vlastoch hej, hej. Aby som presný v pojmoch poisťovákov, tak si teda nenahlasuješ poistnú udalosť, ale uplatňuješ si nárok z už nahlásenej poistnej udalosti ...

Otázka na poisťovákov alebo tých čo sa vyznajú v pojmoch a radi chytajú ostatných za slovíčka:
Ak som poškodený v dopravnej nehode a uplatním si nárok skôr ako škodca nahlási poistnú udalosť z PZP ako mu to zákon prikazuje, tak neurobím tiež nahlásenie poistnej udalosti?
23.09.2019 - 09:23:27
00
Keď som mal tú česť stať sa obeťou (našťastie len škrabance na aute), tak som hneď kontaktoval známeho cez poistky. Jeho rada bola: nech to vinník hneď pred tebou telefonicky nahlási na poisťovňu, alebo volaj políciu.
Baba našťastie bez problémov zavolala, potvrdila, že to bola jej chyba a následne som ja priamo dal môj kontakt. Ešte som vypísal správu o nehode, viac som už tú babu čo do mňa buchla nevidel, komunikoval som už iba s poisťovňou.
23.09.2019 - 09:54:13
01
Sasulnik napísal:
vlastoch hej, hej. Aby som presný v pojmoch poisťovákov, tak si teda nenahlasuješ poistnú udalosť, ale uplatňuješ si nárok z už nahlásenej poistnej udalosti ...

Otázka na poisťovákov alebo tých čo sa vyznajú v pojmoch a radi chytajú ostatných za slovíčka:
Ak som poškodený v dopravnej nehode a uplatním si nárok skôr ako škodca nahlási poistnú udalosť z PZP ako mu to zákon prikazuje, tak neurobím tiež nahlásenie poistnej udalosti?


on ma zakonnu povinnost to do 15 dni nahlasit, ak to neurobi mozes aj ty a poistovna bude najskor riesit s tym koho si oznacil lebo to ze to ty nahlasis este nemusi znamenat ze je vinnik. Cize ona to bude najskor riesit a pripadne kontaktuje policiu atd
23.09.2019 - 10:24:09
00
Musí prebehnúť vyšetrovanie pripadne súd až potom ti dá poisťovňa prachy
23.09.2019 - 12:39:20
00
Ja mám zase také skúsenosti, že treba ísť s vinníkom hneď do poisťovne nahlásiť nehodu, aby si mal istotu a nemusel ho potom naháňať a naťahovať sa s ním. On má pokoj a ty budeš skôr vybavený.
24.09.2019 - 08:55:05
00
Každopádne sa treba ísť opýtať do poisťovne, či to dotyčný nahlásil
24.09.2019 - 16:03:49
00
Staci zavolat a prihlasit sa ako poskodeny Ak tam bola policia a vinnik to nenahlasi vcas, bude mat potom problem vinnik.
24.09.2019 - 16:17:58
00
nenasiel som nikde odpoved na moju otazku, tak skusam tu, ci nahodou je niekto skusenejsi.

ak riesim cenovu ponuku pre poistovnu a dany nahradny kus uz nie je dostupny a nie je ziaden diel dostupny, mam nacenit poslednu znamu cenu alebo celu prerabku, aby to bolo pouzitelne? jedna sa o pravu brzdovu packu na cestnom bicykli, ktora sa uz nevyraba a jedinou moznostou je prerobenie celeho systemu.

dakujem za odpovede
16.01.2020 - 10:58:38
00
riesil som nieco podobne, s poistovnou... odpisali nieco, ze ak mam potvrdenie,ze povodny diel sa uz nevyraba, tak by to mali uznat... moja vidla sa uz neda kupit samostatne, iba novy ram s vidlou, takisto kolesa sa len v pare predavali.... ale kedze moj bike ma 10 rokov, zvolil som cestu nech mi to opravia ako skladacku, cize rafik iny, vidla ina... a nakoniec mi dali za material nieco okolo 50%.... neviem si predstavit ze si dam ram za 400 a kolesa za 200 a z toho mi daju iba polku...
16.01.2020 - 13:49:24
01
Ahojte, včera cca o siedmej večer ma na karloveskej pri kaktuse zostrelil taký "dochodca". Vrazil do mna zo zadu, vôbec som to nečakal, vyletel som jak handrový panák do luftu, dopadol na prednú kapotu a potom na asfalt. Moc si toho nepametám iba strašná rana a potom ako ležím na asfalte. Prišli policajti, odniesla ma sanitka, X krát mi všetko rengenovali, CT hlavy, nič zlomené nemám ale lavé stehno a bok je dosť narazený, neviem chodiť poriadne, hrudník a ramená mám pocit ako keby ma dobil nejaký MMA bojovník. Bicykel na odpis, zadné koleso na dva kusy (doslova), dualy, prehadzovačka a riaditka zničené, rám je vcelku, na vela miestach oškretý, ale neviem posúdiť či je ohnutý dokým tam nedám neporušené kolesá.

Nič som neporušil, svetlá som mal zapnuté, bolo ma zdaleka vidno, aj reflexné prvky som mal na sebe, mal som aj prilbu, čo ma dosť zachránilo bez toho na cestu nelezem.

Viete aký je postup na náhradu škody z PZPčka toho auta čo ma zrazilo?
Je to tak že poviem aký som mal bicykel (značka a typ) a oni mi pošlú peniaze na nový podla ofic. cenníku?
13.03.2020 - 20:24:53
00
Hlavne ze si v pohode. Ja som to uz zazil tiez ale nie tak drsne. Mal som skladany bicykel bloky a faktury som poistovakovi dolozil aj tak mi plnu sumu nezaplatili. Vodic mal Kooperativu a s nimi je vraj tazka rec.... Mozno ti zaplatia aj ujmu na zdravi.
13.03.2020 - 20:40:51
00
Dochodca ostal ci usiel? Vies spz?
Mne preplatili komplet veci minus asi 10% amortizacia ale mal som pomerne novy bajk. Aj oblecenie, okuliare, mobil atd
Plus ujmu na zdravi, PNku. Trebo obodovanie od obvodaka spolu s chirurgom.
13.03.2020 - 20:44:16
00
Neušiel, policajti s nim spísali protokol o nehode na mieste. Toho som sa bál že mi nebudú chcieť zaplatiť 100% cenníkovej ceny, ale budú ma chceť odrbať cez "amortizáciu" a podobné srandy. Bicykel má takmer dva roky, bol kupovaný v apríli 2018 a stihol som na nom najazdiť 10 500 km. Prilbu môžem tiež vyhodiť. Najlepšie bolo že dôchodca policajtom vravel že ma zdialky dobre videl ale nevie vysvetliť prečo ma zrazil, že nejaký "chvílkový skrat" , že sa potom pozrel do spetneho zrkadla a zabudol že som pred ním. Nabral ma tak v cca v 50tke, vôbec nebrzdil pred zrážkou. Myslel som že do dorazím ale nevedel som vstať z vozovky. Ked to tak zoberiem, to bola taká šupa, že som ešte dobre obišiel, kludne som mohol ostať ochrnutý alebo už v mrazáku.
13.03.2020 - 21:00:35
00
Normálne rozmýšlam že kôli tomuto skončím "s cestou" alebo sa budem premávať len na hrádzi na pivo ako rakúsky dochodca. Ziadnu chybu som neurobil a aj tak ma zostrelili. Mal som už zopár incidentov že ma kamion alebo autobus vytlačil zboku do jarku, alebo že mi nedali prednosť v križovatke a pod ale že ma takto zozadu naberie to je mimo moje chápanie.
13.03.2020 - 21:05:52
00
To nemozes takto brat, moze ta auto zostrelit ked pojdes po chodniku. Prvy mesiac som mal taky divny pocit ked som uz mohol jazdit. Ale potom si zvyknes. Ja som si kupi aj radar od garminu :)
On to musi do 15 dni nahlasit do poistovne, ty chod tiez do jeho poistovne nahlasit ze on ta zrazil. Poistovna bude musiet pockat na spravu od fizlov a ty zatial zhanaj doklady a spravy od lekarov. Ak nemozes chodit tak kludne PNku. Ak bude tusim viac ako 7 dni tak ma dedo problem.
Ked dobre pochodis u lekarov a doatanes dost bodov tak mozes doat penazi dostat. Mne tusim dali za bodovacky cez liter.
13.03.2020 - 21:11:56
00
keyboard_arrow_up