ivan napísal:
Stačí prepnúť Garmin na Average zero ,,zap.,,. Potom budeš mať ale hodnoty pesimistické.

Ivan, ale to sú Tvoje hodnoty. https://www.strava.com/activities/2722265514/analysis.
24.09.2019 - 12:20:46
00
tulenik napísal:
Tipujem že došlo k výpadku signálu pri zastavení šliapania a k vadnému odčítaniu nejakej random (a ešte k tomu dosť vysokej) hodnoty. Potom asi pwm zaspinkal a spojenie sa obnovilo po opätovnom rozšliapaní, keď sa odhibernoval. Medzitým tam zostala visieť tá random hodnota. Toto je najskôr chyba firmwaru. Asi skôr garminovského, lebo tomu malo dopnúť, že nemá odozvu.


Ak je Garmin v režime Average zero zap. nerobí to. Ak je v režime Average zero vyp. robí to stále.
24.09.2019 - 12:22:47
00
vlsu napísal:


Lebo mám Garmin v režime Average zero vyp. Inšpiroval som sa nakoniec ,,pedalom,,. Vy máte zapnutý aký režim ? Pulzy sú ale stále v rovnakom režime. A či tú vysokú random hodnotu ktorá tam zostáva visieť pri nešlapaní zaratáva Garmin do celkového výkonu alebo ju ráta ako nulu vyskúšam najbližšie. Pôjdem minútu a pol po rovine nejakym približne konštantným výkonom a potom minútu a pol v zjazde bez šlapania. Priemerný výkon by mal mať hodnotu prvej jeden a pol minúty trojminútovej jazdy. Teda so zarátaním nulovej hodnoty v druhej polovici trojminútovej jazdy.
24.09.2019 - 12:26:29
00
Ahojte....takže...vymenil som obidva POD merače na mojich Vector pedáloch a ani prd...Pedále mi vôbec nechce nájsť...na chvílu mi ich dokonca aj našlo v Edge 520, dal som skalibrovať a potom zasa nič ani obraz ani zvuk. Už som z toho blbec. Myslite že mohlo dôjsť priamo k poškodeniu merača priamo v oske ? Nič iné ma už nenapadá. Keď to nefacha ani s novymi podmi nechapem...ďakujem za každu radu ! :/
24.09.2019 - 16:07:27
00
Skús vyhľadať aktualizáciu. Mne tiež nevedelo po výmene batérií nájsť pedále. Poradili mi aktualizovať a potom okamžite Garmin našiel pedále.
24.09.2019 - 16:11:24
00
Možno hlúpa otázka ale ako sa dopátram k aktualizácii na pedále ? :/
24.09.2019 - 16:15:29
00
skús pozrieť v tomto článku https://www.dcrainmaker.com/2018/02/garmin-finally-releases-vector-3-bluetooth-smart-firmware.html
a tu https://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00994-00
"My general practice with updating Garmin Vector pedals is to place my phone in between my two pedals on my water bottle cage. I find this gives it the best signal for both pedals."
24.09.2019 - 16:22:34
00
Ono problém je že mne totižto nenajde wattmeter ani v Garmine...proste ako keby ani žiadny neexistoval...nové baterie, nové pody...ani obraz ani zvuk...tým padom sa zrejme ťažko dostanem k aktualizácii keďže ich nevie vyhľadať bohužiaľ neviem z akeho titulu... :/
24.09.2019 - 16:27:14
00
a tu si skúšal hľadať? https://support.garmin.com/en-SG/ql/?focus=software
24.09.2019 - 16:33:33
00
mars napísal:
To závisí od toho, ako dobre to výrobca urobil (vyladenie antény, prípadné tienenie v rámci cesty signálu, ...).
Bežný dosah pre ANT+ aj BLE je viacero metrov, Quarq mi funguje cez celú miestnosť.


Ved to. Cudzí wattmeter - ak preletí v opačnom smere cyklista - mi garmin zaznamená na viac metrov hláškou ,,našiel sa merač výkonu,, ale údaje z vlastného wattmetra má občas problém Garmin zaznamenať z jedného metra. Ked som ale pred týždňom prepol Garmin do režimu Average zero vyp. blbne to menej. Ešte som si všimol, že občasné výpadky zaznamenávania výkonu sú ak do pedálov netlačím ale sila ide na kľuku opačne. Tahom z pedálu. Aj minule som zas ,,chytil nervy,,. Zmenil som na pol minúty spôsob šlapania z tlačenia do pedálov na kruhovejšie šlapanie aj ťahaním za pedále - začal som viac makať, zrýchlil som, zvýšil výkon z 220 možno na 250 W a na Garmine nabehol na možno 20 sekúnd nulový výkon. Zrejme ,,nesprávna,, deformácia kľuky - ťahom nie tlakom. Neviem.
24.09.2019 - 17:47:06
00
Takže...vymenil som medzi sebou pody, vyiahol na dlhši čas baterie, snažil sa najsť aktualizaciu cez ANT+ usbčko a nič....proste moje pedále mi nevie najsť vôbec nič...nenajde mi ich ani garmin ani žiadne iné zariadenie :( Nikde sa neviem dopátrať aká to môže byť patália a rovnako mam skôr dojem že je poškodená nejaká mechanická časť priamo v tom merači v pedáli vector...takže zrejme to bude asi na odpis....
24.09.2019 - 19:12:18
00
Kde si to kupoval?
24.09.2019 - 19:22:35
00
Tak wattmeter som kupil pred dvoma rokmi použivany a fungoval bez problemov :) Tam chyba nebude...nejde mi do hlavy ale prečo prestal z ničoho nič fungovať po obyčajnom prejdeni koľajnicami....to nedáva zmysel...bol som v tom že maximalne niečo prdlo v tých POD och ktoré prenašaju signál ale zrejme nie...Tak už naozaj neviem kde je problem
24.09.2019 - 20:06:36
00
Ak by bol kupovaný pôvodne na SK cez Conan, tak skus im napísať, sú ochotní.
24.09.2019 - 20:12:15
01
shifty12 napísal:
Tak wattmeter som kupil pred dvoma rokmi použivany a fungoval bez problemov :) Tam chyba nebude...nejde mi do hlavy ale prečo prestal z ničoho nič fungovať po obyčajnom prejdeni koľajnicami....to nedáva zmysel...bol som v tom že maximalne niečo prdlo v tých POD och ktoré prenašaju signál ale zrejme nie...Tak už naozaj neviem kde je problem

Mozno si trafil nejaku anomaliu v elektromagnetickom poli, pokial to je elektrifikovana trat.
24.09.2019 - 20:23:25
00
keyboard_arrow_up