10:02:22
00
foobar napísal:
a keby som pchal peniaze do Vcelina tak sa to spravi same?

Ked nie je povolenie, da sa to spravit aj bez neho. Nebolo by to prvy ani posledny krat co sa tu tak nieco robi.


Nase traily su vsetky legalne a oficialne povolene. Pred novymi trailami vybavujeme najprv ziadosti. Pravdepodobne nepoznas historiu udalosti, koli ktorim nemozeme na TBK "naskocit" priamo z BK, ale ver mi ze radikalne riesenia nie su vzdy tie najlepsie. Chceme spolupracovat aj s 1SV v ramci rozsirovania nasich trailov. Co myslis ako to dopadne ked im na truc presekame cestu tam, kde ju nechcu? Okrem toho ta velmi radi uvitame na brigadach prilozit ruku k dielu a podebatujeme aj detailnejsie :).
23.09.2019 - 10:27:29
06
Vsak da sa ist okolo prasiatok, netreba ist asfaltkou ani turistickou znackou
23.09.2019 - 12:39:13
02
eaten napísal:
Zdravim, tak som vyskusal trasu co som naplanoval tento vikend..

Pod Vapennou ste co stvarali?
23.09.2019 - 12:42:12
01
Palo TT napísal:
Pod Vapennou ste co stvarali?

Cakal som ci s tym niekto pride :D . Bludili, pekna cesticka, rozpravali sme sa, vobec sme si nevsimli odbocku na modru. Az neskor som otvoril mobil a prisiel na to ze sa musime vratit.
23.09.2019 - 12:44:23
01
tulenik napísal:
Aby som ťa uviedol do obrazu, je to cykloverzia športu známeho ako orientačný beh, ktorý má prácu s mapou a buzolou ako svoj základ.
Takže s navigáciou to je ako keby mi skúšali undergrads písať písomku s použitím wikipedie.
Ono to má ešte ďalšie pikošky - na orienťáckej mape vidíš zrady, ktoré s tebou pri použití GPS vedia nepríjemne vydžubať (KS na vrchole a ty 5 m horizontálne a 20 vertikálne od neho). V jednoduchom teréne by sa GPSista prezradil buď podozrivo rýchlym postupom alebo nelogickou trasou ("rovno za šipkou").


Ja viem o co sa jedna, dokonca som sa niecoho podobneho uz raz zucastnil. Tiez som par podobnych veci robil ako team building a rozne podobne cvicenia vramci vycviku prezita/turistiky. Ba na niektorych mojich akciach sa mapa kreslila, lebo si nemal vobec nic aj kompas si musel improvizovat.
Vzdy som ludom zhabal telefony a vzdy aspon 1-2 kusy nejaku navigaciu tel hodinky ... prepasovali (nerobil som prehliadku telesnych dutin) a vzdy pokaslali zabavu sebe aj ostatnym.

To len aby sme vedeli, ze sa nebavime v teoretickej rovine.

A co sa tyka nelogickeho a chaotickeho a prezradenia sa.... https://ridewithgps.com/ natukas body, vyrata optimalu trasu pre minumalne stupania a minimum minutych klorii. Podklad pouziva OSM co su asi naj podklady nonstop aktualizovane, su tam ja ilegalne traily a vyuziva to aj heatmaps zo stravy pre zistenie rychlosti prejazdu.
Nasledne to vyhodi trsu, ktora je optimalna. Este ti da aj cas za kolko ti to bude trvat tvojou obviklou rychlostou na danych usekoch resp podla priemeru zo stravy na dany segment. A export do garminu je jeden klik. Dosiahnut rovnake naplanovanie trasy s pouzitim vlasnej hlavy je robota na niekolko dni.

Samozrejme mapa a kompas je nenahraditelne know how, ale dnes uz to zacina byt ako schopnost jazdit na koni. Zide sa ked dojde PHM, ale kona nenajdes a ked najdes, bude to boj. A tak je to aj s papierovou mapou, problem sa k nej vobec dostat v dnesnej dobe.

Skratene: Ak pouzijem top dostupnu navigaciu, tak ma pobije len nikto co ma podstatne lepsie nohy, alebo lepsiu navigaciu. S mapou a kompasom nema sancu. Mozno ak to ma tak najazdene, ze pozna tie trasy po tme z pamati, ale to je uz na iny pribeh.

PS: ked uz nic tak pouzijes aspon tachometer pre meranie vzdialenosti mediz odbockami co ti usetri enormne mnozstov namahy. Cize smer podla cesty vzdialenost podla tachometra. To je povolene ci mas ratat kroky ?
23.09.2019 - 13:27:10
00
Strenki napísal:
Kenaimapa na Makade (ktorú máš na mapníku na riadidlách) je fakt veľmi detailná a sú na nej body, ktoré potrebuješ prejsť. Používať inú navigáciu ťa ešte spomalí (môj názor). Doslova je tam veľa úrovní/hrúbok čiar od najrýchlejšej zvážnice po najpomalši bohom zabudnutý lesný chodník, ktorý bežne nikto nejazdí


Ano, mapa je dobra,
http://makado.vba.sk/common/mapa_makado2016.jpg

OSM s aktualnou polohou v 5" tablete je lepsia.
https://www.openstreetmap.org/#map=15/48.2455/17.1219
23.09.2019 - 13:45:41
00
No lenze v tablete nemas body z mapy, mapu dostanes pred startom preteku. Kym ty budes kukat na papierovu mapu a do tabletu, ja budem na 3. stanovisti pred tebou ... chapes. Chces sa zdrziavat co najmenej a nie tablet zapinat, cakat kym chyti GPS signal ... je to super, citat mapu a orientovat sa v terene, kto nebol nech vyskusa (maju kategoriu aj pre jednotlivcov).
23.09.2019 - 13:48:09
03
To by stalo za experiment, ci si dokazes urcit optimalnu trasu o tolko rychlejsie, ako by som dokazal zadat udaje do tabletu. Koniec koncov nemusi to byt presne na 1m ved to je na ceste nemozes to minut. Ked ides podla mapy, tak najdes trasu na hrubo oznacis si ktore body chces ist, zhruba zratas vzdialenost a vyrazis, To bude rychlejsie ako to sparacovat v navigacii. Ale ty potom budes po kazdom bode planovat zasa dalej trasu a ja podla navigacie pojdem uz uplne bezmyslienkovite len po ciare na obrazovke. Cize dalej uz len setrim cas. A nmavigacia chybu neurobi, ty kludne, cize vo finale.... plus permanentne vidim planovany cas navratu podla mojej aktualnej rychlosti, viem sa vratit na min presne. (Vychadzam z toho, ze neoznas oblast, lebo ak to mas pojazdene, tak je to uplne o niecom inom a vyhra ten kto je tam kazdy den)
23.09.2019 - 13:57:10
00
Kenai skoro všetci to máme tu prejazdené krížom krážom. Aj tak sa stáva, že keď prídu orienťáci od inakiaľ, tak vyhrajú.
23.09.2019 - 14:08:10
02
Asi pridem pozriet, len pre zaujimavost mimo sutaz, nemam na to bike ani nohy, ale zvedavost prevelika.
23.09.2019 - 14:50:50
00
Dneska som blúdil nad Sv Jurom natrafil som na toto. To je bývalý skokanský mostík alebo čo?:-)

Prílohy:

IMG_0032.JPG
IMG_0032.JPG 1.43 MiB thumb_up2thumb_down

23.09.2019 - 19:33:25
03
Ano, ale uz by som tam skakat neskusal
23.09.2019 - 19:41:35
00
keyboard_arrow_up